Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sinemaseverlere hazırladığım küçük bir anket...

Antimodes52

Öne çıkan mesajlar

Evet arkadaşlar 5 dakikanızı almayacak bir anket düşüncelerinizi anlamak için hazırladım...
1-)Bir filme gideceksem, yakın çevremde film zevkine güvendiğim birisi o film hakkında iyi yorum yapmalıdır.
a-)Her zaman
b-)Genellikle
c-)Hiç fark etmez

2-)Atmosfer bakımından filmi izlediğim mekan çok önemlidir.
a-)Filmi kesinlikle sinemada görmeliyim
b-)Sinemada izlemek tercihimdir
c-)Genelde kopya VCD izlerim, filmi anlayabildiğim sürece sorun yok.

3-)Bir film izliyorsam bana kesinlikle ders vermelidir.
a-)Sinemaya gitmemin nedeni filmlerde verilen dersleri görmektir.
b-)Ders vermesi önemli, ama kendimi şartlamam ders vermesi gerekli diye.
c-)Film boş olmadıkça ders verip vermemesi beni ilgilendirmiyor.

4-)Bir filmi izlemeye gittiğimde en önem verdiğim öğe:
a-)Aksiyon
b-)Romantizm
c-)Korku
d-)Sürükleyicilik
e-)Dram
f-)Görsel efekt
g-)Komiklik

5-)Filmin konusu klişe olmamalıdır.
a-)Klişe konulardan nefret ederim, filmde ne kadar para harcandıysa harcansın, konu klişeyse, bayıksa, ben almıyım.
b-)Çok emek verilmişse filme, oyuncu kadrosu da iyiyse, konu kötü olsa da izleyebilirim.
c-)Konunun ne önemi var ki? Ortaya çıkarılan sanat parçasıdır önemli olan.

6-)Bir filmin sonunu öğrenirsem...
a-)O filme kesinlikle gitmem.
b-)Filme giderim ama zevkinde büyük ölçüde azalma vardır.
c-)Filmin sonu bana göre önemli değildir, daha çok konunun nasıl bağlandığına ve filmin içeriğine bakarım.

7-)Yönetmenin kim olduğuna da başrol oyuncusu kadar önem veririm.
a-)Gittiğim filmin yönetmenini kesinlikle bilmeliyim, oyunculardan önce yönetmene bakarım.
b-)Yönetmen önemlidir ama film seçimimi etkilemez.
c-)Yönetmenin kim olduğuna bile bakmam, zaten ismini bildiğim yönetmen hemen hemen yoktur.

8-)Sinema koltuğuna oturduğumda...
a-)Konuyu tam kavrayabilmek için kurt kesilirim, etrafımdaki kişilerin konuşmaları resmen "bla bla, bla bla bla..." moduna girer.
b-)Filmi 2-3 kere izleyerek sindiririm, her seferinde farklı bir noktayı yakalamaya özen gösteririm.
c-)Filmi yüzeysel olarak izlerim, hoşuma gider yada gitmez.

9-)İzlediğim filmin konusu...
a-)Kesinlikle karman çorman olmalıdır, bulmaca çözmeyi, film için kafa patlatmaya bayılırım.
b-)Çok karışık olmamalıdır, film beni yormamalıdır, izlediğimde rahatlamalıyım.
c-)İzlediğim filmin kounsu apaçık ortada olmalıdır, bir de filmi anlayacağım diye uğraşmak bana ters düşer.

10-)Filmin sunuluş tarzı...
a-)Garip sunuluş tarzlarına bayılırım, örneğin "Momentum"daki sondan başa doğru giden anlatım tarzı yada "Reservoir Dogs"daki her karakterin başından geçenin anlatılması mükemmeldi.
b-)Çok uzun bir senaryonun bölümlere ayrılarak sunulması hoşuma gidiyor, genellikle daha doyurucu oluyorlar, "Star Wars", "Lord of The Rings" gibi türler.
c-)Düz, anlaşılır, öz bir sunuluş tarzını severim, konu karışık olabilir ancak filmi baştan sona düz izlemem gerekiyor.

11-)Filmdeki karakterler...
a-)Ayrıntılı bir şekilde anlatılmalıdırlar, her karakterin özelliklerini, hobilerini, fobilerini, başlarından geçenleri bilmem gerekir.
b-)Karakterleri anlayabilmem, başlarına bir şey geldiğinde nedenini karakterlerine bağlayabilmem yeterlidir.
c-)Filmin karakterlerle çok bağlantılı olması gerekli değildir, zaten karakterler filmin atmosferi çok iyiyse geri planda kalırlar.

12-)İzlediğim filmde...
a-)Devamlı savaş sahneleri olmalıdır, dövüş olmayan film beni sıkar, kitap okumaktan ne farkı var ki?
b-)Bir kaç vurdu kırdı olsa güzel olur, hani çok sıkmasın diye...
c-)Savaşmak falan gelmez bize, görsel efektler bana göre kötü bir eserin satabilmesi için yapılan şeylerdir.

13-)Başrol oyuncusu...
a-)Kesinlikle çok önemlidir, ismini bilmediğim oyuncunun oynadığı filme kesinlikle gitmem...
b-)Bildiğim oyuncuların olması hoşuma gider, ancak duyduğum filmlere oyuncusu kim olursa olsun giderim...
c-)Bir çok yetenekli oyuncu var, kendimi bir kaç oyuncuyla sınırlamak istemem, farklı oyuncular görmek isterim.

14-)Kostümler, müzik, makyaj, mekan öğeleri...
a-)Vazgeçilmezdir, bu öğelerin kötü olduğu bir film ne kadar uğraşılsa uğraşılsın başarıya ulaşamaz.
b-)Hepsinin kend
Sosyal ağlarda paylaş

1-)
b-)Genellikle

2-)

3-)
b-)Ders vermesi önemli, ama kendimi şartlamam ders vermesi gerekli diye.

4-)
d-)Sürükleyicilik

5-)
b-)Çok emek verilmişse filme, oyuncu kadrosu da iyiyse, konu kötü olsa da izleyebilirim.

6-)
c-)Filmin sonu bana göre önemli değildir, daha çok konunun nasıl bağlandığına ve filmin içeriğine bakarım.

7-)

8-)
a-)Konuyu tam kavrayabilmek için kurt kesilirim, etrafımdaki kişilerin konuşmaları resmen "bla bla, bla bla bla..." moduna girer.

9-)

10-)
b-)Çok uzun bir senaryonun bölümlere ayrılarak sunulması hoşuma gidiyor, genellikle daha doyurucu oluyorlar, "Star Wars", "Lord of The Rings" gibi türler.

11-)
a-)Ayrıntılı bir şekilde anlatılmalıdırlar, her karakterin özelliklerini, hobilerini, fobilerini, başlarından geçenleri bilmem gerekir.

12-)

13-)
b-)Bildiğim oyuncuların olması hoşuma gider, ancak duyduğum filmlere oyuncusu kim olursa olsun giderim...

14-)
b-)Hepsinin kendi yeri vardır ancak elbette ki arka planda olduğundan gözden çıkarılabilir öğeler bunlar...

15-)
a-)Hayat felsefemi değiştirecek kadar değiştirebilir, filmlerden çok etkilenirim...[hline]Knock-knock-knockin' on heaven's door
[/i]
Sosyal ağlarda paylaş

Ya ne bilim sıkıldım otururken bir an içimden geldi yazdım, zaten öyle siteleri de bildiğim yok arkadaşlık testi siteleri falan diyorsanız anlatıyorlardı ama....
zaten quote edip soru cevaplarını yazıp quote bölümünü silerseniz kolayca halledebilirsiniz =)[hline]Antimodes a.k.a Bhaal Pheles.
UIN: 123455555
Sosyal ağlarda paylaş

1- c
2- a
3- c
4- d
5- c
6- c
7- b
8- c
9- a
10- c
11- b
12- b
13- c
14- b
14- c[hline]Wacky, 15 May 2003 01:45 tarihinde demiş ki:
Ya çok zeki, "o kadar spastik bişi yapcam ki herkesin aklında yer edicek", ya da moron, "süper olcak abi fikir süper ehe ben bi dahiyim" diye düşündü.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet arkadaşlar 5 dakikanızı almayacak bir anket düşüncelerinizi anlamak için hazırladım...
1-)Bir filme gideceksem, yakın çevremde film zevkine güvendiğim birisi o film hakkında iyi yorum yapmalıdır.
b-)Genellikle

e-) Diğer: Kalite

a-)Gittiğim filmin yönetmenini kesinlikle bilmeliyim, oyunculardan önce yönetmene bakarım.

Sinema koltuğuna oturduğumda...
b-)Filmi 2-3 kere izleyerek sindiririm, her seferinde farklı bir noktayı yakalamaya özen gösteririm.

a-)Kesinlikle karman çorman olmalıdır, bulmaca çözmeyi, film için kafa patlatmaya bayılırım.

a-)Garip sunuluş tarzlarına bayılırım, örneğin "Momentum"daki sondan başa doğru giden anlatım tarzı yada "Reservoir Dogs"daki her karakterin başından geçenin anlatılması mükemmeldi.

12-)İzlediğim filmde...
a-)Devamlı savaş sahneleri olmalıdır, dövüş olmayan film beni sıkar, kitap okumaktan ne farkı var ki?
c-)Savaşmak falan gelmez bize, görsel efektler bana göre kötü bir eserin satabilmesi için yapılan şeylerdir.
HİÇBİRİ

13-)Başrol oyuncusu...
c-)Bir çok yetenekli oyuncu var, kendimi bir kaç oyuncuyla sınırlamak istemem, farklı oyuncular görmek isterim.

a-)Vazgeçilmezdir, bu öğelerin kötü olduğu bir film ne kadar uğraşılsa uğraşılsın başarıya ulaşamaz.

15-)Bir film beni en fazla...
a-)Hayat felsefemi değiştirecek kadar değiştirebilir, filmlerden çok etkilenirim...
Zamanını ayırıp yapan herkese şimdiden çok teşekkürler.
Rica ederim
Sosyal ağlarda paylaş

1-b)Genellikle

2-b)Sinemada izlemek tercihimdir

3-b)Ders vermesi önemli ama kendimi şartlamam ders versin diye.

4-d)Sürükleyicilik

5-a

6-b

7-b

8-hiçbiri
genelde 1 kere izlerim .. etrafımda geçen konuşmalara kişisine göre ehemmiyet veririm eauhe

9-yine hiçbiri
karışık da olabilir değil de

10-a (bu arada momentum değiiiiiil mementoo kınıyorum)
*!kın kın kın*[hline]so much to live for
so much to die for
Sosyal ağlarda paylaş

c-)Hiç fark etmez

d-)Sürükleyicilik

a-)Klişe konulardan nefret ederim, filmde ne kadar para harcandıysa harcansın, konu klişeyse, bayıksa, ben almıyım.

c-)Filmi yüzeysel olarak izlerim, hoşuma gider yada gitmez.

b-)Karakterleri anlayabilmem, başlarına bir şey geldiğinde nedenini karakterlerine bağlayabilmem yeterlidir.

12-)İzlediğim filmde...

13-)Başrol oyuncusu...

b-)Hepsinin kendi yeri vardır ancak elbette ki arka planda olduğundan gözden çıkarılabilir öğeler bunlar...

b-)Filmlerden önemli dersler alırım, ancak kendi kişiliğimi bir film sayesinde çok az değiştiririm.
Sosyal ağlarda paylaş

b-)Genellikle

d-)Sürükleyicilik

12-)İzlediğim filmde...

13-)Başrol oyuncusu...

b-)Filmlerden önemli dersler alırım, ancak kendi kişiliğimi bir film sayesinde çok az değiştiririm.[hline]What the hell are you looking down here for?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...