Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

#gençliğehitabekaldırılamaz twitter hashtagi

Aket-Atum

Öne çıkan mesajlar

Bu söylediğinle
Myshkin said:

Devlet 1923 de kuruldu şuan yıl 2012. 1923 yılında militer olmayan devlet mi vardı, onun üzerine dünya savaşı geçirdi bu dünya.

Myshkin said:

Ayrıca Atatürk milli mücadeleyi başlattığında ilk yaptığı işlerden biri askerlikten ayrılmak oldu. DAha sonra asker olanların siyasetle uğraşmasına engel oldu vs. Bağımsızlık savaşı vererek kurulmuş bir devlet, militarist özellikleri var OMG

Şu söylediğini geçersiz kılıyorsun zaten benim bir şey dememe gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Osie16 said:

Suark said:

hazır ol esas duruşla alakalı bir şey. Bişeye hazırsın, fiziksel olarak yeterlisin. Bide bi duruş olmak zorunda, çünkü topluca yapılan bi aksiyon var orda, amuda kalkanı yerde yatanı toplayamazsın yoksa.

bide uzun süre hazırolda durmak zordur, herkes duramaz. Dikkati dağılır vs, hem zihnen hazır olmak zorundasın hem fiziken yeterli olmak zorundasın.
zaten bu ikisi yoksa, bırak istiklali korumayı, marşı bile söleyemezsin.

hazırolu savunurken amuda kalkma örneği vermekte yetersizliğe iyi bir örnek aslında.

Ha trollsen o ayrı

ayrıkı örnek, noktayı iyice belli etmek için. Belirli bir düzen olmak zorunda, topluca bişi yapıosun sonuçta. Ve evet askeri bir hareket - gayette normal öle olması.

Yazımı günelledim bu arada
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

Bu söylediğinle
Myshkin said:

Devlet 1923 de kuruldu şuan yıl 2012. 1923 yılında militer olmayan devlet mi vardı, onun üzerine dünya savaşı geçirdi bu dünya.

Myshkin said:

Ayrıca Atatürk milli mücadeleyi başlattığında ilk yaptığı işlerden biri askerlikten ayrılmak oldu. DAha sonra asker olanların siyasetle uğraşmasına engel oldu vs. Bağımsızlık savaşı vererek kurulmuş bir devlet, militarist özellikleri var OMG

Şu söylediğini geçersiz kılıyorsun zaten benim bir şey dememe gerek yok.

aslında var, çıkaramadım çünkü alakayı.
birinde diğer devletlerde militerdi diyor, diğerinde militarist özelliği oldugunu söylüyor?
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

Osie16 said:

Suark said:

hazır ol esas duruşla alakalı bir şey. Bişeye hazırsın, fiziksel olarak yeterlisin. Bide bi duruş olmak zorunda, çünkü topluca yapılan bi aksiyon var orda, amuda kalkanı yerde yatanı toplayamazsın yoksa.

bide uzun süre hazırolda durmak zordur, herkes duramaz. Dikkati dağılır vs, hem zihnen hazır olmak zorundasın hem fiziken yeterli olmak zorundasın.

hazırolu savunurken amuda kalkma örneği vermekte yetersizliğe iyi bir örnek aslında.

Ha trollsen o ayrı

ayrıkı örnek, noktayı iyice belli etmek için. Belirli bir düzen olmak zorunda, topluca bişi yapıosun sonuçta. Ve evet askeri bir hareket - gayette normal öle olması.

Ben asker değilim yada militarist değilim öyle olmasıda normal değil, al sana örnek 'topluca birşey yani grup seks yaparkende hazır olda rahat olaylarını uygulamak zorunlumu?
Nasıl bir fantazi dünyanız var lan sizin.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

throine said:

Myshkin said:

Hitler bile seçimle iktidara geldi dikkat edersen?

eee? alaka?

o dönemlerdeki her rejim türkiye'deki gibi militarist, tek part dikta rejimidir diyordun da?

gerçi bu bir neden sayılmaz. geçmişte birinin adam öldürmüş olması aynı şeyi ben de yapınca beni suçsuz duruma düşürmeyecek sonuçta.
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

Myshkin said:

throine said:

Myshkin said:

Hitler bile seçimle iktidara geldi dikkat edersen?

eee? alaka?

o dönemlerdeki her rejim türkiye'deki gibi militarist, tek part dikta rejimidir diyordun da?

sen hitlerin, Hindenburg arkasından başa gelmesini ve daha sonra fuhrer olarak devam etmesini demokratik bir süreç olarak görüyorsun benim sana söyleyebilecek bir şeyim yok. Seçimle geldi demekki militarizmden uzak demokratik bir yönetim helal
Sosyal ağlarda paylaş

Osie16 said:

Suark said:

Osie16 said:

Suark said:

Ha trollsen o ayrı

Ben asker değilim yada militarist değilim öyle olmasıda normal değil, al sana örnek 'topluca birşey yani grup seks yaparkende hazır olda rahat olaylarını uygulamak zorunlumu?
Nasıl bir fantazi dünyanız var lan sizin.

Asker değilsin evet, militaristte değilsin. illa bişi de olmana gerek yok. Marş o, neden yazıldığı neylerden sonra ortaya çıktığı belli. Vatan toprağı genel olarak - yani ülkenin genelinden bahsediyorum - değerli olduğu için bunun bağımsızlığı bu insanlar için önemli, ve bunun korumanın yolu militarist değerler. Benim için önemli değil diyebilirsin pek tabi, ama bu sefer vatanın sana sağladığı şeyleri kullanmak biraz iki yüzlülük olmaz mı?

Yani onun okulunu kullanıosun, onu korumaya söz veriosun ve bunun yapılışı böyle.
Babanın evini kullanıosun, eve geldiğinde evin belirli kuralları var ve onlara uyuyosun dimi? aynı şey.

grup seks konuyla çok alakasız ve çoook talihsiz bi yorum olmuş adına, sinirlenmeye gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

saplashaman said:

Seele said:

Kazim Karabekiri bitiren Atatürktür. Yazmak istedigi kitaplar toplatilmis. Istiklal mahkemesine cikmak zorunde kalmis.

aman böyle deme çetintaşın kulağına giderde kazım karabekirede bir kulp takar

Aslında bu çok önemli bir konu, bunu anlamak tabi biraz zor.
Adam fikirleri ve değerleri için en yakın arkadaşlarını bile harcamış ( gerçi KK olayının başka yüzleride var, mecbur kalıyor yargılamaya diye biliyorum ). Var mı bunu yapabilen tanıdığınız birisi?
Sosyal ağlarda paylaş

Yoo ben hiçbir zaman korumaya falan and içmedim ya hep o and içerim kısmını söylemezdim okulda falan.
O hunharca savunduğun saçma görüşün öznesi olan devletten ben öyle pek yararlanmıyorum açıkcası genelde o beni seviyor(sansürlü versiyon anlamayanlar için) o yüzden noproblem.
Sosyal ağlarda paylaş

Nasıl? okumayı yazmayı aileden mi öğrendin? başka bir ülkenin domatesini mi yiyosun kahvaltıda? soluduğun hava neresinin?

bazı şeylerin değerini kaybetmeden anlamak zor, aman ben milliyetçi değilim tü kaka vatan diyen her arkadaşımı, yurt dışında bi ülkeye çıkıp pasaportlarını atmalarını ve böyle 1-2 hafta yaşamalarını tavsiye ediyorum
Sosyal ağlarda paylaş

genclige hitabede militarist ne var yahu?

kurtulus savası zamanı olan durumu gosteriyo. durum boyle bile olsa git ozgurlugunu ve cumhuriyetini kurtar diyo.

bunun nesinden rahatsız oldunuz?

devletin basındakiler bile ihanet icinde olabilirler. ayık olun.
kısmına mı bozuldunuz?
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

sen hitlerin, Hindenburg arkasından başa gelmesini ve daha sonra fuhrer olarak devam etmesini demokratik bir süreç olarak görüyorsun benim sana söyleyebilecek bir şeyim yok. Seçimle geldi demekki militarizmden uzak demokratik bir yönetim helal

Silah zoruyla mı geldi hayrola benim kaçırdığım bir şey mi var tarihte? Hitler dediğin adam onbaşıdan başka bir şey değildi düne kadar.

Hindenburg arkasından başa gelmek? Öncelikle Hitler'in makamı ile Hindenburg eşit değildi. Biri başbakan diğeri cumhurbaşkanı.
Sonra..
Hitler, Hindenburg tarafından mecliste en çok sandalyeye sahip olduğu için Başbakan olarak atandı. Ertesi yıl yine seçime gitti bu sefer oylarını artırarak hükümet kurmak için yeterli çoğunluğa ulaştı. Bu da son seçim oldu.. ve sonrasında olaylar gelişti.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

Nasıl? okumayı yazmayı aileden mi öğrendin? başka bir ülkenin domatesini mi yiyosun kahvaltıda? soluduğun hava neresinin?

bazı şeylerin değerini kaybetmeden anlamak zor, aman ben milliyetçi değilim tü kaka vatan diyen her arkadaşımı, yurt dışında bi ülkeye çıkıp pasaportlarını atmalarını ve böyle 1-2 hafta yaşamalarını tavsiye ediyorum

Domates yemiyorum,soluduğum hava ise rüzgarlarla başka ülkelerden de geliyor.
Okuma ve yazmayı ise okula gitmeden ailemden öğrendim.

K.bakma geçerli argümmanlarla PM den konuşalım
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

Silah zoruyla mı geldi hayrola benim kaçırdığım bir şey mi var tarihte? Hitler dediğin adam onbaşıdan başka bir şey değildi düne kadar.

Hindenburg arkasından başa gelmek? Öncelikle Hitler'in makamı ile Hindenburg eşit değildi. Biri başbakan diğeri cumhurbaşkanı.
Sonra..
Hitler, Hindenburg tarafından mecliste en çok sandalyeye sahip olduğu için Başbakan olarak atandı. Ertesi yıl yine seçime gitti bu sefer oylarını artırarak hükümet kurmak için yeterli çoğunluğa ulaştı. Bu da son seçim oldu.. ve sonrasında olaylar gelişti.

Ulusun önderi olarak başa gelmekten bahsediyorum ben. Hindenburg olduğu sürece kendisi ikinci plandaydı ve Hindenburg bir çok konuda onun önünde engeldi. Ölümü sonrası ancak Hitler tam olarak gücü elde edebildi. Seçime gelirsek evet seçimle geldi ama propaganda sırasında yaptıkları, ödenek toplarken yaptıkları, muhalifleri engellemeye çalışması vs. ne kadar uygundu seçim ortamına? Savaş sonrası dönemi ise hiç söylemiyorum bile.
Sosyal ağlarda paylaş

Osie16 said:

Suark said:

Domates yemiyorum,soluduğum hava ise rüzgarlarla başka ülkelerden de geliyor.
Okuma ve yazmayı ise okula gitmeden ailemden öğrendim.

K.bakma geçerli argümmanlarla PM den konuşalım

Verdiğim spesifik her örneği yapmıyorum diyebilirsin, bunun anlamı yok. Okula gitmemişsin zaten, bu durumda hiç istiklal marşına da katılmadın. Neden rahatsız oldun bunu anlamadım?

Sen anladın demek istediğimi ve bu benim için yeterli, seyircilerin ikna olmasına gerek yok.

Bu arada hazır ol esas duruştan gelir. Militarist yapının içindedir evet ama esasen geldiği yer farklıdır. Esas duruş ve yanaşık düzen eğitimi, bireyin ona komut verenlere uymasını sağlar. Okul gibi topluca bişiler öğrenilen yerlerde düzeni bozan insan istemeyiz haliyle.
Yani askeriyeye ve okullara aynı sebebten girmiştir.
Sosyal ağlarda paylaş

Osie16 said:

Yoo ben hiçbir zaman korumaya falan and içmedim ya hep o and içerim kısmını söylemezdim okulda falan.
O hunharca savunduğun saçma görüşün öznesi olan devletten ben öyle pek yararlanmıyorum açıkcası genelde o beni seviyor(sansürlü versiyon anlamayanlar için) o yüzden noproblem.

vatanını sevmeden nasıl yaşar bir insan? nasıl kafaların çocuklarınısınız siz? aileniz hiç mi eğitim vermedi bu konuyla ilgili? neden vatanını sevmelisin ona neler borçlusun öğrenmedin mi? senin suçun değil, seni yetiştirenlerin suçu bu.

16 yaşındaysan da gerçekten yazık, gençliğin haline bak der giderim.

ha senin ananın babanın yerinde olsam bir temiz döverdim.
Sosyal ağlarda paylaş

adam vatanını niye sevsin abi.
seçim mi yapmış da adam sevsin.
zaten default olarak tc anayasasına tâbi olarak doğmuş, anayasaya uygun olarak yaşayıp gidiyor işte.
ana-baba sevmek, vatan sevmek, bayrak sevmek falan bunlar extrinsic kontrollerin zor olduğu zamanlarda topluma yerleştirilen intrinsic düşünce kalıpları.
Sosyal ağlarda paylaş

ginaly said:

adam vatanını niye sevsin abi.
seçim mi yapmış da adam sevsin.
zaten default olarak tc anayasasına tâbi olarak doğmuş, anayasaya uygun olarak yaşayıp gidiyor işte.
ana-baba sevmek, vatan sevmek, bayrak sevmek falan bunlar extrinsic kontrollerin zor olduğu zamanlarda topluma yerleştirilen intrinsic düşünce kalıpları.

Hakaret ettiğimi düşünme sakın, ama bu çok ergen bi post olmuş ya. Yaş farkı dicem ama nesil farkı falan var sanırım aramızda.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

Ulusun önderi olarak başa gelmekten bahsediyorum ben. Hindenburg olduğu sürece kendisi ikinci plandaydı ve Hindenburg bir çok konuda onun önünde engeldi. Ölümü sonrası ancak Hitler tam olarak gücü elde edebildi. Seçime gelirsek evet seçimle geldi ama propaganda sırasında yaptıkları, ödenek toplarken yaptıkları, muhalifleri engellemeye çalışması vs. ne kadar uygundu seçim ortamına? Savaş sonrası dönemi ise hiç söylemiyorum bile.

Hitler demokrasiyle iktidara geldi, iktidarın verdiği güçle de demokrasiyi kaldırdı. Olan bu.

Bizimkilerle tamamen farklı bizimkiler ne seçimle başa geldi ne de seçimi göze alabildiler. Yaptıkları seçim denemelerinde de iktidarı kaybedeceklerini anladıklarında da demokrasiyi rafa kaldırdılar. 20 yıldan uzun süre tek parti iktidarı yaşattılar bu ülkeye.
Sosyal ağlarda paylaş

seçim yapmadan sahip olduğun şeyler, belki de vermen gereken değerin en yücesini taşır! ana baba, vatan.. sen de örneklemişsin.
bunları "ben seçmedim" ergeni kafasında değerlendiren herkes de lütfen 18ini doldurup gitsin. kaçak gitsin, kuçak gitsin, bayrakla törenle gitsin.

gidin de görün yurt dışında herşey güllük gülistanlık çünkü.

ha bu arada, askere gitmediğinizden de eminim. bu kafada çörekler genelde askerde adam olurlar,
çünkü orda adam olduruyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

hava soluyoruz diye milliyetçi olmak zorundayız mükemmel bir yaklaşım olmuş ve topiği terketmenin de zamanı gelmiş.

yıllar önce kemal sunal filminde hava vergisi alınıyor diye taşak geçiliyodu bu konuda. bir adım ilerlememişiz geri gitmişiz demekki. bravo
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...