Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bu filmi izlemiş biri var mı? - gerçekten zor :)

Sam

Öne çıkan mesajlar

"Them!"

filmin adı bu. ilgimi çekme nedeni gelmiş geçmiş en iyi oyunlar listemde başı çeken "it came from the desert" (amiga) adlı oyunun esinlendiği film olması. oyun tek kelimeyle muhteşem bir atmosfere sahipti, filmi 10 yıldır seyretmek isterim bu nedenle. hani pc için yayınlanmış versiyonunu indirin diyeceğim ama aynı etkiyi bugün vermesinin çok zor olması bir yana, sesler ve grafikler iğrenç, pc-amiga farkı çoktu o günlerde. :)

konu kısaca şöyle: orta amerika'da şehirlerden uzak bir kasabanın yakınlarına düşen göktaşının yarattığı radyoaktivite ile devleşen karıncalar (herbiri aşağı yukarı fil kadar) insanları tehdit etmeye başlar. bunu ilk keşfeden genç bilimadamı ona inanmayan kasaba halkını ve belediye başkanını ikna etmek için delil toplamaya başlarken ölümcül bir serüvene atılacaktır.

muhtemelen izleyen çıkmayacak ama çıkana helal olsun doğrusu. :)

ha bir de link:
http://us.imdb.com/Title?0047573[hline]...daha önce de pekçok dünyayı ziyaret etmiş, kralların sözü ve kılıcı olmuştu...
Sosyal ağlarda paylaş

showtime ha? tüh yazık olmuş :)

eh işte o tarz filmlerin sanırım ilk örneği (ya da örneklerinden)olması nedeniyle kült niteliği taşıyor. terminator'un cyborg filmleri dönemini açtığı gibi yani bir bakıma.[hline]...daha önce de pekçok dünyayı ziyaret etmiş, kralların sözü ve kılıcı olmuştu...
Sosyal ağlarda paylaş

pardon belirtmeyi unutmuşum: film 1954 yapımı ve siyah-beyaz. ilk örneklerinden deme nedenim bu, tam nükleer çağın patladığı sıralar.[hline]...daha önce de pekçok dünyayı ziyaret etmiş, kralların sözü ve kılıcı olmuştu...
Sosyal ağlarda paylaş

ilk örneği ile sonrakiler bir tutulamaz ama, 1954'te seyretse etkileyici gelebilir ama bugün sıradan gözüküyor tabii. yüzüklerin efendisi'nin yayınlandığı yıl, bayağı eski yani. :)

galiba b-filmi diyorlar sinemacılar, ya da onun gibi birşey..[hline]...daha önce de pekçok dünyayı ziyaret etmiş, kralların sözü ve kılıcı olmuştu...
Sosyal ağlarda paylaş

filmi izlemediğim için yorum yapamıycam onun hakkında ama felaket türünün çok klişe ve komik olduğu konusunda katılıyorum. :) mesela aircraft muhteşemdi bu konuyu ele alan.

hala da etkileri görülüyor çoğu bütçe filminde, o ilginç..[hline]...daha önce de pekçok dünyayı ziyaret etmiş, kralların sözü ve kılıcı olmuştu...
Sosyal ağlarda paylaş

daha bir suru seyler var..
valla ben izlerken kopmuyorum fantastik-turk sinemasini izlerken. cok absurd oluyor ve bos zamanlarimda cogunlukla turk filmi izliyorum. biraz degisik falan bisiler ariyorsaniz ilac gibi gelir bunyeye. mesela hemen simdi gidin aysecik oz diyarinda ve yedi cuceler izleyin
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 yıl sonra ...

ve evet, sonunda izleyebildim bu filmi. komik gelebilir ama 15 yıllık hasretim biraz önce son buldu, hayatımdaki to do list'ten belli başlı bir madde eksildi.. :)

ve şapka çıkarıyorum. doğrusu bol klişeli bir film göreceğim sanmıştım, görseydim de hak verecektim ki film 54 yapımı, ama öyle olmadı. süpermiş, sonrasında bu tarz filmlerin neden kendi başına bir tür haline gelebildiğini açıklıyor.. rastlarsanız mutlaka izleyin, üstüne de "it came from the desert"ı oynayın hatta.. ;)

imdb sayfasına yeniden baktığımda çok ilginç bir sürprizle de karşılaştım:
said:
If you like this title, we also recommend...

Terminator 3: Rise of the Machines (2003)

:-)[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.

[Bu mesaj Sam tarafından 13 Ekim 2004 00:31 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Sam, abi ben onu sanki Tv de izlemiştim. Digiturk falan da değildi yani. Ama o muydu dil miydi emin olamadım[signature][hline]
[/b] Aşka dair ne var ne yoksa, al giderken
İşime yaramaz.. Bana yaramaz..
Çünkü artık çok zor aşık olmak
Ama bir de olursam, bu son olacak [/b]
Sosyal ağlarda paylaş

Çook kücükken izlemiştim :D hatta bi sahne vardır yaşlı bi çift garaj gibi (ama daha cok kutu gibi ortada duran) bişeye griyodu karıncalar da bunlara ulaşmaya calışıyorlardi :D

güzel filmdi ya ..Sam the Reminder of Lost Memories[signature][hline]Bow down before the one you serve,
You're going to get what you deserve

--------------------
Ariakan the YIILLAAANNN Merc..(RIP)(tss)
Ariakan the KELEBEEEEK GayZerker..(RIP)
Kanki the GAY DR00D..
Ariakan the UbaAAHR BM..

Sosyal ağlarda paylaş

valla ben hiç rastlayamadım maalesef tv'lerimizde ama adsl'i bağlatıp p2p programlarını kurunca arattığım ilk dosya bu oldu neredeyse.. :)

ha bu arada, konu herhalde vizyon bölümüne taşınacaktır, başlığın açılma tarihine bakıp cevap yazmaya tenezzül etmeyiniz o nedenle diye şimdiden uyarayım.. ;)

ve son sahnede müthiş bir söz söylüyor doktor, bitiriyor yani olayı, hayran oldum.. 50 yıllık film yani.. :-p

ekleme: yok durlag bu filmde öyle bir sahne yoktu yaşlı çiftin karavanda saklandığı. belki yine karıncalı başka bir filmdir..

ekleme 2: bu arada farkettim ki ilk mesajda yazdığım konuyla filmin alakası yokmuş, ben "it came from the desert"ın konusunu yazmışım. film çok daha değişik ama benzeyen bir-iki yer var.. mesela oyundaki en gerilimli ve atmosferik bölüm olan anten vurma bölümü.. 8-)
[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.

[Bu mesaj Sam tarafından 13 Ekim 2004 00:44 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Yok abi eşşek kadar karıncalar olan ve eski (baya eski) olan yegane film o .. belkide ben yanlış hatırlıyorum cunku baya onceydi ya kücücüktüm..ondan muhtemelen :)[signature][hline]Bow down before the one you serve,
You're going to get what you deserve

--------------------
Ariakan the YIILLAAANNN Merc..(RIP)(tss)
Ariakan the KELEBEEEEK GayZerker..(RIP)
Kanki the GAY DR00D..
Ariakan the UbaAAHR BM..

Sosyal ağlarda paylaş

lol sam gene neler hatırlattın yaw
izlemedim hem de ne zaman rastlarsam kaçırmadan tekrar izledim :)

hatta aha şimdi bilumum internet kaynaklarımı kullanıp peşine düşüyorum filmin :D[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

Filmini izlemedim ama oyununu ilk gördüğümde acaip etkilenmiştim. Sene 92 ya da 93' tü yanlış hatırlamıyorsam. Sonra amiga edinice direk ilk aldığım oyunlardan biriydi. Ama bir türlü bitirmeyi beceremedim. Ya uçağım düştü yaralandım hastaneden kaçmayı beceremedim, ya karıncaların antenlerini vurmayı beceremedim yediler beni. Ama güzel oyundu yine de. :)[signature][hline]Ethernass Diyarına Hoşgeldiniz
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...