Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sivas davası zaman aşımından düştü!!!!

tinu

Öne çıkan mesajlar

marksman said:

bence sevişmeniz lazım
asabiyet sinir stres nereye kadar
hepiniz güzel insanlarsınız lan hepinizi öpesim var
boşverin olm böyle şeyleri yaaa
bu arada fransa gibi yerlerde yaşamak güzel olurdu heralde, pek bi umrunda olmuyo herşey
kafamda güzel :D

Hacı kızlar teklif ediyo harbi gogo
Sosyal ağlarda paylaş

Erdoğan: Sivas Davası'nın zaman aşımına uğradığı ifadesi çok da doğru değil
Başbakan Erdoğan, ''Sivas Davası'nın zaman aşımına uğradığı ifadesi çok da doğru değil. 5 kişinin davası zaman aşımına uğradı'' dedi.

Başbakan Erdoğan, gazetecilerin Sivas Davası'nın zaman aşımına uğramasıyla ilgili soruya şu yanıtı verdi:

''Şu anda 12 Eylül bile masaya konuldu. Bunlar olabiliyor. 12 Eylül'den bu yana nerdeyse 30 sene geçti ama masada. Bu konuda da olması gereken her tür alternatif değerlendirilmeli. Şu anda 5 kişinin zaman aşımı dolmuş durumda. Sivas Davası'nın zaman aşımına uğradığı ifadesi çok da doğru değil. 5 kişinin davası zaman aşımına uğradı.

Sivas'a gidişimizde 18-19 yaşındaki kızlar yanımıza gelip babalarının haksız yere idama mahkum olduğuyla ilgili ağlıyor. Tek taraflı bakmayı doğru bulmuyorum. Ankara'da Adliye Sarayı'nın önünde gösteri yapmak suretiyle belli bir ideolojinin borazanlığını yapmanın doğru olduğunu düşünmüyorum.

Çıkıyorlar konuşuyorlar. DHKP-C zaman aşımına uğradı diye. Hizbullah da zaman aşımıymış. Bir kısmı yakalandı yeniden içeri girdi, bir kısmı kaçıyor. Hizbullah zaman aşımına bundan dolayı uğramamıştır ve bu noktada değildir.''

başbakan konuştukça insanları daha fazla üzmüyor mu yoksa bir tek ben mi böyle düşünüyorum?

edit: kaynak hürriyet
Sosyal ağlarda paylaş

mardox said:

başbakan konuştukça insanları daha fazla üzmüyor mu yoksa bir tek ben mi böyle düşünüyorum?

edit: kaynak hürriyet

anladığım kadarıyla RTE şundan şikayetçi.

sivas katliamı davasında hali hazırda 93'ten beri (~79 kişi) hüküm giymiş durumda.
tabi her şey olduğu gibi bunu da istismar edenler oldu sivas davasından hiç kimse yargılanmamış cezasını çekmemiş dava kapatılmış gibi gösterildi, böyle bir hava yaratılmaya çalışıldı hep.

sonuçta bu bir dava ve ömür boyu sürmesi beklenemez değil mi? 5 kişi kalmıştı 93'ten beri bir sürü hükümet geldi geçti ama ihale akp'nin başında patladı.

evet o son kalan 5 kişi de yargılansın ceza alsın isterdim ama dediğim gibi hukuksal düzenlemeler böyle olmasına engel.

mahkemeleri bilen bilir en ufak bir davanın sonuca bağlaması bile en az 2 sene sürdüğü ülkede ben bu sürede 80 kişinin hüküm giymesi bile büyük başarıdır diyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

4Ever said:

saplashaman said:

Orada degildim ama oraya toplasan bin kisi anca sigar lan gordunmu o otelin onunu,bide sivasin merkezine ayak basmayiz demissinde kim basmio alevilermi?hala koskoca mahalleleri var.sana birsey diimmi tamamen tarafsiz bak,oradaki olay sivasda erdal inonunun atadigi validen gazi alarak sehri ele gecirecegini sanan koyu alevilerle,koyu islamcilarin meselesiydi.hic saga sola cekmeyin ,hersey sumen alti lan bh memlekette

Orada olmadığın çok belli çünkü şehirde ayaklanma sadece otel önünde değildi. Konser salonlarında insanlar mahsur kaldı. Ben ve annem konser salonunda kaldık. Abimde o otelin içindeydi.

Olaylara tarafsız bakmak ne demek ya orada ne olursa erdal inönü bilmem her kimse ilgilendirmez bana kimse ORADA NEDEN 37 KİŞİNİN YANDIĞINI YADA YANACAK NE YAPTIKLARINI mantıklı bir yolla anlatamaz.

Sence bunun bir açıklaması bir sebebi olabilir mi?

yalnız splashamanın şu mesajı her şeyi açıklıyor,hani splash'ı o gün madımak önüne koysan sırıtmaz.Aynı mantık aynı kafa.Alevilerin ele geçirmeye çalıştığı Sivas mantığı buram buram ayrılıkçılık kokuyor.Anadolu'da alevi nüfusu her zaman yoğun olmuştur zaten,şehri ele geçireceğiz kafası diye bir şey yok alevilikte,sizin gibi şeriat kafası yok.

Malatya,Sivas,Erzincan,Tunceli ve bir çok ilde alevi nüfusu zaten her zaman fazla olmuştur çünkü adamlar yüzlerce yıldır orada yaşıyorlar,sünni islam o bölgede kabul görmeden önce de orada yaşıyorlardı,hala yaşıyorlar.

Tabii türklerin sünni islami hoşgörü ile kabul ettiğini,şamanizm ve sözlü geleneklerini bıraktıklarını sanan şakirt kafası bunu idrak edemiyor.
Aleviler sadece Doğu Anadolu'da da yok,Güneydoğu Anadolu'da,Güney Akdeniz'de,Ege bölgesinde (tahtacılar) varlar ve öyle yapıları da kentleri eli geçirmeye çalışıyorlar kafası değil.Türk alevisi var,Arap alevisi var,Kürt alevisi var,Zazası var,Türkmeni var,var oğlu var.Alevi toplumu baskıdan dolayı kendi içine kapanmış durumda,yapılan katliamlar,aşağılamalar,kocaeli'de dahi bu şeriat kafası hala devam ediyor,"o kız aleviymiş,o kız patlaktır" lafını zibilyon tane beyinsiz adamdan dinledim,kendi halinde sessiz sakin bir adamı alevi olduğunu öğrenince ders çıkışı sıkıştıranları gördüm,ramazan ayında hususi olarak alevileri kıskaca alıp oruç tutuyor musun diye insanların sıkıştırdıklarına tanık oldum.Onlarla arkadaş olmayın onlar alevi diyen şakirt kafası ile de tanıştım.

Yani Madımak davasının zaman aşımına uğraması,Yalnızca "5" kişinin zaman aşımından beraat etmesi değildir,örneklerini verdiğim insanların düşüncelerine açık ve net
"DESTEKTİR" KATLİAMA TEŞVİKTİR
splashaman'da şu forumda demokratik gibi görünüp de içinden çıkan canavarı önleyemeyen bir yobazın en tipik örneği.Daha yığınlarca bu insanlara örnek gösterebilirim ama zaten throine dışında herkes bunun farkında.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...