Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sigortası olmayan 213 lira ödeyecek

DoruK

Öne çıkan mesajlar

NolaxThensbane said:

devlet bizi düşünmesin valla bak düşündükçe daha kötü oluyoruz..ulan soyları sopları yiye yiye bitirdi ülkeyi aç olanın 3kurusuna göz dikti şerefizler. Devlet milletin sigortasızlığına bu kadar taktıysa iş verenleri takip etsin niye sigorta yaptırmıyor diye. Bunun acısını gene işçiden çıkarmasın. Salak salakta konusup insanın canını sıkmayın elle tutulur savunulacak yani yok gelip hala ama devlet sizi düşünüyore diyorsunuz ayıp be.

Adamın biri gel hırsızlık yapalım diyor diğeri de benim payımı ver 3-5 kuruş ben de ortak olayım bu suça diyor.

Sonra polis niye bizi yakalamıyor, suçlu olan polis demek?
Sosyal ağlarda paylaş

İşverenin devlete prim ödemiyor diğer işverenler paşa paşa öderken, sen de çalışan olarak gelir vergisi ödemiyorsun bütün millet çatır çutur öderken.

Bu durumdan rahatsızlık duyuyor musun?

Duyuyorsan çaresi var.
http://www.alomaliye.com/2008/cumhur_sinan_alo170.htm

ALO 170 Kayıt Dışı İstihdam Hattı var.
Arayı ihbar ediyorsun 30 gün içinde müfettiş geliyor baskın yapıyor.

Bunu yapmak çok zor değil? Madem sigortasız çalışmaktan rahatsızsın ve devletin bir şey yapmasını istiyorsun buyur şikayet et ki devlet bir şey yapsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

Sen sigortasız çalışmaya razısın, devlet mi kontrol edecek iş vereni?

bir epic fail daha

Devlet gerçekten halkın sağlığını düşünüyor olsaydı tabi ki de iş verene gidip bu adamı sigortalayacaksın yok öyle yağma, adam senin iş yerinde çalışırken başına bir şey gelse ne olacak, bu insanların haklarını koru derdi.

gerçekten devletin derdi insanların sağlığı olsaydı derdi

ama devletin derdi, şirketlerle uğraşmaktansa direk her bireyden alırım parayı vermezlerse de ailesine giderim, o da olmazsa basarım faizi diyor adam.

kalkmış kaçak çalıştırmayı denetlemek devletin derdi mi diyorlar ya ahahufhjfa

bir de gidip parası bok sigorta yaptırmayan istediğinde gidip özel hastanede tedavisine olacak adam örneğine de tabi ki yanıt verememişsiniz, şaşırmadım.

abi siz espri işine hakimsiniz baya komiklikler falan çok iyi, öptüm çok.
Sosyal ağlarda paylaş

aente said:

Myshkin said:

Sen sigortasız çalışmaya razısın, devlet mi kontrol edecek iş vereni?

bir epic fail daha

Daha mesajda anlatılmak isteneni anlamamışsın, kime cevap azıldığına bakmamışsın, kendince dalga geçiyorsun. orda adamın ben sigortasız çalışıyorum devlet istiyorsa kontrol etsin demesine laf söyledim.
Sosyal ağlarda paylaş

GENEL SAĞLIK SİGORTASI KAPSAMI
1.Sigortalılar
2.İsteğe bağlı sigortalılar
3.Gelir testi sonucunda hane içinde kişi başı geliri asgari ücretin üçte birinden az olan vatandaşlar (Kanundaki adı 60c1)
4.Vatansızlar ve sığınmacılar
5.Sayılan kanunlara göre aylık alanlar ( 2022, 1005, 3292, 2330, 422, 2913)
6.Korunma, bakım ve rehabilitasyon hizmetlerinden ücretsiz faydalanan kişiler
7.Harp malûllüğü aylığı alanlar ile Terörle Mücadele Kanunu kapsamında aylık alanlar
8.Mütekabiliyet esası da dikkate alınmak şartıyla, oturma izni almış yabancı ülke vatandaşlarından yabancı bir ülke mevzuatı kapsamında sigortalı olmayan kişiler
9.İşsizlik ödeneği ve kısa çalışma ödeneğinden yararlandırılan kişiler
10.5510 sayıl Kanundan önce yürürlükte bulunan sosyal güvenlik kanunlarına göre gelir veya aylık alan kişiler
11.Sayılanların dışında kalan ve başka bir ülkede sağlık sigortasından yararlanma hakkı bulunmayan vatandaşlar(Kanundaki adı 60g)

şunlardan birine giriyorsa gss kapsamında demektir. prim ödenecek
Sosyal ağlarda paylaş

Var da ney var onu bilmiyorum, arayip sormam lazim anneme. O aynen devam mi edecek yani. Gerci okuldan bilgilendiriyorlar bu tarz konularda da, yine dr emin olayim ben.

E o zaman mevcut sigortasi zaten babamin ustune degil yani. Neyse bi ulasip sorayim, bi basvuru falan varsa yanlis yapmasinlar girmesin ikiyuz kusur.
Sosyal ağlarda paylaş

şu yasa haraç diyoruz sonsuz savunuyorlar işte. senin özel sigortan varsa bile işsizsen, part-time çalışıyorsan gidip prim ödeyeceksin işte. ve ödeyeceğin prim yaşadığın eve giren gelirle, yapılan harcamalarla hesaplanacak. yani sağdan soldan, eşten dosttan aldığın borçlar gider olarak gözükecek.

Sosyal devlet dediğin ne kadar ekmek okadar köfte değildir.

"BTTF True Story" said:

Olacakları söyleyeyim. 2 seneye kalmadan insanlara borç birikecek bu yüzden. Borçlu oldukları için sağlık hizmeti alamayacaklar çünkü borcunu ödeme zorunluluğu var. Ama buna rağmen evine haciz gelecek borçtan ötürü. Bu borcun faizi olacak. Daha sonra seçim yatırımı olarak bu borçlar affedilecek.

Memlekette nasıl oy alınıyor böyle alınıyor işte hehe. Önce sosyal devletle alakası olmayan uygulamayı sosyal devlet diye pazarlayıp daha sonra gereksiz uygulamanın gereksiz cezalarını affedip oy topluyorlar. Profit.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...