Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Evdeki bilgisayari Web Server Yapmak

reyou

Öne çıkan mesajlar

selamlar,

simdi benim az kullandigim bi pc var, 4gb ramli falan guzel bisi, surekli acik, ben buna kendi capimda yaptigim web sitelerini kurup, godaddy deki web sitelerimi bu ip adresine yonlendirmek istiyorum.

tabi denemek icin icine google analitycs, facebook like vs falan koyucam, hali ile disarindan bilip bilmedim insanlar gelebilir. yani rasgele google dana falan gelenler.

hatta cok kisi gelirse ayni anda 20-25 kisiden sonra performans kaybi bile yasayabilirler. o sorun degilde asil sorun:

GUVENLIK!!!!!birbir111

sadece 80 portunu acicam onun disinda firewall falan hep acik kalicak, cok fazla guvenlik sorunu ile karsilasirmiyim?

makinenin icine sanal makine kurup ordan servis yapsam daha iyi olurmu?

varmi bununla ilgili bisiyler solicek olan? :)

thx
Sosyal ağlarda paylaş

ya ole guvenlik derdim pek yokta,
aslinda varda yok, DDoS yersem falan sorun degil,
yani mesela bi adam en fazla ne kadar hackleyebilir?

donumuza kadar alabilirmi yoksa anasayfaya

hacked by trollface koyup gidermi, yani ole olcaksa hergun biri gelip koysun sorun degil yani o zaman kalkar webserver a tasirim sdfdsf
Sosyal ağlarda paylaş

:)

kimseye vermicemde, yani birileri google dan falan bulur gelir, aslinda gelsinde yani adamlarin tecrubelerini falan alirim.

sonucta gelen visitorlarin hacker olma olasiligi, olsada 80 portundan hackleme olasiligi %0.1 in altindaysa risk alinabilir diye dusunuyorum :P

hack derkende dedigim gibi bilgisayarin tum kontrolunu eline gecirme.

sonuta hergun ip adresimi tum ziyeret ettigim sitelere dagitiyorum dfdsfds
Sosyal ağlarda paylaş

Makinen sağlamsa içinde exchange bile çalıştırırsın performanslı bir şekilde.

Tanımlanmış nameserverların var mı? Yoksa domain aldığın yerden en uygun isimde iki adet nameserver satınal. Nameserverlara da kendi ip'ni yaz.

Router/modem üzerinden DNS, http ve gerekliyse https bağlantılarını yönlendir sanal makinenin ipsine.

Mümkünse modem üzerinden firewall'ı da etkinleştir. Büyük ölçüde zaman kazanırsın. Bir de eğer varsa yapılan saldırı kaydını anında mail yollayacak gibi ayarla modemini.

4 - 5 kişi saldırıda bulundu bir şekilde. Ip'ler telefona mail geldi. Telekoma bildirdim, anında engellediler. :P Gerisi ile de ilgilenmedim. Bilmiyorum tt kan çekmiş midir şırıngayla. :D
Sosyal ağlarda paylaş

simdilik guzel valla
guzel guzel giriyorum siteme :)

cok iyi oldu valla, godaddy deki @a recordu kendi ip me yonlendirdim.

google da aratinca siteyi direk cikiyo ama tum adresi girmek gerekiyo, google crawl ladikca buyuk olasilikla denk gelip baska insanlarda girer o zaman dahada senlenir ortam sdfdsfs
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...