Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Askerlik Tecil Bozdurma (Acil yardımınıza ihtiyacım var !!)

Jaymz

Öne çıkan mesajlar

Merhaba arkadaşlar,

2012 Nisan celbine askere gitmek istiyorum, Yüksek Lisans öğrencisiyim. Yüksek lisans mezuniyetini beklemeden, üniversite mezunu olarak askere hemen gitmek istiyorum. Okula Tecili bozdurmak için dilekçe vermiştim ama 1.5 hafta oldu, hala okula askeriyeden bir cevap gelmemiş ...

Bu durumda ben kendim askeri şubeye gidip tecili bozdurup aynı gün içinde Nisan celbine başvurabilir miyim ? Çünkü son başvuru artık bu hafta içinde bitiyor ve hala okula tecil iptaliyle ilgili yazı gelmedi. O yazının gelmesini beklemeden, askeri şubeye giderek, 1 gün içinde askere başvurma işlemlerimi yapabilir miyim ?

Yardımlarınız için teşekkürler şimdiden ...
Sosyal ağlarda paylaş

evet bir de oda var, umarım orada her şey hallolur son günler şu aralar. yukardaki soruma cevap verebilecek arkadaşlar var mı acaba ?

Loxias said:

sabah 7 de sıraya girersen akşam kapanmadan önce içerde neler oluyor öğrenmek için girmiş olabilirsin.

üsküdarda sadece "askerlik durum belgesi" almak için 3 gün sabah akşam bekleyenleri hatırlıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

herkes farklı bir şey diyor, telefonda şube bana 25 i son dedi, o da bu hafta içine kadar demek oluyor

Allure- said:

nisan celbi son başvuru şubat sonu değil mi ya? ben de iş görüşmesinde 2. round bekliyorum, bu hafta içinde cevap vermezler ise şubat sonuna kadar halletmeyi planlıyordum? ohooo...
Sosyal ağlarda paylaş

şubeler genelde saat kaçta açılıyor ? kütüğüm adana ama istanbulda yaşıyorum.

"Tatar Ramazan" said:

Şube yerli şubense yani kütüğünün olduğu yerin şubesiyse beklemeden girersin içeri. Kapıdaki asker bunu anlamayıp yok mok desede inat edip gerekirse çavuşuna falan söyleyip girebilirsin. Ama yabancı şubeyse sürünürsün sabah 6da gitmen gerekir
Sosyal ağlarda paylaş

çok saolasın en yardımcı cevap seninki oldu. tekrar anlaşılmak adına soruyorum size, yüksek lisans öğrencisi olarak,okula 1.5 hafta önce tecil iptal için dilekçe verdim onlardan askeriyeye yolladılar, mezuniyeti beklemedim. hala ses seda yok okuldan, şimdi bunları beklememe gerek yok değil mi ? direk şubeden kendim yapabilirim işleri ?

şubeden tecil bozdurup aynı gün içinde erken sevk dilekcesi verip başvurabilirsin istediğin celp dönemi için, tabi şubede ölüp kalmazsan :) son günü bende 25 diye biliyorum
Sosyal ağlarda paylaş

şubeye git oradaki memurlara durumu anlat sıra falan bekleme direkt gir anında ne yapman gerektiğini söylerler olmadı subeyi ara böyle böyle de geç kaldım mı başvuru için diye sor. Bir tanıdığım geç kaldığını söylemişler ancak dilekçe ile gidemediği döneme gitmek istediğini belirtmiş ve almışlardı
Sosyal ağlarda paylaş

işlemlerin hepsi aynı gün yapılabiliyor. 4 yıllık diploma zaten var yüksek lisansla işin yok o yüzden. Bu arada üsküdar gibi yere gidersen dedikleri gibi çok sıra olabiliyor. Ben Beykoz'da oturuyorum ve burada devlet kurumlarında hiç sıra fln olmuyor ne gelir testi ne askeriye işlerinde hiç sıra beklemedim. Kütük İst dışı olduğundan zaten kendi şubenden yapmıyorsun. o yüzden nerede yapacağın farketmiyor. Kıyıda köşede sıra olmayan şubelere git işini hmn yap.

ben son günden 1 gün önce sabah 11 de gittim ve öğleden önce tecil bozdurmuş muayenemi olup geri gelmiştim şubeye. Sonra öğle arasını bekledim ve 15-20 dk da diğer işleri bitirip çıktım. Aynı gün Üsküdar'da fln sürünenleri görmüştüm nette =)
Sosyal ağlarda paylaş

teşekkür ederim perşembe sabahından orda olacağım, bütün işlerim umarım sorunsuz hallolur. tekrardan teşekkürler

olorin84 said:

evet okulu beklemene gerek yok ben öle yapmıstım mesela okul yuzunden tecilliydi şubeye gidip bozdurdum tecili. askere gitmek istiyorum diye bir dilekce yazdırıyorlar sana. Onun dısında şubeler sabah 8 de acılıyor fakat erken gitmen snn yararına hele bu dönemde.
Sosyal ağlarda paylaş

çok saolasın alternatif yol için, her yolu deneyeceğim artık

NolaxThensbane said:

şubeye git oradaki memurlara durumu anlat sıra falan bekleme direkt gir anında ne yapman gerektiğini söylerler olmadı subeyi ara böyle böyle de geç kaldım mı başvuru için diye sor. Bir tanıdığım geç kaldığını söylemişler ancak dilekçe ile gidemediği döneme gitmek istediğini belirtmiş ve almışlardı
Sosyal ağlarda paylaş

yani bu adamlar okulun halletsin tecil bozma işini okuluna git demezler dimi, sonuçta 2014 e kadar okul tarafından tecilliyim. sonuçta hala yüksek lisans öğrencisi sayılıyorum.

df said:

işlemlerin hepsi aynı gün yapılabiliyor. 4 yıllık diploma zaten var yüksek lisansla işin yok o yüzden. Bu arada üsküdar gibi yere gidersen dedikleri gibi çok sıra olabiliyor. Ben Beykoz'da oturuyorum ve burada devlet kurumlarında hiç sıra fln olmuyor ne gelir testi ne askeriye işlerinde hiç sıra beklemedim. Kütük İst dışı olduğundan zaten kendi şubenden yapmıyorsun. o yüzden nerede yapacağın farketmiyor. Kıyıda köşede sıra olmayan şubelere git işini hmn yap.

ben son günden 1 gün önce sabah 11 de gittim ve öğleden önce tecil bozdurmuş muayenemi olup geri gelmiştim şubeye. Sonra öğle arasını bekledim ve 15-20 dk da diğer işleri bitirip çıktım. Aynı gün Üsküdar'da fln sürünenleri görmüştüm nette =)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...