Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

izmire yüklenmece

barnacle

Öne çıkan mesajlar

khalad said:

Kaede said:

hiç kusura bakma da bu benim tecrübemde kuyruklu yalan

üni hayatım boyunca 2 ev arkadaşım dahil 10 üstünde izmirli arkadaşım oldu, ki ev arkadaşlarım nutella yerimden falan çok daha ağır izmir faşisti, hiçbiri istanbula gelip biraz gezdikten sonra izmir > istanbul demedi

1 senedir iş yüzünden izmirde kalan bir arkadaşım var. istanbula dönüceği günleri tek tek takvimden sayıyor

ben dahil tanıdığım insanlar izmir'den sonra istanbul'a hiç iyi bakmıyorlar. İstanbul'dan giden arkadaşlarımda dönmek istemiyorlar. Valla İstanbul'da ne var ben çözemedim bir türlü.

bende izmir'i daha yaşanabilir bir yer olarak görüyorum,İstanbul'a göre.Evet,İstanbul da gezecek yer bir genç için çok fazla,çok daha fazla seçenek var ama pahalı ve çok kalabalık,üstüne birde ulaşım ve trafik sorununu ekle,birde yazın sıcağını off hatta şu umut sarıkaya karikatürünü ekleyeyim.

Halbuki İzmir öyle mi özellikle yazın Urla,Seferihisar,Çeşme,Karaburun,gümüldür vs.yazlık beldelerle dolu,Mesela üçkuyulardan seferihisar 1.30 saat urla 1 saat,Karaburun 2 saat vs sürüyor günübirlik bile istediğin yere gidebiliyorsun.
Otogar'dan Foça 1.30 saat Çiğli'den 1 saat.

Akşam eğlenmek istersen Alsancak bornova'dan yarım saat mesela,üçyol'dan 20 dakika,karabağlar'dan bozyaka'dan 35 dakika,Buca'dan 40 dakika,Karşıyaka'dan Konak 25 dakika Vapurla
menderes'in köyünden bornova 1.30
Çoğunlukla otobüsler tıklım tıklım değil,metro üçkuyular'a kadar gitse zaten millet bayram yapar.
Otobüsler tıklım tıklım değil.(525,515 hariç)
Sosyal ağlarda paylaş

paparnoz said:

Halbuki İzmir öyle mi özellikle yazın Urla,Seferihisar,Çeşme,Karaburun,gümüldür vs.yazlık beldelerle dolu,Mesela üçkuyulardan seferihisar 1.30 saat urla 1 saat,Karaburun 2 saat vs sürüyor günübirlik bile istediğin yere gidebiliyorsun.
Otogar'dan Foça 1.30 saat Çiğli'den 1 saat.

Akşam eğlenmek istersen Alsancak bornova'dan yarım saat mesela,üçyol'dan 20 dakika,karabağlar'dan bozyaka'dan 35 dakika,Buca'dan 40 dakika,Karşıyaka'dan Konak 25 dakika Vapurla
menderes'in köyünden bornova 1.30
Çoğunlukla otobüsler tıklım tıklım değil,metro üçkuyular'a kadar gitse zaten millet bayram yapar.
Otobüsler tıklım tıklım değil.(525,515 hariç)

offf ağlattın beni resmen
ben köyümü özledim bühü =(
Sosyal ağlarda paylaş

Sadece yol su elektrik olarak sınıflandırıyosunuz da, izmir'de doğru düzgün kültürel sosyal etkinlik de yok.

sadece kordonda nargile çay eşliğine maç izlemeyi bilen bi milletiz.

canlı müzik denen bişey yok.

alışveriş merkezleri birbirinin aynı.

sahneler vasat, organizasyon arenanın serdar ortaç getirmesinden ibaret.

lüks mekan anlayışı jack kolaya 25 lira verip, vodkayı 20 liraya içmekle ölçülüyor.

kısacası izmir kötü de, çevresi iyi bu sefer.
Sosyal ağlarda paylaş

e evet zaten izmirde yeme içmeden başka bişi yokki. Sıkıcı şehir abi, ha bahar vakti güzel olur ama sıkıcı izmir.

Sıkıcı derken istanbula kıyasla, zira anadolunun bütün illeri sıkıcı lan. Ruh yok.

ha bakmayın, ben istanbulla nereyi kıyaslarsam orası bana ööö geliyo. İzmirin suçu yok
Sosyal ağlarda paylaş

"nutella yerim" said:

siz önce faşizm in ne oldugunu bi adam akıllı ogrenin de,amerikan fonlu cakma liberal gastelerdeki köşe yazarları gibi agzınıza sakız yapmaktan o zaman belki kurtulursunuz.

20 sene izmirde kaldım,güzelyalı sahilde birbiriyle yiyişen gayler de gördüm,kara çarşafla cadır kurup piknik yapanını da,izmir de 2-3 sene yaşamış biri herkesin ne kadar özgürce isterse müslüman isterse aborjin olsun sokakta gezebildigini,kızların geceyarılarına kadar korkmadan bisiklet sürebildigini bilir.

şimdi iş için istanbula geldim,fatih de oturuyorum,yemin ederim mahallede tekel yok,arkadaslarımı evime cagırmaya cekiniyorum haftasonları karşı komşu şimdiden bekar evi diye bütün mahallede dedikodumu dondurur olmus ve kadın 60 yasında,sadece yolda 1 kere selam verdim.

şimdi hangimiz faşist,ufak bi düşün bakalım.

cevap veriyorum 60 yasindaki teyze sdafdsfd. ayrica fatih bildigin hala osmanliyi yasiyor yanlis yer secimi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...