Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Evrim kesinlikle yoktur

Sparkcaster

Öne çıkan mesajlar

escape said:

evrime inanmam kesinlikle. Yok bu genetik yok parametre yok biyoloji biyokimya falan.. Bu ise bu kadar kafa yorcagima, bana aksini ya da duzunu belirtmememin hc bi zarari olmayacgi bi konu da; kolay olan yolu, allah yaratti hedehoddo diyip gecerim.

Bu kadar yil evrim var mi yok mu diye arastiralacgna insan beynini biraz daha fazla kesfetmek uzere harcasalardi, belki evrim var mi yok mu sacmaligndan daha faydali olurdu insanlga.

Hadi evrim var olsun gercekten. Ne dgsicek? Hayat tarzin mi dgsicek, daha farkli gyinip daha farkli yemekler yiyip daha farkli mi sevisceksin vs evrim yok olsun neolcak yani ne dgsicek hayatinzda? Emin olun ucu size bile gelemiyecek kadar az omrunuz var bu dunyada..

Simdi biri cikip 'insan vucudunun sifreleri cozulur kansere vs care bulunur, insan genetigi hedehodo' lan birak! O dunyaya gore sen orda boxerla oturdugun pc bas4nda cok cok kucuksun.

Emin olun bu dunyanin daha guzel bi yer olmasi icin herseyin herkesin baris ve mtluluk icinde yasamasi icin, "evrim var midir yok mudur" sorusunun cevabina ihtiyaci yok..

of ben bunu duvarima asarim
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

oturup ciddi ciddi escape e cevap yazılmış, forumu terkediyorum yazıqlar olsun

O adamın okuycağını sandığımdan değil, bilmeyen başkaları varsa belki merak edip okur diye. Baksana herif "işime yaramıyorsa allah yarattı der geçerim" diyor övüne övüne hehe. Sonra da gelip "islam böyle bişey değil" diyorlar. Çok şükür herkes bunlar gibi mağra terk değil yoksa hala en üst düzey teknolojimiz taş yontmak olurdu.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

escape said:

o adam insanlgn yararina bisiler yapti. Bu tarz bilimsel ve hayati kolaylastrcak seylerin icadi vs evrim scmalgndan daha yararli. Asil sen ne diyosun? Emin ol anlamamissn postumu

Cahillik kötü bir şey, genetik bilimi daha çocukluk çağında. İlerde henüz bilmiyoruz genetik biliminde insan oğlu ne kadar kontrolü ele geçirecek ne kadar güçlü olacak. Fakat evrimden türetilmiş modeller genetik biliminde yoğun bir biçimde kullanılıyor. Böyle talihsiz ve saçma açıklamalar yapmayın bence çok fikriniz olmayan konularda.

hocam bana bu kadar sallamışsın eyvalla ama bana 3 4 tane örnek verir misin o bold kısmıyla alakalı. yani evrimin bu aşamasından böle böle bi duruma ulaşıldı. yani kertenkelenin aslında bir balık gibi denizde yaşadığoını ve evrimleşerek ayaklarını kullanıp karada yaşamaya başladığını hedehödö. yani gerçekten bu durum bu aşamada mı?

senin bu bana açıkladıklarını kaç kişi biliyor forumda bir onu da düşün, eğer gerçekten senin kadar fikir sahibilerse bu konuya btün forum allah benim belamı versin.

zaten ben de senin bana cevap vermeni bekliyordum ama bu şekilde "cahil, kaybol" diyerek değil biraz zamanını ayırarak detaylı bir açıklama yapmanı beklerdim. bütün konuları bold kısım gibi üstünkörü geçmişsin.

bana bu tarz bi konuda tek cevap verebilcek adam sensin, yani muhattap olacagım. bilmiyorum ben öğret hocam buyur hadi bakalım..

spark yetosuna bak ya off
Sosyal ağlarda paylaş

oraya buraya bakmadan ne biliyorsanoz yazın buraya, sıgıl güzel espriydi, bakın arkadaşlar lisede benim gördüğüm biyolojiye bakarsak eğer ne evrimle alakalı bi konu vardı ne de bilimsel calışmalar vs... burda türk eğitim müfredatına laf eden adamlar nasıl olıuyor da "lise kitaplarından öğrenilir" diyor... öğprenilmiyormuş demekki
Sosyal ağlarda paylaş

escape said:

ardeth harici varsa forumdan biri evrimin bana sadece çok kücük bir aşamasının insanlığa yararını anlatsın. ya da boşver bunu ya, evrimi anlatsın bana ardeth harici biri. sen anlat lan harir delikanlı gibi ne biliyorsan(ız) (!) yazın

Sen evinde yemek yapmak için kullanamıyorsun diye evrim teorilerini insanlık için faydasız girişimler olarak ilan etmek çok mantıklıymış.

Bak adam "open access" demiş. Bir buçuk saniye google'da arasan bu çıkıyor. Bu tip şeylerin yanında ilaç denemelerinde bazı türlerin atalarının benzer olduğu teorileri kullanılarak ilaç geliştirilir, test yapılır, istatistik çalışılır. Zor değil böyle şeylere erişmek.
Sosyal ağlarda paylaş

Fly said:

ufak bişey sorcam
evrim diyince ne geliyor aklına

masaya maymun koyduk 2 dk sonra insan olur tarzı bir şey mi

evrim diyince aklıma bir gif geliyor, deniz altında yaşayan bi canlı hızlı hızlı karaya cıkıp sekil değiştirip kuş'a kadar değişiyor. bu yani... yalan söylicek değilim
Sosyal ağlarda paylaş

eğer gerçekten sizin dediğiniz gibi evrim gerçekten var ve hala devam ediyor ya da "bu bir gerçektir ve biyolojide kullanılır" deniyorsa, afedersinz ama kuranı atsınlar çöpe abi, orda yaratılış ve adem havva vs var onlar yalan o zaman kuranda yalan islam da yalan müslümanlar da yalan ve şuanki müslümanlar ve islam vs yalan birşeyi yaşıyorlar öyle mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Evrim gökten, bir yerden din olarak inmedi. Üzerine çalışılan ve dünyada uygulama alanları olan bir bilimsel teori. Bilimsel teoriyi çürütmek için "ama şu dinin çok inanı var, ama allah başka türlü söylüyor" diyemezsin. Dini inancı olan adamın ne düşüneceği de evrim teorisinin umrunda olacak bir şey olmamalı. Müslümanlığa karşı evrimi rakip takımlar gibi karşı karşıya koyamazsın.

Evrimden daha önce dünyanın 7 günde yaratılmış olmadığı gibi, düz olmadığı, dağlarda yaşayan ilahi varlıklar olmadığı vs. vs. çok sayıda başka bilimsel bulgu dinlerin söylediği çoğu şeyle çelişiyor zaten. Bilime tapacak veya taptığın şeyle bilimsel bulguları değiştirecek halimiz yok. Herkesin inancı kendine denmesinin bir sebebi var yani.

Bu çağda dönüp dolaşıp olayı "ama kutsal kitapta yazanla çelişiyor bu" diyerek bilimsel olguları çürütmeye çalışmaya getirmeyelim.
Sosyal ağlarda paylaş

bilimsel makale okumana gerek yok evrimi genel hatlariyla anlamak icin.
al wikipediadan oku.
http://en.wikipedia.org/wiki/Evolution

sagda Fields & Applications kismindan da diger hangi bilim dallarinda kullaniliyomus bak.

hatta evrime giris diye ayrica sayfa varmis
http://en.wikipedia.org/wiki/Introduction_to_evolution

elinde 2 secenek var, biri "benim dinime gore mumkun degil" diyip bilim adamlarini insanlari kandirmakla suclamak. 2.si de gozun kapali inandigin seyleri bi tekrar gozden gecirmek.
kolay gelsin
Sosyal ağlarda paylaş

Adem ve Havva'dan tüm insanlığın çoğaldığını dinler anlatır.
Ama bilim bunun imkansızlığını ispatlayalı yıllar oldu.
Tabi bizim gazetecilerimiz, televizyoncularımız, siyasetçilerimiz, sanatçılarımız hep halk dalkavukluğu yaptıkları için (ve tabii ki bu işlerine geldiği için) bu konu ile ilgili gazetelerde veya tvlarda hiçbir şey duyamazsınız. Ancak ilgilenen kişiler araştırıp öğrenebilirler böyle bir bilgiyi.
Evrim Teorisi yoktur diyen kişi eğer aynı kesinlikle Din Yoktur diyebiliyorsa tavrını anlayışla karşılayabilirim. Ama bir taraftan Din vardır diyerek öbür taraftan körü körüne Evrim yoktur demek mantıklı değil.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...