Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Namazını Camide Kıl! Puanları Topla! Ödülü Kap!!!

aente

Öne çıkan mesajlar

arkadaşlar gerikafalı olmayın, bunlar modern zamanın gerektirdiği hadiseler. 1930'ların kafa yapısıyla hareket edip faşizme gerek yok. keşke herkes namazını camide kılsa, bence bu kampanya halkı doğru yola çekebilmek için bir teşvik sağlayacaktır. kampanyayı başlatanları tebrik ediyorum. ülkede gerçekten güzel şeyler oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

arkadaşlar gerikafalı olmayın, bunlar modern zamanın gerektirdiği hadiseler. 1930'ların kafa yapısıyla hareket edip faşizme gerek yok. keşke herkes namazını camide kılsa, bence bu kampanya halkı doğru yola çekebilmek için bir teşvik sağlayacaktır. kampanyayı başlatanları tebrik ediyorum. ülkede gerçekten güzel şeyler oluyor.

ciddi değilsin dimi bone? artıık şüpheyle yaklaşıyorum bu tarz postlarına
Sosyal ağlarda paylaş

iki başucu kitabım vardır.

birisi Kuran-ı Kerim, birisi Nutuk!

o degil de, bugün metrobüste kulak misafiri oldum. maklıbeler falan havada uçuşuyor, bir arkadaş getiriyorum o da faydalanmak istiyor sohbetten vs konuşmaları telefonda.

döndüm baktım, elemanın gömlek göbek deliğine kadar açık, iki kulağında küpe, gözlükleri benimkilerden funky, çok afedersin zamanının mod akımını özümsemiş bir insan var karşımda.

kavram kargaşasına uğrayıp önüme döndüm. keşke soraydım sen nasıl bir insansın diye ama sormadım.
Sosyal ağlarda paylaş

Hükümet resmen ülkedeki insanları müslüman yapmak için misyonerlik yapıyor/yapana destek çıkıyor yahu. Hala buna oy veren aydınların parlak alınlarını öpmek istiyorum. Aydınlanmak için baya cilalatmışlardır kafalarını pırıl pırıl mis. Bu kafayla şeriat gelmez ama bu kafayla bir yere de gidilmez. İnsanları müslüman yapmaya gösterdiğin çabayı üniversiteleri bilimsel açıdan geliştirmek için harcasan (tam tersini yapmak yerine) çok daha iyi olur ama bunu deyince de kendimi captain obvious gibi hissediyorum. Ama bu kadar bariz birşeyi bile yapmaktan acizler hala Jihad kafasındalar, illa kendi küçük dünyalarında sahip oldukları kurallar bütününün evrensel doğrular olduğunu iddia etmekten geri kalmayacaklar.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

Hükümet resmen ülkedeki insanları müslüman yapmak için misyonerlik yapıyor/yapana destek çıkıyor yahu. Hala buna oy veren aydınların parlak alınlarını öpmek istiyorum. Aydınlanmak için baya cilalatmışlardır kafalarını pırıl pırıl mis. Bu kafayla şeriat gelmez ama bu kafayla bir yere de gidilmez. İnsanları müslüman yapmaya gösterdiğin çabayı üniversiteleri bilimsel açıdan geliştirmek için harcasan (tam tersini yapmak yerine) çok daha iyi olur ama bunu deyince de kendimi captain obvious gibi hissediyorum. Ama bu kadar bariz birşeyi bile yapmaktan acizler hala Jihad kafasındalar, illa kendi küçük dünyalarında sahip oldukları kurallar bütününün evrensel doğrular olduğunu iddia etmekten geri kalmayacaklar.

ya zaten insanlar müslüman, da bu tip şeylerin amacı kendi müslümanlık anlayışlarına çekip kendi tebalarını yaratmak...
Sosyal ağlarda paylaş

Ya anlamadığım, Seydişehir Çevre Kültür Gençlik ve Sosyal Dayanışma Derneği'nin yaptığı organizasyon neden sizi geriyor ki?
Ardeth mesela direk hükümete atarlanmış, birisi gitse kiliseye giden çocuklara laptop hediye ediyorlarmış dese "any problem officer" fotolarını yapıştırıcaksınız direk...

İlginç kafalar yaşıyor yine insanlar...

Hatta bir ileri boyuta taşıyalım, Ardeth okumuş adamsın kur bi dernek, insanları küçük çocukları bilimsel açıdan geliştirmeye bilim adamı olmaya motive et sen de. Hatta yap böyle bişey ben de gelip gönüllü çalışayım?
Sosyal ağlarda paylaş

EricCantona said:

birisi gitse kiliseye giden çocuklara laptop hediye ediyorlarmış dese "any problem officer" fotolarını yapıştırıcaksınız direk...

misyonerlik cocuklara yonelikse o da bunun kadar cirkin olur.
ama tabi turkiyede mumkun degil oyle birsey. misyonerler!!!111!!! diyip adamları öldürürler zaten.

EricCantona said:

İlginç kafalar yaşıyor yine insanlar...

Hatta bir ileri boyuta taşıyalım, Ardeth okumuş adamsın kur bi dernek, insanları küçük çocukları bilimsel açıdan geliştirmeye bilim adamı olmaya motive et sen de. Hatta yap böyle bişey ben de gelip gönüllü çalışayım?

bilimle dini karsı karsıya koymaya o kadar alısmıssınız ki, cocukları bilime yonlendirmekle dine yonlendirmeyi aynı sey sanmaya baslamıssınız.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...