Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

geleceğin "abileri"

Cystein

Öne çıkan mesajlar

saplashaman said:

Katibim burada yazanların cogunun ananesi babasından dini bir terbiye görmemiş 2 tane materyalizm felsefe kitabı okuyup hatunlara sırın gözükmek için kendini ateist sanan bir topluluğa yazdıkların bosuna bakalım böyle kolay dalga geçenler kapıya ölüm dayandığında ,ne için dünyaya geldiklerinin farkına varacaklar ama çok geç olacak. Ayrıca kimseyle diyaloga inancımdan tavizede gerek yok Yasasın Kafirler için cehennem :)

said:
Yukarıda arkadaşın dediği gibi bir takım şahıslar kızlara şirin gözükmek için burda ateistim triblerine giriyor... Yazık kızlara şirin gözükme uğruna islamın güzelliklerini ve ahlakını kaçırıyorlar..

said:
Hadi bakalım kendinize iyi bakın bol ateşli günler

Tartışma ahlakınızı çok sevdim gerçekten islamın güzellikleri ve ahlakından çok ibret almışsınız. Bahsettiğiniz düşünürlerin diyalog felsefesini de çok iyi çözmüşsünüz belli heh

Ya kaliteli trollsünüz ya da baya başarısız müslümanlar bilemedim.
Sosyal ağlarda paylaş

ailemden dini terbiye görmediğim için çok mutluyum.hayatta ailemle ilgili en çok övündüğüm şeylerden biriside budur.bok kadar neyin ne olduğunu bilmeyen çoçuğa dogmatik bitakım bilgiler aşılamak yerine fikirlerimde özgür bıraktıkları için.
Sosyal ağlarda paylaş

eh madem kuranı okudunuz bundan da haberiniz vardır

(ZÜMER SURESİ / 59)

İnkâr edenler, cehenneme bölük bölük sevkedildiler. Sonunda oraya geldikleri zaman, kapıları açıldı ve onlara (cehennemin) bekçileri dedi ki: "Size Rabbinizin ayetlerini okuyan ve bugünle karşılaşacağınızı (söyleyip) sizi uyaran elçiler gelmedi mi?" Onlar: "Evet." dediler. Ancak azab kelimesi kâfirlerin üzerine hak oldu.

madem kuran ı okudunuz ve bunca lafı bilinçli söylüyorsunuz

http://www.elestiriyoruz.com/kurandan-ayetler/kuranda-gecen-kafir-ile-ilgili-ayetler/

sizin için biraz bişiler buldum akşamada evdeki kurandan okuyup bulmaya çalışacam...
Sosyal ağlarda paylaş

Katibim said:

(ZÜMER SURESİ / 59)

İnkâr edenler, cehenneme bölük bölük sevkedildiler. Sonunda oraya geldikleri zaman, kapıları açıldı ve onlara (cehennemin) bekçileri dedi ki: "Size Rabbinizin ayetlerini okuyan ve bugünle karşılaşacağınızı (söyleyip) sizi uyaran elçiler gelmedi mi?" Onlar: "Evet." dediler. Ancak azab kelimesi kâfirlerin üzerine hak oldu.

http://www.elestiriyoruz.com/kurandan-ayetler/kuranda-gecen-kafir-ile-ilgili-ayetler/

sizin için biraz bişiler buldum akşamada evdeki kurandan okuyup bulmaya çalışacam...

abi ahaha inanmıyoruz abi biz korkmuyoruz yani cehennem fln anlamamıssın sen
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Onları biliyorum, şunun ne olduğunu öğren sen de: Circular reasoning.

Gördüğüm en komik şeylerden biride Kuran denen kitabın Muhammed'in öteki tek tanrılı dinlerden ağır bir intihal ile yazdığı bir kurgusal eser olduğunu söylerken ben, bana Kuran'dan parçalar göstererek inan diyenler.

http://i5.photobucket.com/albums/y169/kazaura/Bump%20LOL%20Smileys/EmoticonsROLF.gif
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer islama inanıyorsan etrafında islama aykırı davrananları uyarmakla görevlisin.

Herkesin inancı kendine bizim tatlı su müslümanlarının bir lafı sadece. DAha önce de burada yazdım bunları yine herkes hebelehübele bir şeyler yazdı. İnanıyorsanız adam müdahale ettiğinde sana ne demeye hakkınız yok beyler üzgünüm, oyunun kuralları böyle :(

ha benim gibiyseniz hava hoş, koy popocuğuna gitsin ahaha böylesi çok güzel vallahi.
Sosyal ağlarda paylaş

Let's get things straight
Öncelikle hayvanlar en az bizim kadar düşünür. 500-600 sayfalık Almanca "balinalar ne düşünür" diye bir kitap okumuştum. Tiriviri degil bildigin deneylerle falan kanıtlanmış seyler bunlar.
Gelelim okumadınız konusuna. Yahu ben anlamıyorum. Mesela bu Kuran'ı incili yazan adamlar o zamanlar neye güvenip dunyanın yası su kadardır demişler ki? Orda zaten dev sicmislar. O noktadan itibaren bende kayış kopuyor.
Sonra direkt Kuran'a bakıp erkek egemen bir toplumdan çıktığını anlayabiliyorsun. Kadının kocasına karsı gorevleri gibi cok pis bölümleri var. Okurken utandım yani. Boyle sacma bir seye inansam anneme ablama saygisizim demektir. İnsan utanır lan öyle bir seye inanmaya. Ya da erkek baskın toplumda yeri gelince annesini ezen 8 yasında Aslan oğlum diye pohpohlanmis bir çocukluk geçirmiştir.

Daha yazarım da evde değilim. iPhone sucks
Sosyal ağlarda paylaş

Katibim said:

(ZÜMER SURESİ / 59)

cool story bro
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

Catzee said:

Şahsen bir yaratan olduğuna inanıyorum ben ama müslümanlık saçma geliyor bana ya. Gerçi tüm dinler saçma geliyor hepsinin tırışka kısımları bolca mevcut. Ateistte değilim, ne olduğum belli değil benim.

belli deist deniyor buna

hiç araştırmamıştım hakkaten saolasın en azından ne olduğumu öğrendim :)-D
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...