Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

M.E.B. yokum diyor

vaperon

Öne çıkan mesajlar

Daha birkaç gün öncesine kadar ygs sınavını kaldıracaklarını söyleyen başbakanı yalanlayan bir açıklama geldi. M.E.B. sınavın bir gereklilik olduğunu, öğrencilere ne kadar rezalet bir eğitim verdiklerinin istatistiklerini tutmak için çok önemli olduğunu, hatta sınav stresini azaltmak için(!) sınav sayısını 3 ya da 4'e çıkartmak istediklerini, sınav heyecanından kalp krizi geçirip ölen öğrencinin kendilerini derinden yaraladığını ve hakkında adli takip başlatılacağını ifade etmiş.

Hadi sonuncusunu ben ekledim zaytungvari bir havası olsun diye ama yaz boz tahtasını da geçti. Biri ak'ım derken diğeri boku da geçerek arıtma tesisim diyor. Bu zihniyete oy atanların kendi aklarında boğulması dileklerimle...
Sosyal ağlarda paylaş

Gelecekte öğrenci seçiminin nasıl olacağını anlatmadan sınavı kaldırıyoruz diyenlere inanmıyorum zaten. Arkadaş 1 milyonun üstünde insan her sene nasıl elenecek. ülkede sınırlı sayıda iyi üniversite var, kalanlar kalabalık yapıyor sadece. Ayrıca YÖK gibi bir kurum varken üniversiteler ne kadar istediğini yapabilecek.

Yani şuan için yine sınav sistemi kötünün iyisi.
Sosyal ağlarda paylaş

Sistem o kadar leş ki artık aileler lise 1'den en kötü 2'den veriyorlar dersaneye çocuğu.
SBS'de de en az 2 senesi gidiyor dersaneye.

Lan 12-18 yaşları arasında haftasonu yaşayamıyor çocuklar. Haftaiçi zaten tam gün okul ve trafikte geçiyor. Robotlar yetiştirip adına eğitim diyoruz.

Alternatif sistem de yok. Her sene 2 milyon öğrenci giriyor, onbinlerce, yüzbinlerce insan 4-5 tane üniversitenin 4-5 tane bölümünü hedefliyor tıp ve mühendislikten. Sınavı kaldırıp napacaz, mülakatla mı torpille mi yerleştirilecek insanlar.
Sosyal ağlarda paylaş

geçen gün YGS'yle ilgili haberlerde Ali Demir'in ismini gördüm. Beyin önce fatal error verdi bu adam gitmemiş miydi şifre ve kopya skandallarından sonra diye

Sonra Türkiyede yaşadığımı hatırladım

http://www.haber.org/images/haberler/osym-baskani-ali-demir.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Ilk ve ortaöğretim revize edilmedikce hiç bişey olmaz bu sistemle biz lise ve öncesi verilen ne eğitime ne de öğretime güveniyoruz ülkece bıraksalar 200 sene öncesi gibi okur yazar oranı olur memlekette

Ama ışte bizim lise ye kadar verilen eğitim 0 öğretimde eh orta halli olunca işveren kültüründe üniversite önemli bişeymis gibi algılanıyor sonuç bakkal çırak alırken bile üniversite mezunumusun diye soracak neredeyse.

Orta ve ilkogretim duzeldikten sonra meslek üniversiteleri ve akademik üniversitelere girişler zaten olması gerektiği hale gelecektir zamanla
Sosyal ağlarda paylaş

universite sistemi bok gibi turkiyede, neresinden tutsak elde kalicak hani 4 senemi harcamadigima yatip kalkip sukrediyorum yuksek lisanstaki manzarayi gordukten sonra

iki tarafida detayli gozlemleme sansim oldu

ogrenci desen diplomayi aliyim kaciyim derdinde, arastirma yapmak istemiyor, ozgun birseyler yapmak istemiyor kes kopyala yapistir ile atlatmak istiyor, yoklama istemiyor, interaktif ders istemiyor

e hocaya bakiyorsun, bir yanda memur gibi calisiyorlar, akademisyen ile ogretim gorevlisi arasindaki ayrim tam yapilmadigindan resmen uce bolunmus durumdalar

kariyerinimi dusunucek
ogrenciyimi dusunucek
bir akademisyen olarak kendini gelistirmeyimi?

genelde kariyer agir basiyor normal olarak birde ustune ogrenci yuku binince tam rezalet oluyor

ben ozgun odev yapiyorum, sayfa sayfa yaziyorum 70 yukarisini alamiyorum
adam kes kopyala yapistir yapiyor, hacimli ve spiralli bi sekilde format duzgun teslim ediyor sirf sekli daha iyi diye 90i kapiyor, kiz ogrenci erkek ogrenci ayrimina deginmiyorum bile tamamen sekilcilik hakim

eh ogrencinin hakli oldugu yerler var, hocaninda ama en haksiz olan devlet, yuksek lise kafasinda universite yonetmeye calisirsa boyle oluyor, devletin gorevi nasil don satmak degilse okul yonetmekte olmamali
Sosyal ağlarda paylaş

Konuyu okumadım ve akpden ve rteden nefret etsem de şunu kabulleniyorum abi bu adamlarda güç var.Bu adamlara yapamazsın denilen her şeyi zaman içerisinde adım adım planlayarak yerine getirdiler.Ben bunu da kısa bir süre içerisinde yapabileceklerine inanıyorum fakat beraberinde ne gibi pislikleri getirir o bir soru işareti
Sosyal ağlarda paylaş

hacu sağlam çarpıtma var yazdığında(1.post).ömer dinçere soruyorlar başbakan kaldırcaz diyo siz yok diyorsunuz hayır mı? falan. oda ' başbakanın dediği bizim hedefimiz şuan biz ara çözümler üretiyoruz, ösym de bir ekip kuruldu bu konuda çalışıyor' dedi.

akşam kanal d de aynen böyle konuştu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...