Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bagetin tutuluş şekli [a.k.a başa gelmeden bilinmez]

elvyn

Öne çıkan mesajlar

başıma ciddi bi kaza gelmese boyle birşey kesinlikle sormazdım, kazanın ne oldugunu asagıdaki resim sanırım acıklıyor.

evet bayagı acıyor şu an, daha acemiyim ve tutuş şeklini ogrenmek istiyorum ben biraz gevşek tutuyorum asagıda resimleri var.

yanlıssa dogrusunu bana bir sekilde resimle gosterirseniz cok super olur. şimdiden teşekkürler[signature][hline]eger tek bir dilek dileme hakkım olsaydı, bu hakkımı kullanmamayı dilerdim...

Sosyal ağlarda paylaş

tutuş şekil olarak doğru. ancak anladığım kadarıyla bageti sıkıyosun. bageti sıkmayacaksın, başparmağın ve işaret parmağının arasında kilitli kalacak. yani elini salladığında düşemeyecek kadar sıkı, ama 45-60 derece sallanacak kadar gevşek olacak.

edit: evet, biraz yara kaçınılmaz ilk başlarda. normalde yeni başlayanlarda hareket kollarda iken, teknik ilerledikçe bileğe ve parmaklara kayar hareket. belki de farketmeden bilekten yapmaya çalışıyosundur?

[Bu mesaj Gazanfer tarafından 11 Ekim 2004 17:13 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

o ama yine de benimki kadar sallamıyodur sarmasının nedeni cok uzun sureli caldıgı icin her durumda asınma oluyo ama ben o kadar uzun sure calmıyorum. yine de denerim bandaj sarmayı daha rahat olur.[signature][hline]eger tek bir dilek dileme hakkım olsaydı, bu hakkımı kullanmamayı dilerdim...
Sosyal ağlarda paylaş

Ya boyle burda anlatdiklarimiz ile öğrenmezsin cala cala zaten tutacan ve de yukarda dendigi gibi No Pain No Gain Baby...
Ben bass çaliyorum parmaklarima iğne sokuyom acimio mesela 1/4 girince biraz hissetmeye başliyorum :D[signature][hline] Erst wenn die Wolken schlafen gehen
kann man uns am Himmel sehen
wir haben angst und sind allein

Gott weiss ich will kein Engel sein
Heaven Must Be Hell in Sky
Sosyal ağlarda paylaş

ahah :) bende de bayagı tırnak var aslında hem bateriyi çalması daha kolay :) hem de daha eglenceli sunku eskiden i ara gitar calmısdım ordan biliyorum. tırnaklar hala duruyo ama :)[signature][hline]eger tek bir dilek dileme hakkım olsaydı, bu hakkımı kullanmamayı dilerdim...
Sosyal ağlarda paylaş

yanlış tutuyorsun. tüm parmakların kapalı olcak yani bageti saracak(gerektiğinde parmakla çalacaksın). sıkmayacaksın fazla kesinlikle ve baş parmakların birbirine bakacak, bagetin aşağı ucunda 1-2 parmaklık mesefa bırakacaksın fazla değil. kısacası bagetleri kız arkadaşını tutar gibi tutacaksın. ne fazla sıkmayacaksın ne de elinden kaçmasına izin vermeyeceksin.
ellerin elbetteki nasır tutacak bu her muzisyenin basına gelen bir şey.[signature][hline]iyi olmak kolaydir, zor olan adil olmaktır.
Mach en Deth
Sosyal ağlarda paylaş

bagetin kaliteside var mesela plastik kaplı bi bagette daha az olur parmakta kızarıklık tahtada terleyince elin icine ediyor

istediğin gibi tutarsın ayrıca hangisi rahat gelirse istersen kaşık tutar gibi tutarsın ister tabak farketmez hangisi rahat gelirse oyle çalarsın[signature][hline](_::_____::_) <-> MetallordS Membır
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Cthulhu_, 11 Ekim 2004 18:51 tarihinde demiş ki:
ben de bass istiyorum da parmaklarımı da kaybetmek istemiyorum açıkçası :-)

kutucan sen öğren hele bassı grub kurarız sinan da bateri alıcak galiba egemen de bi dahaki seneye kuzeninden öğrencek çalmayı ;) elemanlar hazır da enstrüman çalmayı bilen yok :D[signature][hline]My girl, my girl don't lie to me
Tell me where did you sleep last night
Sosyal ağlarda paylaş

Tutuşun doğru gibi resimden gördüğüm kadarıyla ve bir tavsiye başlarda olur yani normal ve yara bandı tak ancak yara geçtikten sonra takarsan daha yararlı olur. (şimdi diyeceksiniz belki "eee ne anlamı var o zaman", bir daha yara olmaz orası yara bandı taktığın sürece)[signature][hline]Gilthoniel A Elbereth!
A Elbereth Gilthoniel
o menel palan-diriel
le nallon si di'nguruthos!
A tiro nin,Fanuilos!
Arian Elwing
Sosyal ağlarda paylaş

vurusunuz yannismis o zaman
2 saat kesintisiz studyo yaptik
oralar acidi son derece ama kesinlikle bi kizarma iz kalma olmadi

tutus kadar vurus da onemli, gimliye sorun o ellerim yoruldugu gun 1,5 saat ride da stick control yaptim sonraki yarim saat de malmsteen seklinde calan bi arkadasa 240 tempo da ritm tutmak zorunda kaldim, ellerima ciyodu evet ama bi iz falan kalmadi kesinlikle[signature][hline]Silence in the studio!
Sosyal ağlarda paylaş

abi yara olan yere bakarsanız işaret parmagının kokuyle tuttugumu gorursunuz
ama yeni bi stil ogrendim rahat en uctaki bogumla tutuyorum sond erece rahat. saolun[signature][hline]eger tek bir dilek dileme hakkım olsaydı, bu hakkımı kullanmamayı dilerdim...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
lord_elvyn, 11 Ekim 2004 22:52 tarihinde demiş ki:
ben bateri alırım abi:)

ya bas calmak kolay diye duydum parmak felan kaybetmezsiiz bendeki tırnak kadar uzatın çalın kolay bişey bass gitar.

Elektrodan kolay ama okadar da kolay deil :D[signature][hline] Erst wenn die Wolken schlafen gehen
kann man uns am Himmel sehen
wir haben angst und sind allein

Gott weiss ich will kein Engel sein
Heaven Must Be Hell in Sky
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...