Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

[Dota 2] - Semipro comp team

RaidenXelRu

Öne çıkan mesajlar

Selam ahali keyifler yerindedir umarım , oncelikle biraz kendimden bahsedeyim uzun bi comp tecrubem var , en ciddiyetlisi cod4 ile başladı clanbase avrupa liginde oynadım takımımla 2.5 yıl boyunca 8400 kusur takım icinden ilk 50 ye girebilmiştik , aynı anda dotayı casual oynuodum ara sıra daha sonralarında takım dagılıp cod4 ü bırakınca hon a bakındım biraz , hon ile lol open betaya girdim.bir kaç yıl tamamen keyif amaçlı boş boş iddiasız ikisinide oynadım , sonra tamamen lole kayıp kendime takım buldum , son 3 türkiye turnuvasında sırasıyla 2. 3. 3. olduk. bu turnuvalardan sonra lol'ün meta gameinin sıçtığını fark edince bıraktım. Şu anda dota 2 deyim , key alan ilk 1000 kişiden biri falandım , play time 400 saate yaklaşıyor , anlayacagınız kanım ısındı takım kurma işlerine girişiyorum fifti fifti iddialıyımdır competitive olaylarında :) .

An itibariyle 2 kişiyiz ben ve darkwish , 3 adet takım arkadaşı arıyoruz , aday olucak kişilerle bir süre oynayarak takım olarak kendimizi sınıyalım diyorum, ben kaptanlığı üstlenicem , darkwish de küçük bir çılgındır bütün çin meta gameini bile biliyor :P drafterimizda o .

su anda röller : ben genel olarak; mid lane solo ganker / carry , . darkwish sidelane solo / woods / support oynuyor. yani gelicek kişilerde aradıgımız roller:
- full support (en cok supporta ihtiyacımız var )
- carry

Kimler Aday olsun : meta game hakkında bilgi sahibi olanlar , comp scene takip edenler , dota tecrübesi şart , carry adayı olucaksanız dakika 10 da en az 40 creep kill ararız tabloda :) , support adayı olucaksanız counter warding , creep stacking , creep pulling bunları artık ezberlemiş olmanız gerekiyor :) , ne zaman offence ne zaman defence timing'i fifti fifti kavramış olmanız guzel olur ,vesaire saysay bitmez

Kimler Aday olmasın :Dotanın meta game'inde tank rolünün oldugunu düşünenler , initiate nedir bilmeyenler , counter warding nedir bilmeyenler , ss vermedin aga diyenler , dota bilgisine güvenmeyenler , item buildleri ezbere bilmeyenler , carry rölüne vladmir alanlar[except ursa]. vesaire buda uzar gider.

Eğer pub deil biraz ciddi oynayalım ben öyle zevk alıyorum diyorsanız ve yukardaki kriterlerden benim ne anlatmaya çalıştıgımı anlıyorsanız , öm yoluyla steam id atın konuşuruz :) gorusmek üzere
Sosyal ağlarda paylaş

@spark

passive skill i ile birlikte oyundaki o item a en fazla uyum gosteren hero + solo rosh.diğer bir deişle o itemin tek viable herosu.

@ocean

o muhabbeti yazmamın sebebi yegane oyuna girdikten sora pick yaparken " get a tank " veya "tank kim aga" diyenleri filtrelemek , daha basiti comp da yeri yok. axe ise oyundaki tank lakabını üstlenebilecek tek hero aggrosu dolayısı ile , lakin compda axe a takımdaki slotlardan birini harcamak mantıksız , cok daha yararlı adamlar var poolda :)
centaurda initiator veya pusher olarak oynanıyor blink dagger ile, en azından en son öyleydi :P
Sosyal ağlarda paylaş

RaidenXelRu said:

@spark

passive skill i ile birlikte oyundaki o item a en fazla uyum gosteren hero + solo rosh.diğer bir deişle o itemin tek viable herosu.

@ocean

o muhabbeti yazmamın sebebi yegane oyuna girdikten sora pick yaparken " get a tank " veya "tank kim aga" diyenleri filtrelemek , daha basiti comp da yeri yok. axe ise oyundaki tank lakabını üstlenebilecek tek hero aggrosu dolayısı ile , lakin compda axe a takımdaki slotlardan birini harcamak mantıksız , cok daha yararlı adamlar var poolda :)
centaurda initiator veya pusher olarak oynanıyor blink dagger ile, en azından en son öyleydi :P

Geri kalanını geçtim de, Ursa'ya Vlad baya gereksiz,çok daha öncelikli itemlar var ki yine herşeyi geçtim takım kurucam diyip Ursa'dan bahsetmiş olman bütün konuyu kapatıyor aslında, LoL ve Mario'ya devam et boşver sen dotayı.
Sosyal ağlarda paylaş

ben ursadan bahsetmedim guzel kardeşim , ben orda dedimki oyundaki hero pooldaki herhangi bir carrye vladmir cıkan uzakdursun dedim , exception olarak ursayı gosterdım oylesine laf olsun diye , sadece ursada viable bir item ve ursadan bahsetmek istersen ursanın competitive core unun phaseboots vladmir ve dagger oldugunu araştırabilirsin , ayrıca ettigin laflardan bilmeden konustugun belli , joindota.com a gir , Next.kz takımının son 10 macını izle ve ursayı hard carry alıp ne maçlar kazandıklarını gör sdfsdfsdf.
Sosyal ağlarda paylaş

EricCantona said:

Geyik yapıyodum da sen baya kötü çıktın ya, dota replaylerliyle dota2 taktiği yapmak kadar saçma bi kafa olamaz.
Neyse takıl..

Neredeyse bütün pro takımların drafterlarının diğer takımların maçlarını izleyip, replaylerinde oyunları analiz edip ona göre taktik geliştirdikleri düşünlürse evet adam baya kötü.

Konunun amacı belli boş tartışma çıkarmaya gerek yok bizimle birlikte oyunu sadece public matchmaking'in dışında biraz daha competitive oynayıp takım olarak birşeyler yapmak isteyen veberaber eğlenmek isteyenler buyursunlar umarım güzel bir ekip kurabiliriz.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...