Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şimdi çok Değişik bir konu (vatandaşlıkla ilgili olabilir)

Spiegel

Öne çıkan mesajlar

şimdi arkadaşlar, bu son gelen vergiler, eğitim sistemi değişimi, ne bileyim bir güneydoğunun ısınması vesaire ayaklanmalar, arap baharının bize yakınlığı, hatta arapların bize yakınlığı... her gün zorlaşan yaşam koşulları, ve buna rağmen bunun iyiye gittiğini savunan gereksiz beyinler ki bunların çoğu da başımızda bizi yönetenler...

şimdi olay konu şudur:

ben hali hazırda iş arayan askerliğini yapmış universitesini bitirmiş üzerine yurt dışında master yapmış beli bir süre yaşamış gelmiş, orta halli bir evde kirada oturan. bankaya az da olsa bir miktar kredi borcu olan ve ailesinin durumu da orta ile iyi hal arasında olan biriyim.

bu ön bilgiden sonra; ben yaşamak istemiyorum kardeşim bu ülkede demek istiyorum ama biliyorum ki gitmek istiyceğim ülkeler öyle kolay kolay almıyorlar seni aralarına, iş bulmak desen oralarda da çok zor. neyse sorucağım soru şudur, ben ne yapabilirim sadece beyin fırtınası yapıyorum şu an sizden kalıcı bir çözüm üretmenizi beklemiyorum. seçenekler ne olabilir onları merak ediyorum.

mesela bnm aklımda olanlar belli bir miktar para kopartıp aileden vs böyle bizim gözümüzde daha düşük ama aslında yaşam olarak daha rahat olan bir ülkeye sığınma vatandaşlık mı talep etsem diyorum para teklif edip, veyahut adam gibi ileri seviye bir avrupa ülkesine mi talepte bulunsam böyle böyle diyerekten, ya da burda yaşamaya devam etmem gerekiyorsa mesela tc vatandaşlığını reddetsem, çıksam o zaman ne gibi durumlar oluyor. vergi veriyor muyum hala aldığım şeylere, benden vergi alınıyor mu ya da herhangi birşey sahibi olabiliyor musun ismin üzerine. ve eğer vatandaşlıktan çıkarsan milletsiz olucağın için diğer ülkelerin bakış açısı ne oluyor sana karşı, pasaportun da olmaz herhalde, deli divare dolanıyor musun etrafta bedevi gibi.

evet fikirleri alalım.
Sosyal ağlarda paylaş

sunthewhich said:

Vatandaşlık almak zor olabilir ama oturum izni düşünebilirsin. Şartları daha kolay olur.

oturum iznine ne şekilde başvurulabilio peki mesela ve de şartları nelerdir. oturma izni olunca orada çalışabiliyor musun ve de oturma izni rahat alınabilecek neresi var mesela?

bana zor gibi geldi öyle bir başvurmayla oturma izni vermeleri
Sosyal ağlarda paylaş

emanet said:

dil okulu bahanesiyle kapağı at bi yere, ordan bakarsın bi şekilde.

o dil okulu muhabbeti çok yalan ya cebinden paran gidio boş yere kaybolan 6 ay - 1 sene arası süre. ve dil bence okulda değil direk gidip yerinde yaşanarak daha kolay öğrenilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir de hangi ülkeye gitmek istediğini belirlersen öncelikle daha iyi olur politikaları çok değişik oluyor. Hollanda, İngiltere falan düşünürsen bilgi konusunda yardımcı olabilirim ilk ağızdan orada yaşayan tanıdıklarıma sorup.

Ayrıca tekrardan, evlilik. en neti.
Sosyal ağlarda paylaş

Spiegel said:

emanet said:

dil okulu bahanesiyle kapağı at bi yere, ordan bakarsın bi şekilde.

o dil okulu muhabbeti çok yalan ya cebinden paran gidio boş yere kaybolan 6 ay - 1 sene arası süre. ve dil bence okulda değil direk gidip yerinde yaşanarak daha kolay öğrenilir.

dil öğrenmek bahane zaten, o sayede vize alıp kapağı atıyorsun. ondan sonra oturum belgesi almanın bir yolunu buluyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir başvuru ile değil tabiki.
Önce hangi ülkeye gitmek istediğine kadar ver. Sonra o ülkede düşük sermayeli bir şirket kur ve akabinde işlerini gerekçe göstererek oturma ve çalışma izni için başvur.

Ama her ülkenin prosedürü farklıdır o yüzden önce ülkede karar kıl. Sonra bir konsoloslukla görüş, olayı anlat. Onlar yönlendirsin seni.

Spiegel said:

sunthewhich said:

Vatandaşlık almak zor olabilir ama oturum izni düşünebilirsin. Şartları daha kolay olur.

oturum iznine ne şekilde başvurulabilio peki mesela ve de şartları nelerdir. oturma izni olunca orada çalışabiliyor musun ve de oturma izni rahat alınabilecek neresi var mesela?

Sosyal ağlarda paylaş

sunthewhich said:

Bir başvuru ile değil tabiki.
Önce hangi ülkeye gitmek istediğine kadar ver. Sonra o ülkede düşük sermayeli bir şirket kur ve akabinde işlerini gerekçe göstererek oturma ve çalışma izni için başvur.

Ama her ülkenin prosedürü farklıdır o yüzden önce ülkede karar kıl. Sonra bir konsoloslukla görüş, olayı anlat. Onlar yönlendirsin seni.

Spiegel said:

sunthewhich said:

bu da mantıklı bir seçenek. evlilik yoluyla yapılamazsa dediğin gibi düşük sermayeli bir işle başlanılabilir belki.

bu arada ülke çok önemli değil batıda herhangi bir ülke olabilir. doğu avrupa orta avrupa kuzey avrupa güney avrupa amerika kanada güney amerika hiç farketmez yani.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...