Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sigortası olmayan 213 lira ödeyecek

DoruK

Öne çıkan mesajlar

escape said:

milletvekillerinin de siyasi partilerin de...... hayır sen olan durumu anlatmıyorsun, sen neyi savunuyorsun onu söyle bi

benim savunduğum durum şu; bu foruma gelip bu konuyla ilgili ne yapacağını soran veya yanlışlıkla kendisine borç çıkarılan insan evlatlarına bildiğim bir şey varsa yardımcı olmaya çalışmak.

Beni SGK yetkilisi, current bakan falan sandın galiba. hıncını benden çıkarmaya çalışıyorsun.

Zamanında adam olup 22 yaşında bitirseydin üniversiteni o zaman. Az bile yapıyor devlet sana.

Aldın mı istediğin cevabı?
Sosyal ağlarda paylaş

xwhiplashx said:

Evet tesekkurler.

Tarim bakanligindan sigortali yapabilirmisim kendimi nasi yapilcaksa. Yaptiranlar soyledi. Ne sacma bisi o oyle.

Ya onu bana da SGK'da önermişlerdi 4B yaptırırken. Gerçekten çiftçilikle mi uğraşıyorsun diye gelip araştırmıyorlarmış. Çiftçi olmadığın halde yaptırabiliyormuşsun ama ben yaptırmadım. Eşeğinizi sağlam kazığa bağlayın bence. Bence yani...
Sosyal ağlarda paylaş

genel sağlık sigortası herhangibir sigortan yoksa gelir durumuna göre sgk bi prim belirliyor sana onu yatırıp muayene olabiliyorsun.Kaymakamlıka başvurup gelirini bildiriyordun bildirmeyenlere direk sgk en üsten kitliyordu.Çıkan borç o her hangi bir işte sigortalı isen sana br şey olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

SOREN said:

escape said:

milletvekillerinin de siyasi partilerin de...... hayır sen olan durumu anlatmıyorsun, sen neyi savunuyorsun onu söyle bi

benim savunduğum durum şu; bu foruma gelip bu konuyla ilgili ne yapacağını soran veya yanlışlıkla kendisine borç çıkarılan insan evlatlarına bildiğim bir şey varsa yardımcı olmaya çalışmak.

Beni SGK yetkilisi, current bakan falan sandın galiba. hıncını benden çıkarmaya çalışıyorsun.

Zamanında adam olup 22 yaşında bitirseydin üniversiteni o zaman. Az bile yapıyor devlet sana.

Aldın mı istediğin cevabı?

sen bu devlet/hükümet tarafından düdüklenmek hoşuna gidiyor anladım, özür dilerim aranıza girmiyim. evet düdüklenmekten şu durumda kurtulmuş gözüküyorusun, ama elbet bir yerde sen de benim gibi isyan dolu konuşursun da anlarsın. :)

hayırlı olsun.

"Tatar Ramazan" said:

bu escapeye liseli diye diye zeka yaşını düşürdünüz lan, iyice gerizekalı velet tierında mesajlar atmaya başladı eleman yazık oldu

sdfsd adamına göre muamele yapıyorum ama sen de dahil olmak istiyorsun sanıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

SOREN said:

ya öyle diyorsun ama bizim ülkemize gelen stajyer öğrencisinden tut, göçmenine, babası ölmüş kız çocuklarına kadar aklına gelebilecek herkesi sigorta kapsamına almaya çalışıyorlar.

kağıt üstünde çalışmıyor görünüyorsan problem çıkıyor işte. iyi yönleri de var ama uygulamada çok sorun çıkıyor malesef.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...