Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dil okulu ayağına çıkıp o memlekette kalmak

SmithWesson

Öne çıkan mesajlar

turkiyede elektronik muhendisligini bitirdikten sonra amerika'da bir turk sirketine basvurdum. Adamlar gel 3 ay parasiz stajyer olarak calis dediler. Ben de en kotu 3 ay tatil yapmis olurum dedikten sonra atlayip geldim. 3 ay sonra kalmani istiyoruz ama vize almak icin parani maasindan keseriz dediler. Ok dedim simdi 1.5 senedir falan burdayim, mutluyum bi de ustune huzurluyum.
Sosyal ağlarda paylaş

manve said:

turkiyede elektronik muhendisligini bitirdikten sonra amerika'da bir turk sirketine basvurdum. Adamlar gel 3 ay parasiz stajyer olarak calis dediler. Ben de en kotu 3 ay tatil yapmis olurum dedikten sonra atlayip geldim. 3 ay sonra kalmani istiyoruz ama vize almak icin parani maasindan keseriz dediler. Ok dedim simdi 1.5 senedir falan burdayim, mutluyum bi de ustune huzurluyum.

(tu)
Sosyal ağlarda paylaş

Feda edecek 50 bin TL kadar paran varsa Ingiltere icin ECAA'e basvurabilirsin.

50 bin TL 6 aylik gecimini + sermayeni kapsayacak. Tabi bu sermayesi minimum olan bir meslek sahibiysen boyle. Atiyorum web developer'san ve bunu kanitlayabiliyorsan sorun yok. Ha yok ben restoran acicam dersen, o is yas.

ECAA'in kotu yani bir sirket icin surekli calisamayacak olman. Anlasma sartlarina karsi bu. Ancak proje bazli contractor olarak calisabiliyorsun.

Islemler yaklasik 3 ay kadar suruyor basvuru ve avukat sureci ile birlikte. Basarili olursa, bir seneligine calisma ve oturma izni aliyorsun. Bir sene sonra Ingiltere hukumeti seni inceleyip, vergi verip vermedigine bakip calisma ve oturma iznini uzatip uzatmamaya karar veriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Butcherofego said:

MasterHapLo said:

arkadas elektrik muhendisligini bitirdi askerlik yapmadan avusturalya'ya dil okuyluna gitti ve geri donmedi. Bulasik yikiyorum ama mutluyum diyordu en son.
Avusturalya bulaşıkcıların bile mutlu olduğu bir memleket mi

Valla ben yıkarken mutludum.

Tabii vizen bitti dediler, kız vermedile o ayrı.

Kalabilenler var ama tekrar 2 senelik de olsa orada bir üniversite bölümünde okuyorlar ve kalabilecekleri de garanti olmuyor. Değer mi?

Şimdi düşünüyorum da, evet.

Burda Avukat olarak orada bisiklet tamircisi olduğum zamanın çeyreği kadar mutlu değilim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...