Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

metalcilik günlerinden utanan artistler

sylvanas

Öne çıkan mesajlar

throine said:

Tatre_ said:

Ben de öyle black metal falan dinlemem ama progressive (tu)

evet yaa

heavy metal, black metal, doom metal yok death metal, allah yok din yalanlı metal, yok sahnede civciv ezmeli metal falan bunlar boş şeyler bunlar. *taşı atar*

cidden hayatımda oturup bir iron maiden şarkısını baştan sonra kadar dinlemişliğim yoktur. hiç metalci triplerine de giremedim ergenken. olmadı, yetemedim. :/

ama progressive olanı candır bunun.(tu)

Allah yoka göre müzik dinliyorsan ilahi dinliyebilirsin. Progressive metal/rockta en az heavy metal kadar rahattır. Senin mantığına göre yine allah yok müziği oluyor.

Iron Maiden bana göre dünyada gelmiş geçmiş en iyi müzisyenlerden oluşuyor. Önyargıyla müzik dinlersen metalci kavramından bir farkı olmaz. Metalci olmaz başka bişey olur ama bişey olur. Müslüman adam heavy metal dinlemez ile metalci adam pop dinlemez arasında bir fark yok.

Civciv meselesine(efsanesine) gelincede;

http://www.itusozluk.com/goster.php/ozzy+osbourne+sahnede+civciv+eziyormu%FE

Yani ben sevemedim bir türlü demek başka özenti dediğiniz metalcilerin efsanevi argümanlarıyla yada dini sebeplerden yardırgamak başka. İkiside eleştiri değil boş laf. O zaman basitçe Led Zeppelin şeytana tapıyor Ozzy civciv eziyor gibi bir grup aptal söylentiden etkilendim yada inançlarım beni baskıladı deyin hiç dinleyemedim deyin ne bilim. Bu durumda birinin dinlemediği müizğe metalci özentilerden duyduğu saçma argümanlarla o müziği eleştirmeye hakkı yoktur bence. O eşeltiri olmaz. Bilmediğiniz dinlemediğiniz kulaktan dolma bilgilerle baştan sildiğin şeyleri neye göre eleştiriyorsunuz anlamıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Buddha said:

Allah yoka göre müzik dinliyorsan ilahi dinliyebilirsin. Progressive metal/rockta en az heavy metal kadar rahattır. Senin mantığına göre yine allah yok müziği oluyor.

Iron Maiden bana göre dünyada gelmiş geçmiş en iyi müzisyenlerden oluşuyor. Önyargıyla müzik dinlersen metalci kavramından bir farkı olmaz. Metalci olmaz başka bişey olur ama bişey olur. Müslüman adam heavy metal dinlemez ile metalci adam pop dinlemez arasında bir fark yok.

Yani ben sevemedim bir türlü demek başka özenti dediğiniz metalcilerin efsanevi argümanlarıyla yada dini sebeplerden yardırgamak başka. İkiside eleştiri değil boş laf. O zaman basitçe Led Zeppelin şeytana tapıyor Ozzy civciv eziyor gibi bir grup aptal söylentiden etkilendim yada inançlarım beni baskıladı deyin hiç dinleyemedim deyin ne bilim. Bu durumda birinin dinlemediği müizğe metalci özentilerden duyduğu saçma argümanlarla o müziği eleştirmeye hakkı yoktur bence. O eşeltiri olmaz. Bilmediğiniz dinlemediğiniz kulaktan dolma bilgilerle baştan sildiğin şeyleri neye göre eleştiriyorsunuz anlamıyorum.

(tu)
Sosyal ağlarda paylaş

Buddha said:

AHAHAHAHAHA abi...
Sosyal ağlarda paylaş

insan ruhu enteresandır.
öyle bir an gelir ki "hiç dinlemediğin, sevmediğin" şeyi dinlersin, seversin.
o yüzden de şuculuk, buculuk özellikle de müzik için gereksizdir diye düşünüyorum*.
iş yerinde patrona kızan, müdüründen azar yiyen, karısı-sevgilisi ile tartışan, işin özü bir şekilde aşırı derecede kızgın olan bir insan evladı "and justice for all" u dinleyip de rahatlamıyorsa ön yargılıdır metal müziğe karşı. aksine de kimse beni inandıramaz düşüncesindeyim* .

*: umarım anlaşılmışımdır.
Sosyal ağlarda paylaş

O To Live is to Die'ın olduğu albümün de adıdır zaten And Justice For Al.. O albüm zaten 1000 sene sonra bulunursa bir kazıda falan, olay olur.

Bakın bir de şöyle bir anım var.
Kolombiya'dayım. Oteldeki resepsiyon görevlisi kız Türk olduğumuzu öğrenince mp3 çalarında dinlediği şarkıyı bana dinletmek istedi, aldım taktım kulaklığı: Pentagram-Anatolia...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...