Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

annenizin sırtına bakmayın

odullusoru

Öne çıkan mesajlar

emanet said:

paramecium yanlış biliyorsun, ateistsen cennete gidemiyorsun. ne kadar iyi bir insan olduğunun önemi yok. kuran'da yazıyor böyle tercüme hatası falan değil.

tasavvuf ile sünni islam'ın yakından uzaktan alakası yok. tasavvuf sunnilerden korunmak için yüzyıllarca underground kaldı, halkı kandırdılar sünni müslümanlığa yakın gözükerek.

inandığınız şeyler hakkında bilginiz olsun bari.

diye fetva verdi ulema ayetullah molla emanet..

yazıma iyi örnek oldun teşekkürler.

throine said:

dini inananlardan çok inanmadığını söyleyen ergen ateist kıvamındaki adamlar tarafından tartışıyor. paticik böyle bir yer. iran'daki mollalar sizin kadar kafa yormuyordur. lol
Sosyal ağlarda paylaş

Hep dediğim şey. Ama korku işte. İnsanlar korkuyor sorgulamayı, gözlemlemeyi. Sonra "e bu böyle". Niye böyle arkadaşım. Kim dedi yav bu en doğrudur diye. Mantıksız geliyor mu geliyor işte.
Elli defa dedim. İnsanlar bir ülkede doğuyor, otomatik olarak çoğunluğun dininden oluyor. Kimse bana hikaye anlatmasın biz kendimiz müslüman olduk diye. Brezilya'da katolik bir ailede doğup müslüman olaydınız bakiyim. Yok öyle birşey.
Düşünsene baştan cennet/cehenneme (varsa tabii) gidip gitmeyeceğin belli. Türkiye'de doğunca müslümansın hoop cennet. (aşırı kötü biri olmadığını varsayalım hadi). E Antarktika'da yaşayan adamın ne suçu var abi. Şimdi biri bana bunun mantığını açıklayıversin. Ha yok İslam evrenseldi di mi. Geçiniz...
Sosyal ağlarda paylaş

merhaba gençler evet ben bir müslümanım sorularınız varsa alabilirim şimdi bu kalitesiz ateistler ve tasavvufçu olup, kendi kriterlerine göre iyi olan herkesi müslüman gören kişi tarafından çizittirilmiş şeyleri değerlendirmiyim şimdiden eğer bir sorunuz varsa cevaplayabilirim elimden geldiğince. her konuda bilgi sahibi biri değilim gerçek bir müslüman olmam çok uzun süre önce gerçekleşmediğinden mütevellit.( muhtemeln sizin sorabileceğiniz soru cevaplayabildiklerim dahilinde olacaktır) türkiyenin %99'unun müslüman olduğuna inanmadığım gibi türkiyenin %99.9'unun müslüman olmadığının gerçekliğe daha yakın olduğunu düşünenlerdenim. babam deist falan ailemden de bildiğim müslüman yok.

sorularınızı alabilirim
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

dini inananlardan çok inanmadığını söyleyen ergen ateist kıvamındaki adamlar tarafından tartışıyor. paticik böyle bir yer. iran'daki mollalar sizin kadar kafa yormuyordur. lol

http://haber.mynet.com/imamdan-sok-fetva-kizlar-1-yasinda-evlenebilir-395449-dunya/

Pek kafa yormuyorlarmışşşş
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

tam bir noob ılık islamcı cevabı.

Paticikte din her yönüyle tartışıldı her zaman da gereken kaynakları, ayetleri, hadisleri verdik. Senin gibiler de üstüne hayır ama din böyle değiil =/ =/ den başka cevap veremedi. Rahat ol sen.
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

inandıklarını söyleyenlerin çoğu azıcık neye inandıklarına kafa yorup araştırma yapsalar inanmazlardı zaten. doğal sonuç. bunun nesine şaşırdın ?
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

@emanet:
Ben benim okuduklarımdan çıkarımlarımı paylaşıyorum. Dediğim gibi benim eğitimim bu yönde değil. Ayrıca başkasının yorumlamasından ziyade, kendi beynimde neyin doğru denildiğine bakarım ben.

Eğer ateist cennete giremiyorsa; çalışana Allah verir cümlesini düşün. Allah müslüman olmayanlara neden vermiş? Olay ne; çalışmak. Çalışan her kim olursa mükafatını veririm demiş, sadece çalışan müslümanlar dememiş.

Tasavvuf islam dinindeki felsefi akımdır. Kitap ve peygamberi esas alırlar. Bence islamı yorumlamaktaki en doğru yol bunlarınkidir. Ben ezildiklerini sanmıyorum; o zaman İran'da falan da yayılamazlardı.

inandığınız şeyler hakkında bilginiz olsun bari.
Ben sana kaynağım veya doğrusu bende mi dedim; hayır. Neden agresif takılıyorsun ki. Sonunda nasıl olsa herkes ölecek, göreceğiz işin sonunda ne olacağını :)

@cetoritto:
Tüyle uğraşan onlar, ben değilim :) Benim eşimin başı açık ve kapatma gibi bir niyetim de yok yani. olayı şekilde gibi basit seviyede tutanlar o toplumlar.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

inanmadığın, varlığını kabul etmediğin bir şeyde gidip inananlara "en doğrusu bu siz yanlış biliyorsunuz" diye konuşuyorsan, onlara inancını öğretmeye kalkıyorsan kusura bakma bunu yapan adam benim için şu hacı anne babası olan asi ergen ateist kıvamındaki adamlardır.
Sosyal ağlarda paylaş

paramecium

Kafana göre yorumlayamazsın öyle herşeyi. İslamda kurallar kesindir çoğu yerde ve bi harfini bile inkar etsen kafirsin. Bu kafirlik konusunda ise önceki sayfalar da kopyala yapıştır yaptım linkleri Bunlar kuran ayetleri.

Düzeltme: Kuran da bir harf inkar edersen kafir olayı

Abdullah b. Mes’ud (r.a) konuyla ilgili görüşünü çok net olarak ifade etmiş ve şöyle buyurmuştur: “Kim Kur’an-ı Kerim’in bir harfini inkâr edecek olsa bütün Kur’an’ı inkâr etmiş olur.14

Burada yanlışlarım varsa uyarılırsa sevinirim
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

inanmadığın, varlığını kabul etmediğin bir şeyde gidip inananlara "en doğrusu bu siz yanlış biliyorsunuz" diye konuşuyorsan, onlara inancını öğretmeye kalkıyorsan kusura bakma bunu yapan adam benim için şu hacı anne babası olan asi ergen ateist kıvamındaki adamlardır.

Kişisel görüşlerine saygı duyarım ama karşıdaki kişiyi de bilmediğinden veya ergenlikten ateist olmuş gibi bir ifade de yanlış. Türkiye de ki ateistler için konuşayım gayet islamı bilen hatta içlerinde hafız olup sonradan ateist olan kişiler çoğunluktadır. Ergen diye tanıdığın ateistler birisi bi yere kapak yapmasın seni dikkat et
Sosyal ağlarda paylaş

Semavi dinlerin aynı tanrıdan geldiği kabul edilir. Şimdi bu tanrı azcık sadist değilse başarısız bir tanrıdır. Tanrı dediğimiz kavram mükemmel olmalıdır. E bi sürü din tutturmaya çalıştığına göre oldukca başarısız olmalı. Başarısız sa tanrı değildir, garip garip işler. En sonunda ya buna inanın işte yok bundan sonra demiş gitmiş. Yemezler bilader.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...