Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pirates of the Carribean ile Monkey Island

karpuz

Öne çıkan mesajlar

filme ilk gundenberi Monkey Island derimzaten :) Film cikmadan aylar once Scumm Bar tayfasiyla bu film uzerine cokmuabbetler dondurmus ve takip etmistik.

Bi ara Monkey nin filmi yapilcakti, ama yine yalan oldu, cogumuzun hemfikir oldugu basroldeki aktor Back to the future dan Marty idi :) - onu yakistirmistik yani, yoksa o oynuycakti diye bisi yok -

Serideki guyb in en iyi hali ikincidekidir bence, kiyafeti , milletin gercek olduguna inanmadigi sakali, tam bir cool, entellektuel korsan tiplemesi.

1 ve 3 deki halleri salak, ahmat havasi katmis. 4 ise yalan zaten.

Bu arada revenge of lechuck in grafiklerini hala en iyi adventure grafigi olarak,görür her seferinde büyük zevk alirim.
Bu oyunun orjinal, retail box ina da sahip olmaktan büyük bi gurur duyarim :)[signature][hline]_.- The GoD of Darkness and Evil -._
Sosyal ağlarda paylaş

Klasik korsanlık öykülerinde geçen imgeler ve belki de göndermeler. Hiç bir sakıncasını göremedim ben. Aksine daha zevkli hale getiriyor filmi :D

Haala en favori filmimdir Pirates of Carribean. Hatta Johnny Depp'in repliklerini baştan sona ezberlemeyi düşünüyorum bir ara :) Çok eğlenceli bir karakter.[signature][hline]AFS'den nefret ediyorum. Sevdiğim geri dönene kadar da nefret etmeye devam edeceğim.
Sosyal ağlarda paylaş

Pirates of the Carribean tamamen DisneyLand'daki (Paris'te, ABD'dekinde de var mı bilmiyorum) korsan temalı tren turu üzerine kurulu ve orada ne görülüyorsa aynısı var. O temayı da Peter Pan'dan başlayarak pek çok film oluşturdu. Zaten Disney desteiyle çekilmesinden belli.

Monkey Island serisi de doğal olarak Disneyland temasını örnek almış veya ona gönderme yapmış olabilir.[signature][hline]
Quidquid latine dictum sit, altum viditur.
Sosyal ağlarda paylaş

serinin yaraticisi Ron Gilbert zaten itiraf etti, disneyland de gezerken bir anda ordan aklina geldigini soyledi, o yuzden zaten 2. bolum disneyland tarzi bir yerde bitiyo.

Aslinda bisuru yorum var, secret of monkey island icin. Bunlardan biri de, guybrush ve abisi giderler park a, anne ve babalari da beraber. Fakat daha sonra guyb alip pasini gider, hayallar dunyasina, ordan oraya gezer. Anne ve babasi da abisini pesine takar, onu bulmasi icin. Ve boylece Guyb ve LeChuck kovalamacasi baslar, en sonunda Big Whoop da sona erer :)

3. ve 4. bolumleri zaten direk atiniz, olay Rol Gilbert in dir, digerlerinind egil[signature][hline]_.- The GoD of Darkness and Evil -._
Sosyal ağlarda paylaş

evette mi2 nin sonunda idi o lunapark olayı, hatta annesi ve abisi ile parktan çıkıyorlardı, bence oda çok eğlenceliydi.

Birincinin keyfi apayrı ama, su altında 15 dk da çözmek gereken bir sorun vardı, guybrush'ın öldüğü tek yer orasıydı sanırım. Eğlenceli bir bölüm 16 renge rağmen =)[signature][hline]sonunda yeniledim.
Sosyal ağlarda paylaş

ayrica monkey island dayken -mi1 de - tepenin ustunde sierra oyunlariyla dalga gecerek, bi sahnede asagi dusuyodu ve o klasik sierra nin eski advenmture larind aolan - restore, restart - menusu cikardi :)

o suyun altinda 15 dk durma sahnesinde bi heykeli yuruturerek sudan kacmaya calisiyoduk, o arada lechuck elaine i monkey island a kacirirdi[signature][hline]_.- The GoD of Darkness and Evil -._
Sosyal ağlarda paylaş

orası zaten oyunun en süper yerlerinden birisidir. şerif kılığındaki lechuck ayağımıza daha önce çalmış olduğumuz heykeli bağlar suya atar. neyse ki guybrush 10 dk nefesini tutabilmektedir.

suda heykel yerde, ayağımıza iple bağlı. sağda solda her tarafta ölümcül keskin makaslar, parıldayan kılıçlar, bıçaklar, testereler vardır. ama kahramanımız ayağına bağlı heykelden bunlara yetişemez. büyük ihtimalle suya ilk olarak düşen herkes bu bıçaklarla ipi kesmek için her türlü şeyi yapmıştır. çözümü bulduğunuzda kafayı yiyorsunuz ama.

ahh ahh.. mi hayatımın oyunu. en güzelleri bence sırasıyla 1-2-3-4. belki de hepsini sırasıyla bitirmiş olmamdandır.[signature][hline]"Ben bir şeyi iki kere demeeeeem, iki kere demeeeeem." Sezai Gündoğdu

[Bu mesaj Mirage tarafından 15 Ekim 2004 22:34 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

bu forumu daha yeni gördüm.

monkey island 3 ü bir daha kurdum pc ye. arkadaşlada bunu tartışmıştık. ilk oyuna giriş sahnesinden itibaren bir çok sahnede karayip korsanlarını görebiliyorsunuz.[signature][hline]Si vis pacem, para bellum

izmir, balıkesir, antalya da bu oyunu bilmeyenler varsa verebilirim, onlarda oynıyabilir.

[Bu mesaj uyushuk tarafından 16 Ekim 2004 12:45 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...