Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dünya Petrol Fiyatları (Mart 2012)

alperozg

Öne çıkan mesajlar

biz neden dünyanın en pahalı benzinini kullanıyoruz.
bunun nedeni acaba ülkemiz yönetiminin fosil yakıtları daha az kullanmamız,toplu taşıma araçlarına yönelmemiz ve yenilenebilir enerji kaynaklarına ağırlık vermemiz için bizi yönlendiriyor olması ile ilgili olmasın sakın?
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar bu bir geçiş dönemi.

senelerdir alınan bu vergilerle inşallah ülkemizde çok yakında "alım gücü yüksek" dediğiniz ülkeler arasında yerini alacaktır. son 10 senedir çevrenizde olan gelişmelere dikkat ederseniz her şeyi çok daha iyi anlayacaksınız.

avrupa'nın hali hazırdaki durumuyla ülkemiz adeta bir yatırım cennetine dönmüş bulunmaktadır.

bugün Türk Lirası'na bulunan simge, dünyada milyonlarca insan tarafından anında kabul edilmiş; adeta bir can simidi, güvenli bir liman kabul görmüştür.

hal böyleyken, bu geçiş döneminde benzine bu kadar vergi vermiş; cep telefonu faturasının yarısı kadar vergi ödemişiz; dünyanın en pahalı ama en gurur verici pasaportunu kullanmışız çok mu?

her şey gelecek nesil ve çocuklarımız için.
Sosyal ağlarda paylaş

Yillik petrol turevi kullanimi acisindan ekonomi cok baski altinda kaliyor dogrudur. 75milyar $ di bu sene sanirim, her sene de artacak.

Teorik olarak vergi almaktansa petrol almayi kesmek daha mantikli ama oyle bir sey yapamiyosunuz. Zaten toplu tasimayi kullanmamak buyuk hata istanbulda falan.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu kadar zirlayip hala araba ile iki adim oteye, kiz arkadasini eve birakmaya, haftasonu bir taksim yapayim ama arabasiz gitmem demeye devam edebiliyorsaniz sizde para var demek ki. Zaten baska yerden kacirmasa millet benzin bu kadar pahali olmazdi. Sonucta devlet her sekilde almasi gereken vergiyi aliyor. Destekliyorum. Koklesin hatta.
Sosyal ağlarda paylaş

Plaka said:

Bu kadar zirlayip hala araba ile iki adim oteye, kiz arkadasini eve birakmaya, haftasonu bir taksim yapayim ama arabasiz gitmem demeye devam edebiliyorsaniz sizde para var demek ki. Zaten baska yerden kacirmasa millet benzin bu kadar pahali olmazdi. Sonucta devlet her sekilde almasi gereken vergiyi aliyor. Destekliyorum. Koklesin hatta.

gerekenden birazcık fazla vergi alıyor olabilir mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Plaka said:

Ulaşım temel bir ihtiyaç. Toplu taşımanın koşulları insan haklarına uygun düzeye getirilmediği sürece herkes araba kullanmaya devam edecektir istediğin kadar zam yap. İş çıkışı saatinde 30 dakkalık yolu 1.5 saatte otobüste konserve vaziyette gideceğime gerekirse cebimdeki son parayı verir arabada rahat rahat giderim. Kaldı ki iş çıkışı saati değil, 4 ten sonra akşam saat 10a kadar her saatte otobüsler tıkış tıkış. Kız arkadaşımı o otobüse bindireceğime gerekirse 30 liralık benzin yakar onu evine rahat rahat bırakırım. Önce otobüs sayıları arttırılsın toplu taşıma sistemi adam gibi bir hâle gelsin, sonra millete laf atmaya hakkınız olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Plaka said:

butun sirketler vergi kacirsin. 5-10 senede bi vergi affi gelsin odiyceklerinin %10 unu odesinler gecsinler. gereken vergiyi de vatandas odesin. ok.

KOKLEYIN.
Sosyal ağlarda paylaş

Toplu tasimayi sen oyle goruyorsun. Ehliyetim yok, gitmem gereken yerler icin bu yolu kullaniyorum, durum senin abarttigin kadar icler acisi degil. Aslinda senin ne demek istedigin belli, ben rahata alistim, bu rahatimi da bozamam. Parasini verir giderim. Sonucta yilda milyonlarca yolcu kullaniyor bu toplu tasimayi. Daha da iyi olabilir tabii ama bence su hali ile zirlamanin bir anlami yok. İstanbul icin konusuyorum bu arada.

Vergi oranlari da yuksek degil bence. İskandinav ulkelerinde daha yuksek vergi oranlari var, tabloda ust siradalar. Dedigim gibi, bir yerden kacirmaya calistiginiz vergiyi devlet boyle yollarla, direkt olarak cebine koyuyor. Sonucta onlarda biliyor sizin bundan vazgecmeyeceginizi.
Sosyal ağlarda paylaş

ya bide şu var,

mesela geçen sene kıyıya paralel teknebüs (:p) başlattılar ama minibüsçüler ayağa kalktı.

şimdi bu sene anadolu yakasında ki tüm minibüsçülere otobüs aldırmaya çalışıyorlar, iptal edicekler onları.

sonra umarım şu kıyıya paralel hatlar başlar
Sosyal ağlarda paylaş

plaka, sen "ben bu adamlar ne yaparsa yapsin desteklerim" adami misin yoksa "benim arabam yok bu iskenceyi ben cekiyorum. herkes ceksin" adami misin?

iskandinav ulkeleri falan demissin bi de. toplu tasimamiz, maaslar falan cok yakin ya onlarla, oyle guzel karsilastiriyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...