Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

PATCH 1.4.3 "TERRAN NERFZ" yine

Sleeep

Öne çıkan mesajlar

_Spartacus_ said:

Yani corruptor/infestor/brood lord yenilemeyecek. Upgrade'li zealotlar snipe'la da alınamayacak artık. Yahu Blizzard ne düşünüyor anlamak mümkün değil.

blizzardın düşüncesi, benim tahminim ghost ile ultra/brood almanın ghostun ünite dizaynı hedefi/amacı dışında olması ve bu doğrultuda değiştirilmesi.

atıyorum "terran psionic i, diğer psionicleri counterlayacak" diye koyulan bir ünitenin aynı zamanda massiveleri counterlaması rahatsızlık yaratmış olsa gerek.

eğer blizzardın bakış açısı bu ise ben kendi adıma oyunun geleceği açısından çok daha ümitliyim.

terran late gamei, daha mantıklı (ghost değişikliği gibi) çözümlerle aşılabilirse çok daha iyi olacaktır.

ghost son zamanlarda, roachu, marauderı andırmaya başlamıştı.
Sosyal ağlarda paylaş

yess kesinlikle mass muta icin cikardilar phonix buff u. cunku sacma sapan tutulmayan bişiye donmustu muta olayı. combat yapmadan oyun bitiyodu... iyi olmuş. ghost un +25 olayıda yerinde cunku prolar genelde emp yerine snipe kullaniyordu tempe karşi bunu kesmek istememisler. yerinde dogru kararlar ..
Sosyal ağlarda paylaş

Tempları yine 2 vuruşta öldürecek ki. Hatta psionic ünitelere karşı 45'ten 50'ye çıkmış durumda hasarı. Sadece zealotları eskisi gibi öldüremeyecek şimdi.

said:
blizzardın düşüncesi, benim tahminim ghost ile ultra/brood almanın ghostun ünite dizaynı hedefi/amacı dışında olması ve bu doğrultuda değiştirilmesi.

atıyorum "terran psionic i, diğer psionicleri counterlayacak" diye koyulan bir ünitenin aynı zamanda massiveleri counterlaması rahatsızlık yaratmış olsa gerek.

eğer blizzardın bakış açısı bu ise ben kendi adıma oyunun geleceği açısından çok daha ümitliyim.
Evet, Blizzard'ın mantığı bu ve bu mantık o kadar saçma ki. Bir ünitenin yaratıcı ve eğlenceli bir kullanışı sırf kendi öngörülerine uymadı diye kaldırılır mı? Hadi kaldırıldı iyi bir BL/Corruptor/Infestor kompozisyonuna karşı tek çözüm olan ünite bu kadar nerflenirken bunun yerine başka bir çözüm getirilmez mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Bence her değişiklik çok iyi olmuş snipe'a kızanlar var ama ghost'un tek başına hem infestor'u hem ultra/brood'u counter'laması saçmalıktı zaten. Late game'de ne tech değişikliği yaparsa yapsın zerg maymun oluyorduk yenmek için nyduslar falanla ancak rakip mismicro yaparsak yeniyorduk özellikle haritaların ikiye bölündüğü haritalarda.

Viking corruptor/Bl/infestor'ı counterlamayanlara da terran'ın zaten raven'ı var 4-5 tane seeker missile ile 10-20 tane brood'u alabilirsiniz. Siz kullanmıyorsunuz diye terran'ın opsiyonu kalmamış değil. Gene de Ghost change'i ne kadar overkill olmuş ya da dengeli olmuş göreceğiz Gsl'de. Alt liglerdeki terranlara da kolay gelsin terran gittikçe oynaması deli zor bir ırk'a dönüşmeye başlıyor. Random oynadığım süre boyunca farkettim gerçekten terran'ın late game'de protoss'a karşı mismicro yapma şansı yok. Gene TvZ'de böyle bane ling muta ve infestor'a karşı süper micronuz olmalı zerg ve toss'un bunla karşılaştırınca a move'una karşı özellikle koreli terranlar dışında herkesi çok zorlayacaktır.

Bu arada raven'ın son kullanıldığı maç leenock vs morrow'u hatırlıyorum. Gerçekten etkili aslında eklemesi lazım terranların arsenaline. Gene de overkill olabilir diyorum ghost nerf'ü gene de bu kadar kızmaktansa gsl'de falan işlerin nasıl değiştiğine bakmak daha iyi bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Hunter Seeker missle'ın range'i, sadece 100 hasar verdiği, raven'ın ve upgradelerinin kaynak gereksinimi, ve görece düşük bir alanı etkilediği düşünülürse HSM'in asla çözüm olmadığı anlaşılır. Kaldı ki eğer böyle bir yöntem popülerleşirse Zergler brood lordlarını çok az ayırarak bunun üstesinden gelinebilir. Zerg dengeli bir BL/Corruptor/Infestor kompozisyonuna ulaşırsa ve çok saçma bir hata yapmasa Terran'ın yenmesine imkan olmayacak, Terran artık ondan önce oyunu bitirmeye odaklanmak zorunda.

Son MLG'den şöyle bir tablo çıkarılmış:

Hala Terran'ın late game'inin nerflenmesinin ne kadar saçma olduğunu anlamayanlara duyurulur. Benzer bir tabloyu TvP için yaparlarsa yine benzer bir sonuç çıkacağına eminim.

Sosyal ağlarda paylaş

Bence raven'ı fazla küçümsüyorsun sparta 4-5 raven kesinlikle late game'de eklenmeli neyse dediğim gibi bende tam emin değilim ne kadar iyi bir patch olacağına benim fikrim ghost'a nerf gelmeliydi ama bu biraz overkill olmuş. Late game Terran'da Protoss'a karşı zayıf olabilir de Zerg'e karşı dengede diye düşünüyorum. Eğer o 25-30'luk ghost count'a ulaşılamazsa, çünkü oradan sonra Mvp gibi oyuncuların elinde durdurulamaz hale geliyor. Tabii o zaman o noktaya getirme diyorsan da bu da aynı mantık oluyor Terran olarak late game'e gelme all in yapla.

Ekleme olarak: Mule nerf'ü çok gereksiz, gold expansion olayı tamamen kaldırılmalı oyundan çünkü rakip gold'u aldığı zaman sizi agresifliğe itiyor çünkü rakipte gold olduğu her an ya geriye düşüyorsunuz ya da çok greedy oynamanız gerekiyor ki riksi bu da Day[9] söylemişti bir kere state of the game'de kesinlikle katıldığım bir fikir oyunun bir elementi seni agresifliğe sürüklememli yani sallıyorum bir ırk gold alınca rakip ırk hani gold'u almasını engellemek zorundayım düşüncesi içine giriyor ki bence olmamalı bu mesela. Toss-Zerg'de meta gibi map'ler bu yüzden P'lerin ffe yapması zor çünkü zerg direk gold alıp öne geçebiliyor ki bunu cezalandırması da çok zor. Yine de olumlu bir adım Blizzard adına.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:

Bunun psi özellikli birimlere 50 vuracağı konusunda daha net bir açıklama var mı? Çünkü bu yazı bana daha çok "spine 25 hasar verecek, 25 de psi enerjisi silecek" tarzı bir izlenim verdi.

+x to x oyunun her yerinde mevcut bir uygulama. ne olduğu gayet açık bence.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Late game Terran'da Protoss'a karşı zayıf olabilir de Zerg'e karşı dengede diye düşünüyorum
Bence Terran'ın iki ırka karşı da early game'i nerflenmeli late game'i bufflanmalı. Tüm turnuvalardaki maçlar bunu gösteriyor.

FreEmoon said:

"Snipe damage changed from 45 to 25 +25 Psionic"

Bunun psi özellikli birimlere 50 vuracağı konusunda daha net bir açıklama var mı? Çünkü bu yazı bana daha çok "spine 25 hasar verecek, 25 de psi enerjisi silecek" tarzı bir izlenim verdi.
Psionic ünite tipi, enerji demek değil. Zaten Blizzard "Infestor 2 vuruşta ölsün diye 50 yaptık" diye açıklama da yaptı forumda.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence bu nerf olaylarında Blizzard kendi başarısızlığını gösteriyor. Önceki patch te Gostların gaz gereksinimini düşürdüler ghostlar oyunda olsun Terran hep mmm oynuyor diye şimdide ghost kullanmayın bakalım hadi tekrar mmm diyorlar açıkça...Buff'lar nerfler yavaş yavaş yapılmalı bence...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...