Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hastaneye 10 gün içinde iki kere gitmenin cezası

mani

Öne çıkan mesajlar

5tl katılım ücreti ödemektir. Tabi aynı hastalıktan ötürü aynı branş hekime görünürseniz.

said:
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Sağlık Uygulama Tebliği (SUT)'nde değişiklik yaparak vatandaşlara reçete başına yeni ücretler getirdi.

8 Mart tarihinde yürürlüğe girecek düzenlemeye göre; vatandaşlardan daha önce ücret alınmayan aile hekimlerinden bundan sonra 3 TL muayene katkı payı alınacak. Ayrıca reçetenin nereden yazıldığına bakılmaksızın 3 kutu ilaç için 3 TL, 3 kutudan fazla her ilaç için 1 TL ilave ücret tahsil edilecek.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan, "Artık ücretsiz, parasız, ucuz sağlık ve ilaç hizmeti devri kapanmış, paran kadar sağlık ve ilaç hizmeti devri başlamıştır." dedi. Sosyal Güvenlik Kurumu'nun vatandaşların sağlığını ilgilendiren konularda sadece Resmi Gazete kanalıyla değişiklikleri duyurmasına tepki gösteren Saydan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Vatandaşlarımıza duyurmak istiyoruz. 8 Mart'tan itibaren aile hekimliklerinden yazdıracağınız reçetelerden SGK 3 lira istemektedir. Yani aile hekimlerinde reçete yazdırmak ücretli hale gelmiştir. Durum 3 lira ile de sınırlı değildir. Eğer reçetenizde üçten fazla ilaç yazdırdıysanız, bu 5 TL ile 12 TL muayene katkı payı verdiğiniz devlet veya özel hastanelerde yazdırdığınız reçetelerinizde dahil, yazdırılan 3 kutu ilaç için 3 TL, 3 kutudan fazla her kutu ilaç için de ek olarak 1 TL daha reçete katkı payı ödemek zorundasınız.”

said:
10 GÜN İÇİNDE BAŞKA DOKTORA MUAYENE OLMANIN BEDELİ 5 TL

Yine getirilen düzenlemeyle 10 gün içinde aynı branşta, farklı hastaneye gidip muayene olanların ilave olarak 5 lira daha ödeyeceklerini kaydeden Saydan, “Yeni uygulama ile alınacak bu ilave ücretler, çalışanlar tarafından ceplerinden ödenecek. Emekli vatandaşlarımızın ise maaşlarından kesilecektir. Zaten 3 liralık ilaç için 5 lira ödemek zorunda kalan, onu da öderken sıkıntı çeken asgari geçim standardının altında olan vatandaşlarımız, 8 Mart gününden itibaren nasıl ilaç alacak?” diye sordu.

http://www.habervaktim.com/haber/hastaneye-10-gun-icinde-iki-kez-gitmeyin-229512.html

maklube yerken wi-fi bi tek bu siteyi açıyor.

Yakında getirilecek yeni düzenlemeyle hastaysanız bi mezar bulup ölün içinde. Zaten tinerci ateistsiniz hepiniz. yıkamaya, abdeste gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

GÜNAYDIN lol

yıllardır uygulanan bir şey bu.

vaperon said:

mani rage'i ile başbaşa kalmış. Yerinde bir uygulama. Kaç tane muayene ihtiyacı olan kişi bu tip sebeplerden bir hafta sonrasına ancak gün alabiliyor.

İyi olmuş cidden.

rage mage bilmem de forumda kimlerle sağlık sistemi üzerine tartıştığımı görmem iyi oldu. ahah
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Gayet mantıklı bence de. Bi doktorun uyguladığı tedavinin işe yarayıp yaramadığını anlamak için geçecek süreye bakarsak 10 gün gayet iyi bi süre.

Zaten aynı doktora kontrol için gidersen bi olay da yok.

Hiç mantıklı olur mu?? Haşa şeriat gelir, ergenekondan içeri atarlar. Bunu savunanların hepsi AKP'li cemaatçiler, maklube rerörerö

Bırakın günde 100 kere doktora gidelim canımız istediği zaman hal hatır sormak için bile muayene olalım. Efendim doktor günde 100 hastaya bakarmış baksın bunun için okudu zaten!

En iyisi özel hastane açalım. Sadece ailecek her gün muayeneye gitsek SGK'nın hastaneye ödeyeceği muayene ücretleriyle köşe olur hastane.

INFINITE MONIES trollface.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

sağlık sistemini kötüye kullanıp işleyişi yavaşlatmanın önüne geçmenin yolu sistemi para odaklı yapmak değildir. Sosyal devlet vatandaşın cebine göz diken devlet hiç değildir.

Ayrıca sistemin yeni uygulandığı gibi birşey belirtmemişim. Bilgilendirme amaçlı açılmış bir konu ve eleştiri. Yıllardır sağlık sisteminin özel sermayenin eline daha fazla geçtiğini göremiyorsanız ve sağlık hizmetlerinin artık paran kadar verildiği bir düzenin parçası olduğunuzu farkedemiyorsanız benim yapabileceğim birşey yok. Tabipler birliği, sivil toplum kuruluşları bas bas bağırıyor sağlık sistemi yok ediliyor diye.

Zorunlu sağlık sigortası adı altında kendi vatandaşından haraç toplayan devleti savunan adam evet tartışmasın benle zaten. Çok fazla dert etmem yani rahat ol.

Son olarak, 5TL çok büyük bir kesim için ciddi bi para. 5TL'i hor görecek kadar zenginliği tabana yaymış bir memleket değiliz olamadık daha. Bizim sistemimizde zengin daha zengin ama yoksul daha yoksul oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Haşa kardeş sana lafımız yok. Bu uygulamayı savunanlar AKPli, cemaatçi, maklubeci kitlesi.

Canım bütün gün doktora gitmek istiyor kendimi öyle güvende hissediyorum. Sonuçta onlar bunun için para alıyorlar. Her ay 20 MELYOR alıyorlar tabi bakacaklar. Ara sıra canı sıkılmasın diye hal hatır sormak için de muayeneye gidebileyim istiyorum.

Niye 5tl alıyorsun ki değil mi?

"Ben tatmin olmadım" deyip tekrar muayene etmesini isteyebileyim ta ki ben "tatmin oldum" diyene kadar.. Öyle ya o kadar para alıyorlar yapacaklar, işleri bu.

Söz hakkı doktorda olmamalı ben "oldu tamam" diyene kadar muayene olmalıyım. Berberde böyle değil mi? Nasıl olmuş abi düzeltelim mi enselerden ara makası da geçeyim mi demeli bir doktor da..

Reçeteye gelirsek.. Kesinlikle bedava olmalı, ilaç içmeden rahat edemiyorum her renkten ilacım olsun istiyorum, komşuma iyi gelen ilacı ben de yazdırabileyim. Bonibon niyetine yuttuğum bile oluyor. Pfizer'ın çıkardıklarının tadı güzel tavsiye ederim.

Gaz sıkışmasıyla soluğu kardiyolojide alabilmeliyim, başım döndüğnde de nöroloğa çıkmalıyım.

SGK ödüyor nasıl olsa içelim abi yarasın herkese.
Sosyal ağlarda paylaş

e tamam ama zenginliği yaymanın yolu halktan bu şekilde para toplama değil. Zaten dolaylı yolla alınan vergiler, kesintiler, katkı payları oluk oluk akıyor. Devlet bunu adam gibi yönetemiyorsa, devamlı batan adamları kurtarmakla uğraşıyorsa, yıllarca aldığı deprem vergilerini çöken sahil yollarına yatırıyorsa demek ki para var ama yöneten yok.

Sen suç işleyeni affedeceksin, vergi kaçırana af getireceksin, koyduğun para cezalarını uygulamayacaksın veya bu cezaları hafifleteceksin sonra zaten 3-5 kuruşa muhtaç durumda olan insana daha fazla yük bindireceksin.

Türkiye'nin tamamen bedava sağlık hizmeti verebilecek durumda olmamasının nedeni kaynaklarının, gelirlerinin olmaması değil bunların yanlış yönetilmesi, kısa ömürlü hesaplarla idare edilmesi. Verilen katkı payları, kesintiler sistemin günün birinde tamamen ücretsiz sağlanabileceğine yönelik olsa sıkarsın dişini, üzerime düşen görevdir dersin, benden sonra gelenler, çoluğum çocuğum rahat etsin dersin verirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Ahahaha akpci maklubeci çetesi mi?

Throine misin hap mısın haplı mısın anlam veremedim ama çocukluğumdan beri annemin mesleği sebebiyle hastanede büyüdüm neredeyse. Neyin ne olduğunu, kimin ne yaptığını iyi bilirim. Sen git ayıl, yaftalama kafasından da vazgeç. Saçmalamışsın resmen.

Sensin akp kafası. :D
Sosyal ağlarda paylaş

mani said:

e tamam ama zenginliği yaymanın yolu halktan bu şekilde para toplama değil. Zaten dolaylı yolla alınan vergiler, kesintiler, katkı payları oluk oluk akıyor. Devlet bunu adam gibi yönetemiyorsa, devamlı batan adamları kurtarmakla uğraşıyorsa, yıllarca aldığı deprem vergilerini çöken sahil yollarına yatırıyorsa demek ki para var ama yöneten yok.

Sen suç işleyeni affedeceksin, vergi kaçırana af getireceksin, koyduğun para cezalarını uygulamayacaksın veya bu cezaları hafifleteceksin sonra zaten 3-5 kuruşa muhtaç durumda olan insana daha fazla yük bindireceksin.

Türkiye'nin tamamen bedava sağlık hizmeti verebilecek durumda olmamasının nedeni kaynaklarının, gelirlerinin olmaması değil bunların yanlış yönetilmesi, kısa ömürlü hesaplarla idare edilmesi. Verilen katkı payları, kesintiler sistemin günün birinde tamamen ücretsiz sağlanabileceğine yönelik olsa sıkarsın dişini, üzerime düşen görevdir dersin, benden sonra gelenler, çoluğum çocuğum rahat etsin dersin verirsin.

yorma kendini daldan dala atlıyorsun yine demagojinin kralını yapıyorsun.

en iyisi şunu yap. git habervaktim, zaman, taraf külliyatını tekrar scan et belki gözden kaçmış bir şey bulursun onu koyarsın yine şansını denersin.

vaperon said:

Ahahaha akpci maklubeci çetesi mi?

Throine misin hap mısın haplı mısın anlam veremedim ama çocukluğumdan beri annemin mesleği sebebiyle hastanede büyüdüm neredeyse. Neyin ne olduğunu, kimin ne yaptığını iyi bilirim. Sen git ayıl, yaftalama kafasından da vazgeç. Saçmalamışsın resmen.

Sensin akp kafası. :D

şu şurda dursun. :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...