Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

PATCH 1.4.3 "TERRAN NERFZ" yine

Sleeep

Öne çıkan mesajlar

_Spartacus_ said:

Yakın bile geçmedi diyorum yahu, PDD sadece ilk atışları tutardı, çok fazla curroptor infestor vardı.

Kas Mana'dan daha iyi oyuncu. Happy muhtemelen early game'de çok ciddi hasar vermiştir eğer Creator'ı late game'de ezdiyse.

Hayır,düz macro oyununda yendi :(

http://www.youtube.com/watch?v=os0ggYkHVvM
Sosyal ağlarda paylaş

Evet, bahsettiğim o maç.

Happy vs Creator maçında da Creator 10-15 dakika arası saldırma planıyla oynamış ama korktuğu için saldırmamış 13-14. dakikada orada saldırmadığı için de zealotlar elinde kalmış, daha kaliteli bir ordu kompozisyonu yapamamış stalker ve archon sayısı düşük kaldığı için de bütün collosusları çok rahat almış Happy, ondan sonra bir zahmet kaybetmesin zaten. Eğer 13-14. dakikada saldırsaydı yenebilir, yenemese bile kaybettiği zealotları daha kaliteli ünitelerle değiştirip late game'e daha iyi bir durumda girebilirdi. Orada Happy'e galibiyeti getiren Creator'ın late game ordusuna geçememiş olması. Zaten sorun da o late game ordusunda. Her maç "umarım rakibim oyun boyunca collosuslarını koruyacak ünite yapmaz" diye dua ederek mi oynayacak Terran'lar?

Edit: İşin komik yanı şu savunduğun snipe nerfü olsaydı bütün Collosusları 0 hasar alarak öldürmesine rağmen kaybederdi o maçı Happy. Abartı sayıda ghost yapıp sonraki büyük savaşta zealotları snipelaması sayesinde kazanmış.
Sosyal ağlarda paylaş

6 stalker-5 archon+ht+2 immortal+3 colossus+mass 3-1-3 zealot.

Hiç kaliteli bir late game protoss ordusu değil :D

Creator 10-15 arası saldıramadı çünkü Happy mükemmel pozisyon aldı,ve 15.dk daki combatta creator 3-1-3 upgrade,Happy 3-2 :)

Creatorun oyun boyunca yapabileceği en iyi protoss ordusu+upgradeleri vardı, Creatorün 13.dk daki pushu 3-3 üzerine kurulmuş bir saldırıydı fakat Happy o factoryi bunkerların önüne indirmesi ve yeterli viking sayısını bulduğu için Creator saldıramadı.5 archon,6 stalker ve ht gayette koruyor colossusları.

ve Creatorun 22.dk daki ordusu full stalker/archon/colossus ve zealot,3 tane templar ile beraber.

Nasıl daha kaliteli bir ordu kompozisyonu yapsın Creator? Protossun başka techi yokki.
Sosyal ağlarda paylaş

Pozisyonla falan alakası yok zealotlarda takılı kaldı. Collosusları daha savaştan önce öldü. Kaliteli bir kompozisyonda vikingler gelip collosuslarını bedavaya öldüremez. Bütün collosuslarını bedavaya verdikten sonra kazanacak mıydı bir de? Kaliteli kompozisyondan kastım bu. Kaldı ki, söylediğim gibi, snipe nerfü bu maçtan önce olsaydı o hamlesine rağmen kaybederdi Happy; çünkü bir sonraki saldırıda mass zealotları mass ghostla snipelayamayacaktı, iki üç EMP attıktan sonra ghostlar işlevsiz kalacaktı.
Sosyal ağlarda paylaş

22.dk daki mass stalker/archon/colossus ile olan 2. kompozisyonundaki combatı izlediğine şüpheliyim.Ondan daha fazla stalker yapılamaz çünkü o orduya.

Ghostlar nasıl işlevsiz kalıyor?Snipeden başka damage veremeyen uniteler mi bunlar?

Hayır değiller.

Ghost nerfi gayet yerinde bir şey gördüğün kadarıyla,mass ghost'u protoss bile durduramıyor late game de.
Sosyal ağlarda paylaş

O savaştan önce benim bahsettiğim savaşta 80 supply'lık üstünlüğü oluyor Happy'nin. O noktadan sonra bilgisayarın başında amuda kalsa bile yenmesi gerekiyor zaten. Kaldı ki o savaşta da snipe'lar çok önemli bir rol oynuyor. Bu maç benim dediğimi kanıtlıyor aslında. Bütün collosuslarını kaybeden daha sonra da 80 supply geri düşen oyuncu bir büyük savaşa daha girebiliyor. Terran, late game'de bu iki hatanın yarısı büyüklüğünde bir hata yapsa 5 saniye sonra oyun biter. 80 değil, 40 supply geri düşen bir Terran tekrar remax yapacak zamanı olur mu?
Sosyal ağlarda paylaş

Protoss 5 base de,bırakta dönsün istersen.

Yeterli barakası olduğu sürece terran da dönebilir çünkü ghostların ölmüyor,observerı snipeliyorsun.

En kötü 1 tane mining base kaybedersin,o da pek koymaz çünkü arkada kurulu 1-2 tane orbitalin oluyor.

Eskiden millet oyun kolay diye ağlardı,şimdi Blizzard gittikçe zorlaştırıyor,mükemmel ve micro hatası yapmadan oynamanı istiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Blizzard oyunu zorlaştırmıyor. Terranı zorlaştırıyor, böylece Protoss ve Zerg inanılmaz kolaylaşıyor late game'de. Keşke oyunu zorlaştırsa. Bütün vikinglerini ya da ghostlarını hiçbir hasar vermeden kaybeden Terran direkt kaybetmiyor mu (isterse 25 base'de olsun)? Kaybediyor. Peki Protoss neden bütün Collossuslarını kaybedince kaybetmiyor? Çünkü Protoss late game'i daha iyi. Snipe nerfü olsaydı Terran'ın çok daha iyi oynamasına rağmen kaybedeceği bir maçtı bu. Bu kadar basit. Birçok maç da böyle olacak artık; çünkü Protoss'u çok fazla zealot basmamaya itecek bir güç yok artık. Zealot archon yap a-move yaparak senden daha iyi oyuncuları yen. Aman allahım çok zorlaşmış oyun.
Sosyal ağlarda paylaş

Niye değiştireyim ırkımı? Neredeyse 2 yıldır bu ırkı oynuyorum ve ırkın oynanışını seviyorum. Late game oynamayı da seviyorum aynı zamanda. Blizzard'ın beni late game oynayınca cezalandırmasına da karşı çıkarım o zaman. Ben ırkın tüm özelliklerini sonuna kadar kullanmaya çalışırken 1-1-1 yapan adamların benden daha rahat galibiyetler alması mı Terran'ın zorlaşması? Tam tersi Blizzard, zor olan makro oyununu oynamaya çalışanları cezalandırıyor, kolay olan all-in, cheese oyununu teşvik ediyor Terran için.
Sosyal ağlarda paylaş

dbfrd said:

Senin hala anlayamadığın bir şey var,blizzard bu patchleri senin için benim için yapmıyor.Profesyonel oynayan oyuncular için yapıyor ve bunları yaparken onlardan yardım alıyor.
Ne onlar için yapıyor ne de onlardan aldığı yardım kararlarını belirliyor. Profesyonel oyuncuların oynadığı oyunlarda zaten benim söylediğim late game'de Terran'ın rezil oluşu. GSL'e bakalım, açık ara en iyi Terranların olduğu yer, orada bile son 2 sezonda TvP'de Protoss galibiyet oranı %60'ın üstünde ve bu %60'ın neredeyse hepsi late game.

Geçen sezonun GSL şampiyonu ve bu sezon daha çeyrek finale çıkmadan 2 Protoss'un çıktığı grupta elenip twitter'a "Protoss saçmalık" yazan Jjakji'ye sormuşlar mı? Bugünkü state of the game'de "eşit base'de, 30 gateway'e çıkan Protoss'a karşı ne yapacağımı bilmiyorum" diyen qxc'ye mi sormuşlar? "Toss very powerful, new patch lol" diyen Boxer'a mı sormuşlar?
Sosyal ağlarda paylaş

_Spartacus_ said:

dbfrd said:

Senin hala anlayamadığın bir şey var,blizzard bu patchleri senin için benim için yapmıyor.Profesyonel oynayan oyuncular için yapıyor ve bunları yaparken onlardan yardım alıyor.
Ne onlar için yapıyor ne de onlardan aldığı yardım kararlarını belirliyor. Profesyonel oyuncuların oynadığı oyunlarda zaten benim söylediğim late game'de Terran'ın rezil oluşu. GSL'e bakalım, açık ara en iyi Terranların olduğu yer, orada bile son 2 sezonda TvP'de Protoss galibiyet oranı %60'ın üstünde ve bu %60'ın neredeyse hepsi late game.

Geçen sezonun GSL şampiyonu ve bu sezon daha çeyrek finale çıkmadan 2 Protoss'un çıktığı grupta elenip twitter'a "Protoss saçmalık" yazan Jjakji'ye sormuşlar mı? Bugünkü state of the game'de "eşit base'de, 30 gateway'e çıkan Protoss'a karşı ne yapacağımı bilmiyorum" diyen qxc'ye mi sormuşlar? "Toss very powerful, new patch lol" diyen Boxer'a mı sormuşlar?

Ondan mı kaç sezondur protoss final oynayamıyor,GSL kazanamıyor?

MLG Orlandoydu sanırım,SlayerS oyuncularının hepsi david kim ile görüşmüştü orda,hadda Milkis vardı translatör o söylemişti. Boxer David some do T>T gibi bir şey demişti Rain ile maçında.

Daha önce MVP röportajlarında david kim'e bir sürü replay atıyorum diye söylemişti.NesTea/DRG/MC/Puzzle gibi oyuncularında replaylarını attıgına eminim.Onlar işini sendende,bendende,jjakjiden de,qxcden de daha iyi biliyor ve onlardan daha iyi oyunculardan yardım alıyorlar.

Memphis said:

bu arada spartacusun bambaska bi dünyası var
ne içiyosa bizde içelim güzel bişeye benzio
tutulması imkansız immortal pushlar
snipe nerf yiyince terranın macro gamenin bitmesi
güzel yani bunnar

hahahahahahahahaha
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...