Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cudi'de çatışma

ovchinnikov

Öne çıkan mesajlar

said:
- hükümet siyasi anlamda ordunun hep arkasında olmalı, destek vermeli, ordunun siyasetle uğraşmasına gerek bile kalmamalı

/ hükümet ile ordunun çıkarları çeliştiginden bunun olması şu ana kadar çok zordu,hükümet orduda kendine muhalefet edenleri ayıklandıgından ötürü artık ne olacak ilerleyen zamanlar gösterecek.

said:
- onun yerine hükümet hep orduyu kötü gösterdi, hükümetin taraftarları her adımda orduyu suçlamayı tercih etti

/ evet bu konuda haklısın yukarda dedigim gibi,2 ayrı kutup du,yeri geldi hükümet sadece kendisine muhalefet ediyor diye orduyu ezdi,e tabi o sürec de pkk da pay kaptı kendine ve durumu fırsat bilip güclendi

said:
- yeni icat edilen "gizli tanık" sistemiyle pkk'lılar gelip askeri suçladıkları "ergenekon" davasıyla ordu çok zayıfladı, pkk bu sayede moral kazandı

/ evet katılıyorum.

said:
- hükümetin bir ara savunduğu "alt kimlik - üst kimlik" tartışmasının pkk'ya büyük faydası dokundu ve azalan terörün artmasına sebep oldu

/ evet katılıyorum.

said:
- pkk'nın yabancı ülkelerde kampları, televizyon kanalları ve medya organları bulunuyor, hükümetin diğer ülkelerle anlaşıp bunları kapattırması gerekiyordu, etkisiz kaldı

/ bu cografya da suriye,iran,kuzey ırak gibi bölgelerde istikrar saglanmadıkca hic bir zaman tam anlamı ile bitmeyecek gibi duruyor zaten.

said:
- her kürt pkk'lı değildir, bunu savunan kişiler pkk'nın ırkçı tutumuna alet olmakta, öte yandan her pkk'lı da kürt değildir
- pkk ne kürt haklarıyla, ne de barış ile ilgilenmez, tek istediği kendi topraklarına sahip olup kendi devletini kurabilmektir

evet, sırf askerin dağ bombalamasıyla çözülecek bir sorun değildir,
ama asker dağ bombalamayıp terörist öldürmezse, o teröristler dönüp başka canlar yakacaktır.

/ dedigim gibi istikrarlı tutum izlemek gerek,bugün bombalayıp yarın sayın diyorsan başarısız olursun.
Sosyal ağlarda paylaş

kaçırdığınız ufak bir nokta var yanlız

bölgedeki asker sayısı haberlerde binlerle bahsediliyor
büyük bir operasyon söz konusu
muhtemelen bu sefer kök kazımak için ( eh geç bile kalındı )

kalkan malkan diye ağladıklarına göre şimdiden bu itlerin görünüşe bakılırsa gerçekten bir şeyler olacak bu sefer, yani durum ciddi

yani boş dağları bombalamaktan sıkılıp ordu bir yerlerden de gelen emirlerle harekete geçmiş durumda

hadi hayırlısı
Sosyal ağlarda paylaş

Karea said:

kaçırdığınız ufak bir nokta var yanlız

bölgedeki asker sayısı haberlerde binlerle bahsediliyor
büyük bir operasyon söz konusu
muhtemelen bu sefer kök kazımak için ( eh geç bile kalındı )

kalkan malkan diye ağladıklarına göre şimdiden bu itlerin görünüşe bakılırsa gerçekten bir şeyler olacak bu sefer, yani durum ciddi

yani boş dağları bombalamaktan sıkılıp ordu bir yerlerden de gelen emirlerle harekete geçmiş durumda ,yani şu ana kadar kac buyuk operasyon kac kusatma gördük,her seferinde daha da güclendiler.

hadi hayırlısı

ülke sınırları icinde kök kazımak hic bir anlam ifade etmiyor ana kamplar kuzey ırak da,yani su ana kadar kac buyuk operasyon kac kusatma gördük,her seferinde tekrar guclendi pkk,umarım nisan mayıs ayları gibi cok sehit haberi duymayız.
Sosyal ağlarda paylaş

huseyinsevkitopuz said:

Karea said:

k ırak sınırında muhattabın yok senin ülke olarak

ya ne sınırı lan orda kaos var

hiç mi çıkmadık sanki bilmediğimiz yerler diil mi

şu an yaptıgımız sınır ötesi bi harekat degil ve sınır dışına cıkmıyoruz

ayrıca lan lı lun lu konuşma terbiyesizlik yapma.

o kadar asker toplanmışken

şu an çıkmadık da

biri verir yukardan emri , heron meron
dalarız çıkarız dipten kumda çıkarırız sorun olmaz

yapmadığımız şeyler değil de neden içerledin buna ?
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Her sınırdışından PKK'nın bir ay önce haberi oluyor, sonra da bit şey olmuyor doğal olarak. Civilization bile oynarken multi adamın sana saldıracağını çakarsan sağ sağlim atlatıyorsun zayıf bile olsan. Belki bu sefer habersiz yapmaya karar vermişlerdir diye umuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Karea said:

notunu verdim ben zaten ya , ne olduğun umrumda değil açıkcası

sınır dışı da zor bişi değil

yarın askerlerimiz k ırakta pkk lı avlıyor diye haber çıkarsa şaşırma diye attım yukardaki postu da

arkadaşım karakterime hakaret edip durma artık

dusundugumu fikrimi mantık cercevesinde curutebiliyosan konuş yoksa bırak şu hakareti,hakaret etmek seni haklı cıkarmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

huseyinsevkitopuz said:

NolaxThensbane said:

sen meraklanma genç 90lı yıllarda bak bir komutana al sana operasyon yetkisi dedi adam eksiğiyle gediğiyle sıçtı adamların ağzına döndü geldi.

onun geri dönüşünü de 2000 lerde de gördük sivil ve şehit haberleri ile genç.

onu da sen gel hele soluklan diyenler yüzünden oldu genç..otur dünya tarihine bak bakalım sırtından bıçaklıyanı sofraya buyur eden kaç ülke var. adamlar ayaklarını ağızlarımıza sokuyor sen hala triviri yapıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Her sınırdışından PKK'nın bir ay önce haberi oluyor, sonra da bit şey olmuyor doğal olarak. Civilization bile oynarken multi adamın sana saldıracağını çakarsan sağ sağlim atlatıyorsun zayıf bile olsan. Belki bu sefer habersiz yapmaya karar vermişlerdir diye umuyorum.

aynen bunu diyorum ben de,istikbarat kaynagi mit de haberi abd den alıyor ve abd 2 li oynayıp ne şiş yansın ne kebap dediginden ötürü dag taş bombalıyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...