Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Last Samurai hakkında..

Chris_Metcalf

Öne çıkan mesajlar

Merhabalar..
Şuan da son derece duygu doluyum...
Ben bu filmi izledikten sonra hep çok kötü oluyorum.. ve garip bi şekilde hayatımı etkiliyo..
Özellikle Algrenin günlüğünde Samurai yaşamı hakkında yazdıkları bölümünde... Hatta filmi ilk izledikten sonraki gün odamın tertemiz herşeyin mukemmel derecede simetrik ve düzenli oldugunu farkettim..
Son derece insanın hislerine dokunan bi film..

Gerçekten sizin de neler hissettiğinizi öğrenmek istiyorum şuan..[signature][hline]Forum the bell tolls..
Chris Metcalf | Bury me deep inside your heart
Album - Blizz

Blizzard_IcedEye
Sosyal ağlarda paylaş

Beni de sinemada ilk izlediğimde çok etkilemişti samuray ekolü.[signature][hline]Silphatos Iceheart
Synthetic Intelligent Lifeform Programmed for Harm/Android Trained for Observation and Sabotage
(a.k.a : Grynn , Botanika)
-Est Sularus oth Mithas-

[Bu mesaj SilphatosIce_ tarafından 12 Ekim 2004 18:40 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Suikastçiler ustanın mekanını bastıklarında gerçekleşen katana aksiyonu çok sağlamdı.[signature][hline]Silphatos Iceheart
Synthetic Intelligent Lifeform Programmed for Harm/Android Trained for Observation and Sabotage
(a.k.a : Grynn , Botanika)
-Est Sularus oth Mithas-

[Bu mesaj SilphatosIce_ tarafından 12 Ekim 2004 18:51 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Güzel film de Konu Dışı'na açmasaydın keşke :)[signature][hline]Zed, 07 Haziran 2004 18:17 tarihinde demiş ki:
eheh will smith'in olması iyice izlenmez kılar filmi sanırım. adamı ne zaman görsem böyle yavşak yavşak "welcome to miami miami!" deyişi geliyo gözümün önüne.
Sosyal ağlarda paylaş

Neyse şu an duygu dolu olduğun için bişi demiyorum... Katanayı çekip dalarsın malarsın mazallah[signature][hline]Zed, 07 Haziran 2004 18:17 tarihinde demiş ki:
eheh will smith'in olması iyice izlenmez kılar filmi sanırım. adamı ne zaman görsem böyle yavşak yavşak "welcome to miami miami!" deyişi geliyo gözümün önüne.
Sosyal ağlarda paylaş

Kimono çekicem hemen bi tane.. bi de o sandaletimsi olaydan.. yada çıplak ayak sgdgs

Katana değil de ciddi ciddi crossbow alıcam.. bize hırsız girmişti zaten .. crossbowumla uyucam artık karanlıkta bekliyip mıhlıcam duvara[signature][hline]Forum the bell tolls..
Chris Metcalf | Bury me deep inside your heart
Album - Blizz

Blizzard_IcedEye
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Blizzard_IcedEye, 12 Ekim 2004 18:38 tarihinde demiş ki:
Merhabalar..
Şuan da son derece duygu doluyum...
Ben bu filmi izledikten sonra hep çok kötü oluyorum.. ve garip bi şekilde hayatımı etkiliyo..
Özellikle Algrenin günlüğünde Samurai yaşamı hakkında yazdıkları bölümünde... Hatta filmi ilk izledikten sonraki gün odamın tertemiz herşeyin mukemmel derecede simetrik ve düzenli oldugunu farkettim..
Son derece insanın hislerine dokunan bi film..

Gerçekten sizin de neler hissettiğinizi öğrenmek istiyorum şuan..

Senle aynı his ve duygulardayım.Bende filmi izledikten sonra Samurai olmak istemiştim :D

Filim bence çok güzel.Ayrıca Samurai kültürü harika o disiplin,o sorumluluk ve o saygı.[signature][hline]Love is Divine
Sosyal ağlarda paylaş

ben zaten öncesinde rurouni kenshin'e sardığımdan filmi izlediğimde ilaveten çoşamadım çok fazla.. :) ama güzel filmdi doğrusu, yine de sanki bir eksiklik vardı.. belki diyaloglar eksik kalmıştı, bilemiyorum.. ama kesin olan birşey varsa gördüğüm en iyi fragmana sahiptir, amerikan izleyicisi fragmanı beğenmemiş filan diyorlardı ama sıfır konuşma ile bu kadar güzel bir fragman yapılabilirdi. hatta filmden daha çok etkilemişti ne yalan söyleyeyim.. :-p[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
magecy, 12 Ekim 2004 18:56 tarihinde demiş ki:
Valla ben izledikten sonra bi katana alıp sokaklarda gaspcı , kapkaçcı ne kadar kötü varsa dogramak istemiştim
böle acaip bi gaza gelmiştim :)

film avusturalya da vizyona girdikten sonraki 1 ay icinde katanayla birkac cinayet islenmisti :) gazetelere cıkmıstı hatta filmin etkisiyle diye. sonra kaldırılmıstı galiba orda vizyondan[signature][hline] Ever felt away with me
Just once that all I need
Entwined in finding you one day
Sosyal ağlarda paylaş

sam sana katılıyorum kesinlikle seyrettigim en iyi fragmandı. ve en uzun süre seyrettigim fragmandı :) (6ay onceden yayınlanmaya baslamıstı)[signature][hline] Ever felt away with me
Just once that all I need
Entwined in finding you one day
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 yıl sonra ...

TRT 1 - 21.30'da... İzlemeyememiş arkadaşlar mutlaka izlesin

--------------------------

Yüzbaşı Nathan Algren (Tom Cruise) akıntıya kapılmış bir adamdır. Bir zamanlar katıldığı savaşlar artık uzak ve anlamsız görünmektedir. Kuzey-Güney Savaşı'ndan bu yana geçen yıllarda dünya değişmiştir. Cesaretin yerini pragmacılık ve kişisel çıkarlar almıştır ve onur kavramı hiç bir yerde yoktur; özellikle de, Batı'da, yüzbaşının Kızılderili Kampanyaları'ndaki rolünün hayal kırıklığı ve kederle sona ermesinden sonra.

Bir evren uzakta, bir başka asker, yaşam şeklinin parçalanmakta olduğunu hissetmektedir. Bu kişi, eski savaşçı disiplininden gelen ve yaşamlarını imparator ve ülkelerine adayan savaşçıların son lideri Katsumoto'dur (Ken Watanabe). Tıpkı Batı Amerika'da modern yöntemlerin eskilerinin yerlerini alıp, Kızılderilileri köşeye sıkıştırıp yok etmesi gibi, yeni anlayış geleneksel Japonya'yı da yutmaktadır. İlerlemeyi getiren telgraf hatları ve demiryolu artık Samuray'ların asırlardır uğrunda yaşadığı ve öldüğü değer ve kuralları tehdit etmektedir. Ama Katsumoto savaşmadan yenilgiyi kabul etmeyecektir.
Sonunda iki savaşçının yolları kesişir. Ama daha Batılı ve ticaret dostu bir hükümet kurma uğrunda samurayları ortadan kaldırma çabasında İmparator'a danışmanlık yapan Algren, hiç ummadığı halde samuraylardan çok etkilenir. Samurayların güçlü inançları ona kendi geçmişini hatırlatmıştır ve kendini şiddet yüklü ve destansı bir mücadelenin içinde bulur; bu yoldaki tek rehberi ise onur duygusudur.

------------------------------------
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...