Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mimarlar, inşaatçılar, help

SeaGle

Öne çıkan mesajlar

Selam,

Isıtma havalandırma dersi için, kalorifer tesisatı yapılmamış, 4-5 katlı bi bina planı lazım. Duvar kalınlıkları vs olacak sadece, biz ısı kaybı hesaplayıp petek seçimi yapıp projeye yerleştiricez.

Elinde bu şekilde proje olan ve verebilecek olan varsa yardımını bekliyorum efenim. Yoksa müteahhitleri gezdireceksiniz bana sdf.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Selam,

Isıtma havalandırma dersi için, kalorifer tesisatı yapılmamış, 4-5 katlı bi bina planı lazım. Duvar kalınlıkları vs olacak sadece, biz ısı kaybı hesaplayıp petek seçimi yapıp projeye yerleştiricez.

Elinde bu şekilde proje olan ve verebilecek olan varsa yardımını bekliyorum efenim. Yoksa müteahhitleri gezdireceksiniz bana sdf.

autocadokulu.com'da hazır cad bina çizimleri var.
Sosyal ağlarda paylaş

tiLi said:

odtü inşaat mezunuyum. röleve ne demek bilmiyorum sdfsdf. hiçbir şey bilmiyorum ben resmen. daha işe girmedim ama

mimarlıkta dersi var. geçen dönem ömrümü yedi ama B getirmesini bildim.

kısaca örnek olarak tarihi bir binayı tekrar sıfırdan adamlara inşaa ettirebilecekmiş gibi çiziyosun.. kapısındaki işlemeye kadar falan. plan, kesit cephe çıkarıyosun. restorasyon tarzı işler için olmazsa olmaz. mimari miras koruma zaten dersin adı. işleme rölöve deniyor tabi. (rölöve bu arada röleve değil)
Sosyal ağlarda paylaş

rölöve imiş doğru yazılışı

öğrenmek isteyip de bakmaya üşünenler için

rölöve Fr. relevé
a. 1. Eski bir sanat eserinin, bir yapının çizilerek veya boyanarak hazırlanan kopyası. 2. mim. Bir yapının bütün boyutlarını ölçerek plan, kesit ve görünüşünü yeniden çıkarma

geç kalmışım asdasd
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

AutoCAD kullanıcaz abi evet. Belki ben onu bide kağıda baskı aldırırım hesaplamaların öncesinde Ekranda çalışmak çok zor geliyor çünkü. Çok büyük olur mu ki onlar? A3 falan paklar mı, bilemiyorum.

ölçeği sana kalmış çıktı alırsan. özel bi ölçek gerekmiyosa a4'e de sığdırırsın :)
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Ama hocaya autocad olarak teslim edicez yani. Ben sadece kağıt olarak kendim çalışırken üzerinde karalama yapmak için çıktı alıcam.

Abi o zaman arayalım nette tonlarca apartman var aradığın gibi. Şimdi archiCAD'den autocad'e geçiş sıkıntı çıkarır zaten temiz olmaz. Bi de elimdeki projeler ticari hep sakata gelmeyelim :)
Sosyal ağlarda paylaş

Apartmanın işte bir tane planı olur, imar planı başka bişey.

Şehir planlamayla ilgili o. Bir bölgenin falan planı oluyor küçük ölçeklerde o mesela bi imar planı.

Sen şöyle bişi yapmıcak mısın? 3 oda bi salon ev mesela şuraya şuraya petek koydum diye göstericeksin falan?

edit: üstteki arkadaş halletmiş sanırsam. :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...