Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bir Bayrak On Yıla Bedel

BramStoker

Öne çıkan mesajlar

BramStoker said:

liberal said:
BramStoker said:
aquila said:
10 yila bedel olan bayrak degil ya, hiyarlik.
evet maç izlemeye gittiğim yabancı memlekette içip içip türk bayrağını sokak ortasında orama burama sürmek akıllıca davranışlara örnek gösterilebilir bunun aynısını bir türk orada yapsa ne olur acaba oh wai... türk vize alıp yunaytıd kingdıma ayak basabilirse... çorap markama kadar öğrenmeye kalkıp ondan sonra "meh e hadi gir bakalım ama düzgün duracaksın ha" demezlerse
senin ülken dandik, eğitim seviseyi düşük, suç oranları fazla, tabiki arama yapacak. Alman mısın abi siz de her gelen buyur abi diyecek.

http://www.youtube.com/watch?v=VOdmoJgdg24&feature=related

evet

çünkü bizim başka milletlerin teri ve zenginliğiyle semirecek yönetici kesimimiz olmadı

bizim yönetici kesimimiz acaba gavura nasıl daha iyi han hamam yol köprü ibadethane götürürüz telaşındaydı

bu arada ingiliz efendilerimiz mermisiz adam öldürme tekniklerinde ustalaşıyorlardı

ondan fakiriz

anadolu çiftçisinin emeklisinin memurunun verdiği vergiyle bu kadar oluyor
Sosyal ağlarda paylaş

BramStoker said:

lord gibi değil insan gibi ağırlanmak istiyorum

benden başkasından birgün gelecek çıkarı olacağı için ona pozitif ayrımcılık yaparken bana hinduya göstermediği nezaketsizliği gösterdiğinde aynı ülkeden geldiğim adama uygulananlara bakarım

hadi şimdilik senin dediğin gibi olsun o zaman :)

neler yaşadın bir söyle de bilelim. Dediğin şey ingilizlerin türklere bakış açısıysa bu devletle alakalı bişey değil. ha sınırdan geçerken aranıyorsan, vize istiyorlarsa bu adamlar bir bildikleri var. Almanya ikinci dünya savaşından sonra Türk işçilerini aldı, bak noldu? 3 milyondan fazla Türk var şimdi almanyada.

Türkiye'ye 3 milyon arab gelse atsızcı falan olurum ben.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence sen de anlamıyorsun kendini pek

İnsanlar cevabını vermişler işte, İngilizler ya da Almanların kötülüğünden dolayı değil o sömürü vb. olayları. Sistem böyle, ve gelişmiş batı demokrasileri yine bu sistemin içinde en demokratik olanları.

Onların yerine dünyayı bizim bademler yönetiyor olsaydı çok daha kötü olurdu diyoruz. Adamlar çok daha açık/rasyonel düşünüş oturmuş/kurumsal(adil) ve ilerlemeci.

Kısacası, kıyaslayınca onlar daha iyi durumda, bunu kabul etmezsen boşuna yaşarsın sana diyim. Neye dayanarak söylüyorum? Senin gibi işkembeye değil, verilere dayanarak. Gayrı-safi milli hasıla(GNP)-yurtiçi hasıla(GDP) - kişi başına düşen gelir vb.vb. ekonomik konularda açık ara iyiler, insan hakları ihlallerinde Türkiye avrupanın geri kalanını toplasan bile hepsini geçiyor, suç oranı neredeyse en yakın ülkenin iki katı, töre cinayetleri, feodal suçlar(kan davası vb.), günlük yaşamdaki aksaklıklar(bozuk yol, krater gibi çukurlar, trafik kurallarının olmayışı, kent ve çevre düzenlemeleri, çöp dönüşüm oranları, çevre temizliği vb. vb.) bunların hepsinin AÇIK ve SEÇİK rakamları var, spekülasyon değil.
Senin elinde ne rakam var? Ühü ingilizler bizden kötü ühü ühü. Spekülasyondan ibaret, o da ancak buradaki bademleri kandırmaya yetecek kadar.

O yüzden, buradaki kimsenin seni anlamasını bekleme, çünkü buradaki bilinç seviyesi (bence) biraz daha yüksek dışarıya göre. Çoğu kişi yurtdışı görmüş, oyunlar vb. aracılığıyla bile olsa gavur-ecnebilerle tanışmış kişiler. Biz onlardan daha iyiyiz rererö tarzı şeyleri yemezler.
Bir anektodla bitireyim; Günlerden bir gün wow oynarken, ben partiden "çok lag var" dedim(ecnebice). Birlikte oynadığımız hollandalı arkadaş evet bende de 70 ms var zor oynuyorum dedi. Biz vay anan dedik çünkü bizde 600 ms vardı(ortalama 400 ile oynardık). Sonra arkadaş noktayı koydu: Çok lag var sanırım şehirler arası trenden oynadığım için.

Hadi gg.(of yazdım harbi oturup)
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

bence gece onlar uyurken gizlice sınırları iteleyerek büyüyebiliriz. çaktırmadan her gece 100 metre ilerletsek 37 senede varıyoruz Viyana'ya, 1348 km imiş edirne viyana arası mesafe.

bir dahisin dostum! avrupa ülkeleri arasında sınırlar kalktığı için Bulgaristan ve Yunanistanı iteledik mi gerisi kolay
Sosyal ağlarda paylaş

Karea said:

ingilterede ingiliz yok ki zaten doğru dürüst

hep paki hindu dolu etraf , ben iki gün yanlış mı geldim acaba diye kıllandığımı hatırlıyorum ingiliz görünceye kadar

Londra'ya falan gittiysen normal o. Diğer şehirlerde öyle değil. Memleketin %85'i Beyaz ingiliz.

Norak said:

ingiltere zamanında pakistana,hindistana falan hiç bulaşmıcaktı ormanlarında kalıcaktı adamlar negzel kaplanlı baharatlı falan, şimdi heryerdeler sdfs

İngiltere o dönem bulaştıkları için bu kadar güçlüler abi sdf. Son 350 yıldır fakirlik gördüklerini hatırlamıyorum ahuah
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...