Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Eşcinsellik

yildirimokur

Öne çıkan mesajlar

Wikipe. " Tıpta geniş tartışmalara neden olan eşcinsellik kendi içerisinde dünya genelinde 1990`lı yılların başlarına kadar eşcinselliği psikolojik sapıklık olarak nitelendiren tıp, bu tarihten sonra eşcinselliği hastalık olarak görmekten vazgeçmiştir. Eşcinselliğin bir hastalık, bozukluk ya da eksiklik olmadığını, 3 farklı cinsel yönelimden birisi olduğunu ve doğuştan ya da 3 ile 4 yaşlarına kadar belirlenen, kişinin kendi seçmediği bir durum olduğu tıp bilim tarafından tespit edilmiş ve çoğu ülkede bu durum kabul görmüştür."

İmam Hatip ya da başkası, ben tartışırım gardaş..
Sosyal ağlarda paylaş

Ren said:

geçenlerde mekandan çıkıyoruz. kızın birinin çantası var kolumda, diğer kız da eşcinsellerle muhabbet ediyor. kafa zaten 3 milyon. yaklaştım böyle içerdekini beklerken zaman geçsin diye ama fazla yüzgöz de olmak istemiyorum.

bizim kız 2 kişiyle konuşuyo falan ama kafam baya iyi yani hatırlamıyorum o konuşmaları. dip dibeyiz zaten öteki yanaştı yanıma,

ne o çanta takmışız :) dedi.
içimden sçştık a... dedim. yok kız içerde işte onu bekliyorum falan falan..
yeme beni dedi.
DEDİM NOLUYORLAN YOKUA YOKÖYLŞE BİŞEY.

sonra 2-3 dakika konuştuk. hatırlamıyorum. yavşamış olabilirler. bir ara yakışır vs gibi bir laf geçti konuşmada. böyle bi homofobikliğim depreşti tırstım. yoklanehah diye geçiştirdim falan.

AHAHAHA GAYLER YAZMIŞ. denmesin diye kimseye de anlatamadım. içimde kaldı.

demem o ki, hetero erkek yoktur az votka vardır sözü bu arkadaşlar için geçerli. yoksa ben gayet erkeksiyim.

abi buna benzer bi hikaye bende de var. 2 aydir saclari kesmedigim ve sinek kaydi tras oldugum bi gun, clubda once hintli sanildim devaminda iki gay israrla eve atmaya calisti dfhfgh. hayatimin en kotu gecesi olabilir bu ya sdgfd.
Sosyal ağlarda paylaş

bu konuda ahkam kesebilmek için eğitim almış ve oturup bu konuda (özellikle cins olduğu yönünde) bir fikir ürünü ortaya koymuş olmak gerektiği düşüncesindeyim. ahkam kesmeyeceğim ama bir gözlemimi aktarmak istiyorum

geçenlerde ismi lazım değil bir kitapçıda kitap karıştırıyorum. hemen yanımdaki bölüm çocuk gelişimi vesaire bölümü. orada biraz vakit harcayınca konuşmalarından anaokulu öğretmeni olduğunu anladığım iki kızdan biri raflardan birinden "çocukta eşcinselliğin önlenebileceği" konusunu işleyen bir kitabı diğerine gösterdi ve diğer kızımız "off salaklar..."la başlayan ve gerisini getirmek istemediğim cümlesini savurdu. sonra kitabı açıp başını falan okudular konuştular ettiler.

eğer bilim eşcinselliğin doğuştan gelen veya doğduktan sonraki ilk yıllarda oluşan bir cinsi hal olduğunu kabul ediyorsa üniversitelerde de böyle öğretiyorlar demek bu işin teknikerleri sayılabilecek anaokulu öğretmenlerine. bu öğretmenler bu durumun engellenebilir olduğuna yönelik bir kitabı görünce daha kapağını açmadan fikrini belli ediyor. e o zaman böyle eğilimli çocuklar görürlerse ne yapıyorlar? analarına babalarına haber verip "sizin oğlunuzun eşcinsel eğilimleri var üzerine gitmeyin" mi diyorlar? nedir yani? anayı babayı mı eğitiyorlar?

verdiğim bu iki anaokulu belletmeni örneği istisnai olabilir belki ama ya değilse? şimdi bu iki kızımızdan birinin oğlu eşcinsel olsa mesela oturup ergenliğinde çocuğa üçüncü cinsi mi öğretecek bu öğretmen anne?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Habertürk'te sosyal medyanın tartışıldığı Enine Boyuna programına özellikle Twitter'ı aktif kullanan isimler katıldı. Programın konuklarından Okan Bayülgen ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek arasında ilginç bir diyalog yaşandı.

Okan Bayülgen, Twitter kullanımını övdüğü Gökçek'e bir de soru yöneltti. Paris ve Londra'nın en temel sorunlarını gay belediye başkanları yönetiminde aştığını dile getiren Bayülgen "Bizim ne zaman gay bir belediye başkanımız olacak sayın Gökçek?" diye sordu.

Gökçek, soruya, "Tabii bizim kendimize göre bir yaşam tarzımız, örfümüz geleneklerimiz var. Oralar çok daha farklı bir noktada... İnşallah bizim Türkiye'de gay belediye başkanı olmayacak ve olmamalı" yanıtını verdi.

http://www.haberturk.com/polemik/haber/730503-bizim-ne-zaman-gay-belediye-baskanimiz-olacak
Sosyal ağlarda paylaş

yildirimokur said:

Doğuştan mı gelir ? Yoksa, çevre faktörlerinin etkisiyle mi oluşur ? Bugün, 2 iş arkadaşımla baya bi tartıştık, tipler , (imam Hatip mezunu biri) Allah'ın insanları böyle yaratmayacağını düşündüğü için, sonradan oluşan bi durum olduğunu savunuyor. Ben ise hormonal bi takım bozuklukların buna yol açabileciğini söylüyorum. Doğuştan geni bozuk olabilir diyorum. Adamı ikna edemiyorum. En son, "Sen Allah'a inanmıyor musun'a" geliyor tartışma. Pehhh.. ne diyim ben bu adama !
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...