Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

STSL | Fenerbahçe vs Galatasaray | 17 Mart - 20.00

EmenikeNiangSow

Öne çıkan mesajlar

fizban said:

Ünal Aysal: "Anlaşılan o ki Fenerbahçeli taraftarlar, Galatasaray taraftarlarının ulaştığı kültürel spor ahlâkının uzağındalar. Fair-Play açısından Galatasaray taraftarı çok büyük mesafeler almış. Bizim sahamızda oynanan karşılaşmada biz dostlarımızı çok iyi ağırlamıştık. Değil sahaya yabancı madde atmak, en ufak küfürlü tezahürat dahi olmamıştı"

http://www.futbolingo.com/img/2011/03/23/lugano_raki_tt_arena.jpg

1 yil bile dolmamisti halbuki.

aha işte burdaki yüssüz basın açıklamasına tepkimiz
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

http://img.vol.io/maraton/newpics/news/180320112308310736965_3.jpg

hayır yazmiyim diyorum tutamıyorum kendimi, geçen seneyi ne çabuk unutmuş bazı takım taraftarları ya

hayır abi, unutmak değil. çarpıtmak. daha da kötü bir durum. unutsa, hadi unuttu da söyledi deriz. adam(lar) ciddi ciddi çarğıtıyor kendi akıllarınca.

üstüne gelip sanki biz ya da yönetimden biri yaşanan şeyler normal demiş gibi gösteriyorlar.

cidden acıyordum ilk başlarda ama artık acımıyorum. Adamlar bunu bilerek yapıyor. leşlik dediğim gibi başka bir şey değil.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ünal Aysal buralarda yokken, geçtiğimiz sezon TT Arena'da bir maçta 10 yaşındaki bir kardeşimizin başında meşrubat şişesi patladı. Karne ödülü olarak maça getirilen küçük kardeşimiz de Galatasaray taraftarının "kültürel spor ahlakı" seviyesinden nasiplenerek tecrübe edinmiş oldu.

bunun dışında salon maçlarında olanlar var, özellikle şampiyonluk maçımızda.tabi orası arena değil, başka taraftarlar gelmiştir.
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

iki tarafinda birbirine soylicek lafi yok, neyi konusuyosunuz. bu sezon bizim sahamizda bu kadar olay olmadi denmis, hala yok gecen sene olani nunuttunuz heralde, yok oyle yok boyle diye geliyosunuz. hala niye karsi tarafa laf atildigini anlamanin mumkunati yok, bi durun dusunun anasnisatiim ya, cok zor degil.

hayır. Bizim bunları unuttunuz mu dememizin sebebi bu maçta olanları normal göstermek filan değil. Ünal Aysal'a göre gs taraftarı sütten çıkmış ak kaşık, bu da sorun değil. Öyle görebilir ama geçmişte yaşanan olaylarda direk gs ve yönetimi suçlanmazken şimdi kendisi direk fbyi suçluyor ve bunun üzerinden kendi üstün ahlaklı ve bu tür olayları yapmayan! taraftarını överek prim yapmaya çalışıyor.

sanırım gayet açık yazdım.

yoksa bizim dediğimiz yapılanlar yanlış, yapan da cezasını çeksin. Ama gidip de prim yapma amaçlı bu açıklamayı doğru görüp, bunu eleştirenlerin söylediklerini de yazılarını kırpıp çarpıtmasınlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Şişe olayı olmadı diyen yok. Ama Ünal Aysal'ın Arena'daki maç öncesi özellikle rakibimizi iyi ağırlayacağız mesajı vardı ki iyi ağırladığımızı düşünüyorum Fenerbahçe'yi. Bırak geçmişi, bunun üzerine bile Fenerbahçe'nin daha duyarlı olması gerekirdi. Eğer her yapılan bir öncekinin tepkisi olacaksa eğer Arena'daki güzel maçın tepkisi böyle mi olur. Fenerbahçe'de güzel karşılasaydı bizi, bu sene 2 derbi de olaysız gitseydi fena mı olurdu.
Ünal Aysal varkenki derbi maçı gayet sorunsuz geçti, çok fazla küfür bile yoktu diye hatırlıyorum. Bir yerde kendi takımına karşı da aynı saygıyı beklemesi gayet normal adamcağızın..
Basket maçında kutlanmasına izin vermediler şampiyonluğun da daha o seviyeye gelmiş bir taraftar topluluğu zaten yok ki Türkiye'de, kaldı ki Ünal Aysal'a bile tepki vermemiş miydi taraftar.
Sanırım Ünal Aysal'ın kızdığı Fenerbahçe'nin iyi ağırlama işine kendi kadar özen göstermemesi. Ben biraz öyle algıladım. Çünkü ısrarla iyi ağırlayacağından bahsediyordu Fenerbahçe'yi, küfürsüz ve sorunsuz maç olmasına dikkat ettiğini düşünüyorum ilk maçta...
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto said:

Şişe olayı olmadı diyen yok. Ama Ünal Aysal'ın Arena'daki maç öncesi özellikle rakibimizi iyi ağırlayacağız mesajı vardı ki iyi ağırladığımızı düşünüyorum Fenerbahçe'yi. Bırak geçmişi, bunun üzerine bile Fenerbahçe'nin daha duyarlı olması gerekirdi. Eğer her yapılan bir öncekinin tepkisi olacaksa eğer Arena'daki güzel maçın tepkisi böyle mi olur. Fenerbahçe'de güzel karşılasaydı bizi, bu sene 2 derbi de olaysız gitseydi fena mı olurdu.
Ünal Aysal varkenki derbi maçı gayet sorunsuz geçti, çok fazla küfür bile yoktu diye hatırlıyorum. Bir yerde kendi takımına karşı da aynı saygıyı beklemesi gayet normal adamcağızın..
Basket maçında kutlanmasına izin vermediler şampiyonluğun da daha o seviyeye gelmiş bir taraftar topluluğu zaten yok ki Türkiye'de....

bunu şu şekilde söyleyebilirdi.

"yaşananlardan çok üzüntü duyduk. Bu kendini bilmez ve fenerbahçeye yakışmayan insanların en kısa sürede cezalandırılacaklarından eminiz."

bunun yerine. gayet saldırgan şekilde direk fb'yi suçlayan ve kendi taraftarının asla böyle şeyler yapmadığını ima eden bir açıklama yapmış.

Sonra fb'nin direk suçlanmasının yanlış olduğunu, daha önceden fb'nin benzeri olaylar karşısında bu saldırgan tutumu göstermediği söylendiğinde olayları çarpıtıp başka noktalara getiriyorlar bir de.

cidden yazık ya.
Sosyal ağlarda paylaş

Ünal Aysal değişik bir adam. Tekrar yazayım, Sanırım Ünal Aysal'ın kızdığı Fenerbahçe'nin iyi ağırlama işine kendi kadar özen göstermemesi. Ben biraz öyle algıladım. Çünkü ısrarla iyi ağırlayacağından bahsediyordu Fenerbahçe'yi, küfürsüz ve sorunsuz maç olmasına dikkat ettiğini düşünüyorum ilk maçta. Kendisinin gösterdiği özeni göremeyince böyle bir tepki vermiş. Yoksa GS taratarı bugüne kadar gördüğüm en rezil maçı izlettirmişti bana 2007'de ki bahanesi yok dediğim gibi. Ama adam bari artık birşeyler değişsin istiyor bu açık. Basket maçında bile kendi seyircisinden tepki aldı bu yüzden...

Ne dediğini NTVSpor'dan aldım;

“F.Bahçe seyircisinin de, G.Saray taraftarının standartına ulaşması gerekir. Yakışsa ‘Yakıştı’ derim. Ama yakışmıyor. İlk maçta Arena’da tükürük bile yoktu. Fenerbahçe yönetiminin de bu konuya kesinlikle el atması lazım. Bir stada korkarak gitmek ne demek? Nerede yaşıyoruz? Kafalar gözler yarılıyor. Kazanmak tek hedef olmamalı. Saygı da lazım. Ülke olarak bunlardan kurtulmamız gerekiyor. İte kaka da olsa yapmalıyız.”

Bence adamın kızdığı veya tepkisinin nedeni açıkça kendisinin gösterdiği özenin gösterilmemesi. Hedefi bence daha duyarlı olması gerektiğini düşündüğü Fenerbahçe yönetimi ki çok haksız sayılmaz. Herşeyi bırakın, benim dönemimdeki Fener maçına bakın diyor adam. Özen gösterdik, küfür bile olmadı diyor. Yönetimler isterse o stadlarda küfürler engellenir, ben buna inanıyorum. Dediğim tabii ki toplu halde organize dakikalarca küfür, veya madde yağması. Yok tek tük şeyleri anlık parlamaları engellemek imkansız heralde..
Sosyal ağlarda paylaş

ilk maçta biz iyi ağırladık, aynı şekilde olmasını beklerdik düşüncesi saçma baya.geçen sene kadıköyde ki maçta en ufak birşey olmamıştı, yanlış hatırlamıyorsam küfür bile etmemiştik.tansiyonu yüksek maçlarda engel olunamıyor böyle olaylara, herkes için durum aynı.
Sosyal ağlarda paylaş

hayır yine de "olmaması icin elimizden geleni yapacagız" demek yerine "siz de yapmıstınız" diyen adamı neden savunuyosunuz?

fb asbaskanı oldugu icin mi, yoksa soylediklerini dogru buldugunuz icin mi?

boyle acıklamalar devam ettigi surece her derbide kufur de olur, rakı sisesi de olur, kafalar kaslar da yarılır. eger ortamı yumusatmak adına daha da germek icin caba gosterilen yoneticiler varsa, umarım bir gun onlarında kafasında cakmak patlar.
Sosyal ağlarda paylaş

2-0'dayken de sorun yoktu ona bakarsak, eğer skorlara göre değişecekse tansiyon o zaman deplasman takımları gol atmasın, iyi oynamasın. Geçen sene demekki Emre Çolak son saniyede atsa yine garantisi olmayacaktı. Biz çok yenildik ama Sami Yen'de Fener'e. (2007'deki maç dediğim gibi ayrı biraz)...
Sosyal ağlarda paylaş

sotto, bu dediklerini isteyen adam ortamı germeden açıklama yapar ve gene tepkisini ortaya koyabilir. Ben sıfır tecrübemle bile yukarıdaki basit yazıyı yazabiliyorsam emin ol eğer gerçek isteği bu olayların bitmesi, taraftarların sakince ve sportmence maç izlemesi olsaydı benden kat kat daha iyi yapabilirdi bunu.

adamın amacı çok açık. taraftarının gözüne girmek. Bunun için gerekirse arayı daha da germeyi göze alan bir adam üstelik.

ayrıca yönetim isterse bunu engeller dedin ama aynı cümlede kendin bir örnek verdin. Sahaya inip taraftarı sakinleştirmeye çalıştı o maçta. ama taraftar pek de sakinleşmedi dimi? kısaca yönetim istese de bazen olabiliyor bu işler.

Taraftarın bir anda centilmen olmasını bekleyemezsin. bir ton saçma sapan insan var.

bu iş zamanla olan bir iş. Ünal Aysal da gerçekten bunu isteseydi taraftarına oynamak ve ortamı geren açıklamalar yapmak yerine, çok daha fazla tepkisini ortaya koyan ama klubü suçlamayan bir açıklama yapabilirdi.

direk taraftara oynamak başka bir şey değil. Bunu göremiyorsanız da at gözlüklerinizi çıkartıp bakmanızı tavsiye ederim.

Hani ben şu bölüme bir kaç dalga geçen laf yazmak için giren biriyim. O da klasik eskiden kalma arkadaşlarla dalga geçme anlamında. Milleti inadına trollemek için değil. Ama cidden güncel başlıklarda görüp de dayanamayıp geldim.

Sen kötü niyetli değilsin belli ki. Ama ciddi anlamda olayları çarpıtıp, farklı yönlere çeken insanlar var burada. O açıdan bari diğer insanların gözü azıcık açılsın diye yazıyorum bu kadar.

Kişisel almaman dileğimle.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

hayır yine de "olmaması icin elimizden geleni yapacagız" demek yerine "siz de yapmıstınız" diyen adamı neden savunuyosunuz?

boyle acıklamalar devam ettigi surece her derbide kufur de olur, rakı sisesi de olur, kafalar kaslar da yarılır. eger ortamı yumusatmak adına daha da germek icin caba gosterilen yoneticiler varsa, umarım bir gun onlarında kafasında cakmak patlar.

zeki bir adamsın buradan gördüğüm kadarıyla. Yazılarımda gayet yeterli açıkladım. ama bir kez daha yazıyorum.

hayır fbli olduğu, yönetimde olduğu için filan değil. adamın söylediği şeyin "siz de yaptınız, o yüzden normal" olmaması, tam tersi adamın dediği şeyin "daha önceki olaylarda biz gs yi suçlamadık, tepkimizi gerginlik yaratmadan verdik" olması yüzünden.

Lütfen biraz ön yargısız bakın olaylara. Başka bir şey istemiyorum yani.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

""Fenerbahçe seyircisinin, Galatasaray taraftarının standartlarına ulaşması lazım. Nerede yaşıyoruz? Kafalar, gözler yarılıyor." "

bunun için adam ne deseydi, kusura bakmayın taraftarımız mağaradan yeni çıktı mı demeliydi.ortamı geren açıklamayı ünal aysal yapmış.çıkıp deseydi adam gibi yapılanları kınıyoruz diye, ali koç da açıklama yapmazdı.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben yorumlarına saygı duyuyorum ki haklısın belki daha güzel bir şekilde dillendirebilirdi. Ben açıklamanın tamamını bulamadım ama NTVSpor'dan kopyaladığım kısımda çok da rakibi hedef alan birşey bulamadım. Genel olarak düzelmeliyiz, ülke olarak aşmalıyız da diyor. Çok fazla birşey göremedim. Bunun dışında taraftar basket maçında kutlatmadı şampiyonluğu evet, ama dediğim gibi o, küfürden madde atmadan vs çok daha büyük bir olay. Daha o seviyeye gelmek için kırk fırın ekmek yemek gerek. Ben eğer bizim maçta küfür olmadıysa geçen maçtada olmazdı diyorum.
Benim demek istediğim; eğer Fenerbahçe yönetiminden biri çıkıp, GS'yi güzel ağrılayacağız, yabancı madde ve küfür istemiyoruz, yenip evlerine yollamak istiyoruz dese belki, daha farklı olabilirdi. Ben Ünal Aysal'ın küfür konusunda titiz olduğunu düşünmekteyim mesela. O zaman biz de derdik ki, yahu Arena'da süper maç oldu, Kadıköy'de süper maç oldu demekki oluyormuş. Ama şimdi ne olacak Ünal Aysal kassa bile belki bizimkiler tutamayacak kendini Arena'da. Bak o zaman yönetimlerin işi zor. Yönetimler tepkilerini maçtan sonra değil, maçtan önce koyacaklar ki birşeyler değişsin. Bu bir açıklama olur, özel önlem alıyoruz olur, taraftarı sağduyuya çağırıyoruz olur, en azından denersin. Yoksa kısır döngü, sen yaptın, ben yaptım olayı. Aysal'ın haklı olduğu nokta ben en azından denedim, sen ne yaptın bu konuda'yı ima ettiği yerler...
Sosyal ağlarda paylaş

ben ne unal aysal'ın ne de ali koc'un soylemlerinin tamamını okumadım. sadece verilen tepkiye karsılık verilen cevaba yonelik yorum yapıyorum. unal aysal oyle bisey dediyse ayıp etmis. ama ali koc'un da ne denli bir adam oldugunu son 1 yılda cok net anladık. fatih terim'den ozur dilerken hasan sas'tan dileyememesi baska bir eziklik.

barbu said:

zeki bir adamsın buradan gördüğüm kadarıyla.

ha bi de bu nedir yahu? efendi efendi yazıyo gibi gozukup terbiyesizlik yapmayın.
Sosyal ağlarda paylaş

fenerbahçe seyircisi kültürsüz, galatasaray seyircisi kültürlüymüş işte ya hani. bunu direk ülkeyi sınıflandırıp kültüre göre dizmiş ya; herhalde geçen seneki maçlar sırasında fenerbahçeliler kültürlüydü, galatasaraylılar hanzonun önde gideniydi, sonradan saf değiştirdiler. ben bunu anladım.

basket maçından sonra da tüm galatasaray taraftarı aniden sınıf atlamış hatta.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...