Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Doktorlar boşuna dayak yemiyor

Aket-Atum

Öne çıkan mesajlar

şimdi 3 değişik devlet hastanesnde 3 değişik kadın doğum uzmanı annemin ameliyatı için en erken 3-4 ay sonra ya günverirken acıktan 1000 tl alınca ameliyatın 1 hafta içide olması da normal bir durum mu bu? açıkçası ben devlet hastanesinde çalışan doktorlara hiç güvenmyorum. Nasıl olurda daha fazla kazanırız derdinde bir çoğu.
Sosyal ağlarda paylaş

3-4 ay sonraya ameliyat tarihi verilmesi gerçekten çok acı. bu ,hastanelerin ve sağlık sisteminin yetersizliğinden kaynaklanan bir durum . o kadar çok hasta var ve doktor sayısı yetersiz geliyor; bu yüzden de devletten randevu alamıyorsunuz. bunun için doktora söveceğinize sağlık bakanlığına sövün , sistemi dövün.

haaa daha fazla para kazanma olayına gelince insanoğlunun günümüzde maalesef ortak amacı oldu o. sadece doktor değil yazılımcı da , mühendis de aynı gayede.
Sosyal ağlarda paylaş

e aynı hastanede aynı doktor acıktan para verince yaptı 1 hafta içinde diyorum okumuyormusunuz ne yazdığımı anlamıyorum ki sistemle yoğunlukla alakası yok bu işin parayı alınca evinde yapmadı ameliyatı yine hastanenin ameliyathanesinde mesai saatleri içerisinde yaptı.

Devlet hastanelerinde özellikle ameliyat konusunda bu olay yıllarıdr böle eğer acıktan para verirseniz ameliyat günü ve saatine hatta girecek doktorlara kadar siz karar verebiliyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben sakat bir herif oldugumdan sık sık doktorlara işim düştü. Doğrudur tanımadıgınız doktora giderseniz başınıza iş gelebilir elbette ama sık sık gideceginiz tekrar tekrar göreceginiz her grip oldugunda kapısında belireceginiz ailecek gittiginiz sizi tanıyan doktorlar kesinlikle hayat kurtarıcı önem veriyor sizlere.

Onun dışında ki doktorların oyle olup olmama ıhtımali sizi kazıklayabilecek her meslek grubu kadardır olanı da olmayanı da aynı sonuçta her meslek grubunda kazık fıyat veren kakalamaya calısanı oldugu kadar düzgünü de var ve türkiyede dogal olarak kazıklamaya calısanı daha cok ama bu doktorluk meslegı ile alakalı degil bence :D
Sosyal ağlarda paylaş

olorin84 said:

e aynı hastanede aynı doktor acıktan para verince yaptı 1 hafta içinde diyorum okumuyormusunuz ne yazdığımı anlamıyorum ki sistemle yoğunlukla alakası yok bu işin parayı alınca evinde yapmadı ameliyatı yine hastanenin ameliyathanesinde mesai saatleri içerisinde yaptı.

Devlet hastanelerinde özellikle ameliyat konusunda bu olay yıllarıdr böle eğer acıktan para verirseniz ameliyat günü ve saatine hatta girecek doktorlara kadar siz karar verebiliyorsunuz.
pardon okudum ama özel muayenehanede yaptı sandım ameliyatını hastanede olduğunu anlamadım. var öyle insanların zaaflarından faydalananlar da maalesef evet.
Sosyal ağlarda paylaş

NolaxThensbane said:

baya tanıdık var doktor kendileri bizzat bu tarz olaylardan tiksindiği için doktorluğu bırakmış birisi ne olaylar anlattı şaka gibi insan hayatının bu kadar oyuncak olması birde mesleğe kutsal demeleri içler acısı. Bütün doktorlar böyle değil tamam ama %70ini bu kategoride o yüzden doktorlara temkinli yaklaşırım.

senin tanıdığın doktor sayısının %1500 katını tanıyorum ve bu %70 oranının yanlış olduğunu söylüyorum.

olorin84 said:

şimdi 3 değişik devlet hastanesnde 3 değişik kadın doğum uzmanı annemin ameliyatı için en erken 3-4 ay sonra ya günverirken acıktan 1000 tl alınca ameliyatın 1 hafta içide olması da normal bir durum mu bu? açıkçası ben devlet hastanesinde çalışan doktorlara hiç güvenmyorum. Nasıl olurda daha fazla kazanırız derdinde bir çoğu.

Orada 3-4 ay sonraya adam 2-3 ay yatmak için tarih vermiyor, o an ki hasta durumuna göre sistem zaten tarih veriyor. O verdiğin 1000 lirada yarın öbürgün başhekim o doktora sinirlenir peşine müfettiş takarsa bari boku bokuna meslekten olmuş olmayalım demek için. Babamın kendi muayenehanesinde muayene ettiği hastadan muayene ücreti istediği için sürüldüğü olay var lan, siz hala sanıyosunuz ki doktor ufak hesaplar peşinde 1000 lira istiyor sizden. Sanki elinde sisteme uygun şekilde bir hafta sonra ameliyatı yapma imkanı var da yapmadı adam.
Sosyal ağlarda paylaş

NolaxThensbane said:

baya tanıdık var doktor kendileri bizzat bu tarz olaylardan tiksindiği için doktorluğu bırakmış birisi ne olaylar anlattı şaka gibi insan hayatının bu kadar oyuncak olması birde mesleğe kutsal demeleri içler acısı. Bütün doktorlar böyle değil tamam ama %70ini bu kategoride o yüzden doktorlara temkinli yaklaşırım.

en son ilkokulda böyle sallıyoduk kafadan rakamlar yok tanıdık bilmemne şundan işi bırakmış falan, lol
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...