Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sivas davası zaman aşımından düştü!!!!

tinu

Öne çıkan mesajlar

sözlerim yanlış anlaşılmayacaksa,sebebini sana söyliyeyim,alevi toplumundan çok samimi arkadaşlarım dostlarım var,onlar ülkede azınlık demeyelim de ,%20,%30 gibi bir çoğunluğu oluşturuyorlar.ve inanç olarak daha kapalı bir topluluk olarak yaşadıkları için,önde gelen fikir ve ilim adamlarının yakılması inanılmaz derecede tepki gördü,mesela 3 gün sonra 33 vatandaşın başbağlarda öldürülmesi,veya bingölmüydü 33 askerin aynı yıl şehit edilmesi gibi olaylar madımak olayı kadar tepki görmedi.
yani velhasıl-ı kelam alevi toplumunda 37 aydının yanarak ölmesi alevi toplumunu birbirine kenetlemek için bulunmaz fırsattı bazılarıda onu değerlendiriyor...

yoksa başbağlar 33 vatandaşın katledilmesinin sorumlusu 10 kişi yakalanır sadece 2'si ceza alır.

parmaksız zeki kod adlı bingöl 33 asker olayında da failler yakalanamaz v.s v.s

ama madımak olayında 2 veya 3 kişi,işte cafer erçakmak v.s kaçmalarından dolayı yakalanamamazlık olayı oldu diğer geri kalanları istiklal mahkemelerinden bu yana en büyük idam kararını verdi günümüz mahkemeleri işte...
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

Sakın beni yanlış anlamayın az sonra yazacaklarımdan.

Bu işte bir saçmalık var gibi geliyor bana. Daha 2 gün önce İstanbul'da 11 tane işçi ekmekleri uğruna ne şartlarda çalışırken yanarak can verdi. Doğru düzgün bir tepki görmedim.

Sivas katliamı 19 sene önce oldu, 37 tane aydın fikirleri nedeniyle bir kalabalık tarafından yakılarak katledildi.

Bugün bakıyorum facebook ve twitterdaki Sivas Katliamı ile ilgili tepkilere, hepsi sanki insanlara birşey kanıtlamak ve göz boyamak için verilmiş tepkiler gibi. Çok az kişide samimiyet görebiliyorum. Düşünce özgürlüğüne,insan hayatına saygı yok diğer sadece insanların kendisi hakkında ne düşüneceğine dair bir kaygı var gibi geliyor bana.
işçilerin ölüm sebepleri, kapitalizm; ve devletin gerekli çalışma yasasını geçirmemesi. gelip oraya onları yakmış bir insan yok.

sivas'taki aydınların ölüm sebebiyse, insanların oraya gelip bizzat yakmaları. bu insanların avukatlıklarını yapanların şu an devletin kadrolarında tepe noktalarda olmaları.

birinde yükske dereceden ihmal sebebiyle ölüm var,
birinde de insanları dinlerinden dolayı DİRİ DİRİ yakmak var.
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

Sakın beni yanlış anlamayın az sonra yazacaklarımdan.

Bu işte bir saçmalık var gibi geliyor bana. Daha 2 gün önce İstanbul'da 11 tane işçi ekmekleri uğruna ne şartlarda çalışırken yanarak can verdi. Doğru düzgün bir tepki görmedim.

Sivas katliamı 19 sene önce oldu, 37 tane aydın fikirleri nedeniyle bir kalabalık tarafından yakılarak katledildi.

Bugün bakıyorum facebook ve twitterdaki Sivas Katliamı ile ilgili tepkilere, hepsi sanki insanlara birşey kanıtlamak ve göz boyamak için verilmiş tepkiler gibi. Çok az kişide samimiyet görebiliyorum. Düşünce özgürlüğüne,insan hayatına saygı yok diğer sadece insanların kendisi hakkında ne düşüneceğine dair bir kaygı var gibi geliyor bana.

iscilerin ölümü ne kadar üzücüde olsada, iki olay arasinda daglar kadar fark var. ha millet olarak ne tepki veririz nede tepki verirken nasil verilecegini o apayri bir konu.
Sosyal ağlarda paylaş

Esrk said:

Katibim said:

tinu said:

37 insanı cayır cayır yaktılar ve özgürler.

topunun allah belasını versin , döktükleri kanda boğulsun şerefsizler,
artık gerçekten midem kaldırmıyor bu ülkede olanları,

nefret etme boyutunuda aştık artık, keşke çekip gitsem bu lanet ülkeden.

bak yerinde olsam biraz daha sakin davranırdım..

Neticede yaşan olayı kimse onaylamıyor ve nefretle kınıyor , şahsen böyle bir olayın yaşanmasına asla hoşgörülü veya oldu bittiye geldi şeklinde bakamam

Ancak ülkede bazı kanunlar var nizamlar var hakimler ve savcılar bu kanunları uygulamakla yükümlüler ve bunun dışında kendi kafalarına göre bir işlem uygulayamazlar zaman aşımınıda engelleyemezler

Ama yinede olayın bu şekilde kapanmayacağını ve bundan sonra daha bu olayın çok konuşulacağından da eminim , yine provakatörlerin oyunununa gelmeyip temkinli olmakta yarar var ...

Kafan güzel bence senin.

bu lafını yanlışlıkla söylenmiş bir laf olarak algılıyorum

Ve biraz gözünü açıp yazdıklarımı anlamaya çalışırsan olayda verilen kararın haksız olduğunu düşündüğüm ama genede sert tepki ve olayları proveke etmeye çalışan insanlara prim vermemek gerektiğinden bahsettim
Sosyal ağlarda paylaş

Cafer Erçakmak’la ilgili bir skandal da kimlik tespiti sırasında geldi. Adli Tıp, Erçakmak’tan alınan DNA örneklerini, kan bağı bulunmayan eşiyle karşılaştırdı.

Daha sonra yapılan testlerde ölen kişinin yüzde 99.99 ihtimalle Cafer Erçakmak olduğu kaydedildi.

Aliens.jpg'ye Turks yazıp koymak istiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

rahatlığa bak! aynı adam aynı gün chp kuran kurslarını kapattı camileri kapattı diye bunu adalet demokrasi diye konuşuyordu televizyonda.

yok ben hiç işler o noktaya varmaz diyordum ama artık emin değilim, otobüslerin kadın erkek diye ayrıldığı , baş örtüsü takmayan , oruç tutmayan insanların taşlandığı kovulduğu zamanlar gelicek gibi.

ve ben bu ülkede şu an 6 yaşında olan kızımın geleceğini düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

mahmud_mahmudov said:

Başbaganım yine eşsiz adalet anlayışını göstermiş
http://www.ntvmsnbc.com/id/25330055/

gerçekten dehşet içinde izliyorum bu olanları, ne olduk biz ya, bu nasıl birşey çıldırıcam, provakasyon a gelmeyin demiş bir arkadaş, ya bundan iyi provakasyon mu var ya, yanı bu acıklamayı gören insan eline taş sopa silah artık ne varsa alıp dışarı çıkası geliyor , ulan 37 insan cayır cayır yakmışlar, bilerek isteyerek yakmışlar, ve bu adamlar bu kadar sene bulunmamış yakalananlar suçlananlar zaman aşımından serbest kalmış ve sen kalkıp hayırlı olsun diyorsun ya bu nasıl bir şeydir.

Sosyal ağlarda paylaş

"nutella yerim" said:

2000'lerin ortalarında ak parti fan boyları cirit atıyordu buralarda ileri demokrasi darbeciler vs. diye,pek kalmadı şimdi ehehehe,zamanında kesesini dolduran köşe yazarları bile artık akp nin yaptıklarına oha der oldular.hakkımızda hayırlısı tabi.

o yazarlar ülkelerine göre zamanının ötesinde bir demokrasi anlayışlarına sahip oldukları için şimdi böyle diyorlar. yani muhalefet anlayışları da halk yığınlarının ötesinde böylece.

bazı demokrasiden nasibini almamış insanlar gibi "ne yaparlarsa yapsınlar bok at" kafasında değiller.

geçmişte akp'ye alkış tutmuşsa bugün yuhalamasına bu yüzden şaşırmam.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...