Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Erdoğan: Ateist bir nesil yetiştirmemizi mi bekliyorsun?

guzeladamcengiz

Öne çıkan mesajlar

fiziksel şiddetle, burda lafla sataşmak arasında baya fark var yalnız.

ateistin sana karşı yazacağı her eleştiri ya da alaycı mesaja sen de gelip cevap verebilirsin burda, yasak değil sonuçta.

ama mahalle arasında 4 tane adam oruç tutmuyon sen sigara içiyon böböbö diye daldığında çok pırıl pırıl bir ortam oluşuyor.

kusura bakma ama dinci insanlarla yaşayacağıma ateistlerle yaşamayı tercih ederim şu ülkede, çünkü dinci geçinenlerin %99'u dinin ne olup olmadığı konusunda fikir sahibi değil, sadece kalıba uyuyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

guzeladamcengiz said:

@bombilo

şiddet ev toplum baskısı görmeden dusunduklerini özgürce dile getirecekleri bir ortam oldugu icin olabilir mi zeki cocuk

Hehe, ben babamla bile konuşuyorum bu konuyu yeri geldiğinde. Demokratik adam. =) Ha, ama dogmatik kısır döngüler içinde kaybolmuş düşünce yapısı sebebiyle bu konudan korkup fersah fersah kaçacak insanlarla hiç bu konulara hiç girmiyorum bile.
Sosyal ağlarda paylaş

ilginç bişi var,
"oruç tutmayanı döven, zorla namaz kıldırtan, içki içeni tartaklayan kişiler"e inat olsun sırf onlara karşı mücadele olsun diye "anti-dincilik ateizmi"ni savunan tipler türedi forumda.
en ufak bir "din" kelimesi geçtiğinde hemen "TÜM DİNDARLAR RERÖRE, DİN ZATEN RERÖRE, DİNSİZ Bİ HAYAT EN GÜZELİ, DİNE İNANIYORSANIZ RERÖRE" şeklinde wot döşüyorlar. her topicte bunu yapmaya üşenmiyorlar.

bazılarına göre din takım tutmak gibidir, evet. bu kural "atais" tipler için de geçerlidir, sırf "kendi takımlarını desteklemek" için cahilce suçlamalar atıyorlar "karşı tarafa".

tarikatların yaptığını gördüğünüz faaliyetleri o dinin geneline mal etmeyiniz.

eskiden patide böyle saçma muhabbetler dönmezdi gerçi.
yeni tipler arttıkça her topicte bu kinlerini dökmek için yer arar duruma gelmişler.
Sosyal ağlarda paylaş

bombilo said:

ergen ataistlerin de bize baskı yapılıyor lololo diye gezip sonra da şurada inandığını söyleyen patilere baskı yapması çok komik. diyorum ya farkınız yok nerfet ettiğiniz dinci fanatiklerden aslında. aynı..

senin de sadece senle aynı inancı paylasmıyor diye insanlara "ergen" demen cok komik
Sosyal ağlarda paylaş

bombilo said:

ergen ateistlerin de bize baskı yapılıyor lololo diye gezip sonra da şurada inandığını söyleyen patilere baskı yapması çok komik. diyorum ya farkınız yok nerfet ettiğiniz dinci fanatiklerden aslında. aynı..

asıl komik olan tanımadığın adamlara ergen ateist lololo demen

insanlar oruç tutmuyor diye dayak yediğinde baskı değil burda ben islamlol yazınca baskı, adam kiliseyi kundaklayınca baskı değil burda birisi gerçek islam bu değil deyince baskı oluyor he mi?

sen bana karışmadığın sürece ben senin dinine niye karışayım istersen git gazoz şişesine tap
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

ilginç bişi var,
"oruç tutmayanı döven, zorla namaz kıldırtan, içki içeni tartaklayan kişiler"e inat olsun sırf onlara karşı mücadele olsun diye "anti-dincilik ateizmi"ni savunan tipler türedi forumda.
en ufak bir "din" kelimesi geçtiğinde hemen "TÜM DİNDARLAR RERÖRE, DİN ZATEN RERÖRE, DİNSİZ Bİ HAYAT EN GÜZELİ, DİNE İNANIYORSANIZ RERÖRE" şeklinde wot döşüyorlar. her topicte bunu yapmaya üşenmiyorlar.

bazılarına göre din takım tutmak gibidir, evet. bu kural "atais" tipler için de geçerlidir, sırf "kendi takımlarını desteklemek" için cahilce suçlamalar atıyorlar "karşı tarafa".

tarikatların yaptığını gördüğünüz faaliyetleri o dinin geneline mal etmeyiniz.

eskiden patide böyle saçma muhabbetler dönmezdi gerçi.
yeni tipler arttıkça her topicte bu kinlerini dökmek için yer arar duruma gelmişler.

Burası önemli ve doğru bir yer. Tüm ateistleri mükemmel dost canlısı, tüm inananları sapkın görmek çok iyi.

Ben ateistim beni hiç bir şey bağlamaz deyip yanan sigarayı karıncanın üstüne basan angutta gördüm. İnanıyorum diyen bir sürü angutta gördüm. İnsanlar ateist yada dindar diye inanca göre değil inancı kullanış biçimine göre ayrılırlar.

İnancı yaptıklarını örtmek için kılıf olarak kullananlar, inandığına cidden inananlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Dinler insan eliyle ortaya çıkmış ve çok saçma yönleri olsa da bence "Tanrı kavramı ve Kulun yaptıklarından dolayı hesap verecek olma" zorunluluğu dünya için halen gerekli

Günümüz teknolojisiyle her insanın omzuna bir kamera takamayacağımıza göre, omzundaki melekle bunu yapmak ve dinle insanları zaptetmek/azıtmalarına dur demek biraz da mecburi ve kaosu engelleyen bişi

Ha 50 sene sonra tam denetim, tam güvenlik, tam refah, tam aydınlanma olursa o zaman tekrar düşünülür tabii.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...