Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

frameskip sorunu

Xenocide

Öne çıkan mesajlar

oyunda bi anormallik var anlamış değilim. gayet high detailda çok rahat biçimde oynayabiliyorum oyunu ki kaç gündür de oynuyorum. ama bazen şöyle bi sorunla karşılaşıyorum, oyun başladıktan sonra mapte gezinirken inanılmaz kasılıyor. bi noktaya tıklıyorum 5 saniye sonra gidiyor ve frame atlamaya başlıyor, sonra düzeliyor falan. hele ki az evvel başıma daha kötüsü geldi, rakip buldu, oyun başladı, ben direk 10 fps'de falanım. detay kıstım farketmedi. sonra oyunu kapadığımda crash verdi ve dosyaları fixlememi istedi. ama bunu dün de yapmıştı, fixlemiştim, sorun çözülmüştü. şimdi zırt pırt bu dosyalar bozulucak ben de zırt pırt baştan mı fixlicem 2 oyun kaybettim şu olay yüzünden.
Sosyal ağlarda paylaş

Ekran kartının driver'ı kendini restart ediyor olmalı. Bunun genelde bir iki sebebi var, driverların belki güncel olmayabilir yada kötüsü makinen yada ekran kartın aşırı ısınıyor güvenlik sebebiyle kapatıp açıyordur kartı. Isınma sorunu da makine hava alamıyor yada fanlarla alakalı olabilir. Çok olabilitesi olan bi olay :)
Sosyal ağlarda paylaş

Owwww... Nvidia drivers stopped running ya da ATI drivers...

Başına gelebilecek en kötü şey desem yeridir. Sensei en olası şeyleri yazmış zaten. Ben de bir kaç şey ekleyeyim.
Ekran kartının fanını bir güzel temizle, ekran kartının power girişini tekrar kontrol et, driverlarını tekrar kur, internetten EVGA precision indir ve ekran kartının fanlarını en az 3-4 gün boyunca %100 ile çalıştır.

Aklıma ilk bunlar geldi. Çok feci bişey o çook. Nerden kaynaklandığını bilememek en kötüsü.
Sosyal ağlarda paylaş

Sensei said:

Ekran kartının driver'ı kendini restart ediyor olmalı. Bunun genelde bir iki sebebi var, driverların belki güncel olmayabilir yada kötüsü makinen yada ekran kartın aşırı ısınıyor güvenlik sebebiyle kapatıp açıyordur kartı. Isınma sorunu da makine hava alamıyor yada fanlarla alakalı olabilir. Çok olabilitesi olan bi olay :)

+1 ve diğer bir nokta ekran kartının beta sürümünü de yüklemiş olabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

abi korkuttunuz, sürücüyü güncelledim.

yalnız o repairde kart soğuyodur olayıyla alakalı olmamalı çünkü dün bu başıma geldiğinde bilgisayarı bile yeni açmıştım, biraz paticiğe bakıp direk starcrafta daldım ve ilk oyunda frameskip yedim. kapatıp repair yapınca düzeldi işte.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...