Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sigortası olmayan 213 lira ödeyecek

DoruK

Öne çıkan mesajlar

ginaly said:

Aluriel said:

ginaly said:

abicim türkiye sizin bilgisayar başından gördüğünüz şekliyle değil. esnaf lokantası tatava muhabbetine bağlamak istemiyorum, ama suark haklı bu konuda.

Suark said:

Ha ben ayrı olcam, batıo bana 35 lira diosan bi adada yaşayabilirsin kimse sana bişi demez yani.
Özgürlükle bencilliği karıştırıyorsunuz

diyerek mi haklı suark?

hayır, "her insan bizim gibi değil ki" diyerek.

sırf cevap atmış olmak için cevap atma,
şimdi söyle bakalım, ister yaptırır, ister yaptırmaz dediğin adamların "aman gideyim sağlık sigortamı yaptırayım" diye kendiliğinden demesi için zorunluluk olmadan nasıl bir yol yöntem izleyebilirsin?
"ya yaptırmıyosa da yaptırmasın o zaman" deme, çünkü o da devlet açısından zarar ve ziyana yol açıyor, 3-5 post önce belirttiğim gibi.

sen cevap alma hakkını 2-3 sayfa önce kaybettin üzgünüm.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

e böle şeyler ergen tribi çünkü, o zaman diliminden çıkınca farkediosun bunları.

Neyse,
bişi isterken kendini düşünüosun geneli düşünemiosun sıkıntı burda. Senin hak dediğin şey sana zarar vermezken, adamdan esirgediğin şey onun muhtaç oldugu bişey.

ya kimden neyi esirgiyorum hacı ben ? orayı bi anlat bana, cidden farkında değilim.

kendimi düşündüğüm falan yok, ben de yararlanıcam gidip bu yasadan belki ama bunun zorla olması öyle yada böyle bi özgürlüğün kısıtlanmasıdır, başka da bişey değildir. hala anlamıyorsan pes doğrusu.
Sosyal ağlarda paylaş

tamam son kez tam anlatıyorum.

Şimdi devlet bir imkan sağlıyor, bazı kesim insanlar ki bu ülkede ciddi bir yoğunluktalar, bu imkanı zorunlu olmasa almayacak kimseler. Ve bu haktan faydalanamayacak çünkü anası babası ayda 30 lirayı fazla görüyor evlatları için.
Aynı zamanda bazı kimseler, sigortasız çalıştırılıyorlar mecbur oldukları için.

Sen bu yasaya muhalefet ederek bu insanların sağlık haklarını ellerinden almaya çalışmış oluyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

tamam son kez tam anlatıyorum.

Şimdi devlet bir imkan sağlıyor, bazı kesim insanlar ki bu ülkede ciddi bir yoğunluktalar, bu imkanı zorunlu olmasa almayacak kimseler. Ve bu haktan faydalanamayacak çünkü anası babası ayda 30 lirayı fazla görüyor evlatları için.
Aynı zamanda bazı kimseler, sigortasız çalıştırılıyorlar mecbur oldukları için.

Sen bu yasaya muhalefet ederek bu insanların sağlık haklarını ellerinden almaya çalışmış oluyorsun.

25yaşını geçip sigortadan yararlanamayan insanlar için mi diyorsun bunu? Çünkü çocukların ne olursa olsun sosyal hakları var. Dediklerin çok çarpık hiçbirşey anlaşılmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ben böyle bi sağlık hizmeti getirilmesin mi diyorum? nerde söylediğimi göster bunu lütfen yada bu anlamı hangi mesajımdan çıkardığını.

senin anlamadığın nokta bunun DAYATMA olduğu.

gelir tespiti ve 35 lira muhabbetine gelirsek de, 35 lira ile bu hizmeti alabilecek adam sayısı çok az olacak bence. biraz incele o verilen linki falan anlayacaksın sebebini.
Sosyal ağlarda paylaş

hattağğğğ

said:
YATARAK TEDAVİ

Erkek Kadın
20 YAŞ 417 TL 439 TL
25 YAŞ 505 TL 539 TL
30 YAŞ 544 TL 570 TL
35 YAŞ 553 TL 605 TL
40 YAŞ 592 TL 619 TL
45 YAŞ 636 TL 692 TL
50 YAŞ 856 TL 891 TL
Açıklama: Doğum Teminatı Yok
Yatarak tedavi giderleri anlaşmalı sağlık
kuruluşlarında %100 ödemelidir.
AYAKTA+YATARAK TEDAVİ

Erkek Kadın
20 YAŞ 1.015 TL 1.065 TL
25 YAŞ 1.215 TL 1.255 TL
30 YAŞ 1.325 TL 1.805 TL
35 YAŞ 1.440 TL 1.880 TL
40 YAŞ 1.485 TL 1.895 TL
45 YAŞ 1.650 TL 2.140 TL
50 YAŞ 2.025 TL 2.515 TL
Açıklama: Ayakta Tedavi Teminatı yıllık 3.000 TL, + Doğum Teminatı yıllık 3.500 TL'dir. Ayakta tedavi teminatı için sigortalı katılım payı %20'dir.

%10 aile indirimi var bir de
Sosyal ağlarda paylaş

evet, sadece bir firma diğer firmalarınk,ilere bakmadım henüz

kaldı ki kişinin isteğine göre ek maddeler konulabiliniyor düzenlenebiliniyor

sadece hazinenin zorunlu tuttuğu temekl bir poliçe var onun üstüne kişiye göre çeşitlendirme yapılaibliniyor

hani ben satış temsilcisi/acente değilim ama ucundan bize de anlattılar
Sosyal ağlarda paylaş

aynen

o yüzden devletin yaptığı biraz harç kesmeye benziyor kaldı ki doğrudan ve dolaylı vergiler de var

sigortalı olmak kişinin kendi tercihine bırakılması gereken bir durum

ha kaldı ki madem sen "ben sosyal devletim" diyorsun bu tür risklerin kaşılığının alınması gereken enstrüman vergidir

ama bizde işsizlik sigortasında olduğu gibi bu da yanlış ve ters işliyor
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...