Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kim jong gg

Supradyn

Öne çıkan mesajlar

Kendi kendine yetme politikası iyi hoşta, bunun için halkı köleleştirip tam izolasyon yapıp aazlarına etmek akıllı işi değil.

Bak Çin'e pıtrak gibi açılınca nasıl dağıttı ortalığı, oysa eski haliyle KK'dan pekte farkı yoktu.

100 sene öncesinin politikası bu iş, ülkeler bu kadar içiçe girmiş birbirine muhtaç hale gelmiş ve AB vb şekilde birleşirken, tek tabanca takılacam uleyn salaklık oluyor.

Bağımsızlığına hürriyetine lafımız yokta bokunu çıkarıyor adamlar.
Sosyal ağlarda paylaş

age ofdaki nooblar gibi işte herifler. gitmişler haritanın belli bölgesine sur çekmişler, kaynaklarıo rayla sınırlayıp asker basmışlar falan snaıyorlar ki birisi gelince onları yıkmayacak. halbuki haritadaki kalan bütün kaynaklar diğerlerinin elinde, en baştan scout basıp bütün haritayı açmaları lazımdı daha sonrasında surla uğraşacaklarına stratejik yerlere kale dikip en son işçileri makul düzeye getirdikten sonra aralıksız asker basmalıydılar.
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

benim gezdiğimi, gördüğümü, bildiğimi gezip, görüp, bilmen için sülalenle 10 sene çalışmanız gerekir.
Kuzey Kore'ye gittin mi?
Güney Kore'ye gittin mi?
Kaç tane Koreli arkadaşın var?
Komünizm nedir?Sosyalizm nedir?
Marksizm nedir?Leninizm nedir?
Bu kavramlar sana ne ifade ediyor?
En ufak bir bilgin olmayan konular hakkında nasıl bu kadar rahat ahkam kesebiliyorsun?

Hayır, hadi ahkamı kesiyorsun kesmeye de bu ne cahil cesaretidir birader, önüne gelene sataşıyorsun, bana da sallıyorsun?

Hee, işten güçten buraya yazmadığım zaman gaza gelen, ondan sonra da önüne gelene sataşan adamlar kervanına sen de katılmışsın. Şımarmayın oğlum bu kadar.

sülaleleri karıştırma, yutamayacağın lokmayı ağzına alma öncelikle. ayrıca edepsizlik etme, yaşlıyım başlıyım diyorsun o kadar, söylediğin laflara bak.

kuzey kore/güney kore'ye sen gittin mi? bizim bilmediğimiz ne gördün de buraya yazdın? hangi koreli arkadaşın sana ne söyledi? her zamanki klişe lafların haricinde birşey yok ortada. madem bu denli geniş bir bilgiye sahipsin, neden bundan zerre eser yok mesajlarında? bilmediğimiz birşey anlat bari biraz.

sana stalinizm ne anlam ifade ediyor onu söyle, çünkü diğer yazdıklarının esintisi dahi yok kuzey kore'de.

cahilin önde gideni de sensin ama sorun bu değil, herkes herşeyi bilemez. sorun bunun farkında olduğun halde utanmadan arlanmadan gelip kendi halkının açlıktan kırılmasına neden olan bencillerin, despotların şahı bir diktatörün ölümüne sevinenlere saygısız demen, tepki görünce bir de hala üste çıkmaya çalışman.

10 yıldır forumda çok kendini dev aynasında görene rastladım ama sen galiba birinci olacaksın aralarında bu gidişle.
Sosyal ağlarda paylaş

:)
Edepsizlik yapana edepsizlik yapılabileceğini bilen kuşaktanım.
Sen benim bilgisizliğimi nereden çıkardıysan, öğrendiysen ben de senin ne bilip, ne bilmediğini oradan çıkarıp öğrendim.

Başta ve sonda yazdıkların zerre umrumda değil, zaten alıştım senin terbiyesizliği yapıp yapıp ondan sonra kendini savunmana.

Ama şu kısım çok tehlikeli ve yazık.

Sam said:

despotların şahı bir diktatörün ölümüne sevinenlere saygısız demen, tepki görünce bir de hala üste çıkmaya çalışman.

Bir insanın ölümüne sevinmek enteresan.

Bana Sivas'ı hatırlattı. Hani şöyle 37 kişiyi cayır cayır yakan binlerce kişi geçip saatlerce seyrettiler ya. Hani dediler ya birbirlerine, "ne güzel de yanıyor, Allah'ın ateşi bu." diye birbirlerine anlattılar, tvlar da çekti ya bunları.

Bir insanın ölümüne sevinmek.

Dev aynası falan beni bozar.

Yunus ne demiş?
"Düşmanımız kimdir bizim, kamu alem birdir bize."
Sosyal ağlarda paylaş

"bilgisiz"e denk olarak sülaleleri karıştıran kuşak yoktur da terbiyesi ona yeten insan vardır ancak.

ben senin bilgisizliğini yazdığın palavradan çıkardım, "ben çok biliyorum" deyip fuzuli soru sormaktan ibaret ikinci mesajınla da kendin tasdik ettin.

dev aynası cidden bozuyor seni, farkına vardıysan ne ala. hem ne demiş atalar:

"dam üstünde saksağan, vur beline kazmayı"
Sosyal ağlarda paylaş

B)-
ben zaten senin gibi adamları muhatap kabul etmiyorum ama senin gibi adamlar gelip sataşıyorlar-sataşıyorsunuz.
ağzınızın payını veriyorum, kuduruyorsunuz, bu sefer işi terbiyesizliğe vuruyorsunuz, sizin kadar olmasa da biraz ben de terbiye sınırını zorluyorum, çıldırıyorsunuz.

sen ne dedin ya da ne dediğini sanıyorsun ki sana söyleyecek sözüm olmasın?
gezmediğin yerler, tanımadığın insanlar, bilmediğin rejimler hakkında forum köşelerinde atıp tutup salladığını yüzüne vuruyorum; rahatsız oluyorsun. neden rahatsız oluyorsun, bak başka kimsenin umrunda değil. Ben uyarı görevimi yapıyorum, yarın bir gün cemiyet içerisinde buraya yazdığın şeyleri söylersin, ortamda da kallavi abiler olur, amcalar olur; sana iki laf ederler gençliğin gider, kendine güvenin kaybolur, insan içine çıkamazsın.

Bütün bu taktikler-taktikleriniz artık çok hem de çok bayatladı.
Konu başlığı belli.
Adam ölmüş, işin komiği sevmem de adamı.
Ama beni rahatsız eden, tiksindiren adamı sadece batı basının yazdığı kadar bilip(ki yazılan,çizilenlerin gazetecilikle falan ilgisi yok, tamamen gizli servis uydurması haberler; herif 1,55 mymiş de topuklu ayakkabı giyermiş, 1 kez evlenmiş de en az 3 kadınla birlikte olmuşmuş, ..k gibi para harcarmış, vsde vs)de arkasından ağlayan, üzülen insanları aşağılayan, horgören ve "ya arkadaşlar yapmayın, adam ölmüş, biraz saygı" diyenlere "gidin Hitler'e de ağlayın, Kaddafi'ye de ağlayın" diyen insanların varlığı. Sen de onlardan birisin.

Bu kadar netim seninle ilgili, daha benimle laf yarışına girmene falan gerek yok. Çünkü sen doğan gereği benim ak dediğime kara diyeceksin. Senin ak dediğin de ne yazık ki kap kara olacak benim için.

Hee...Senin gibi adamlarla yazışırken, tartışırken arada yancılık yapıp hele bir de senin gibi adamlara yalakalık yapan adamlar ise en zavallı insanlar. Sen ve senin gibilerin bari bir duruşunuz var, doğrudan "ölünün arkasından sevinirim" diyebilen bir adamsın-adamsınız. Bu da bir duruştur. Ama yancıların duruşu yok.

Neyse ya, ne yazdıysam bu kadar bu saatte.
Hadi ben kaçar.
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:
Hadi ben kaçar.

sinirlenme.

B)-

insanlara sataşan, tepki görünce gelip burada dellenen sensin. her lafına "yaşlıyım başlıyım" diye kompleks derecesinde belirtmelerle başlayan, devamını terbiyesizce laflarla süsleyen gene sensin. "ben sizden iyi biliyorum" deyip bu bilgini bir satır göstermeyen yine sensin.

rahatsız olduğum tek nokta varsa o da bu forumda senin gibi insanların türemesi. ağzı laf yapıp aslında birşey söylemeyen, buna rağmen "en iyi ben bilirim, bana sorun ben söylerim" havalarında gezen insanların. hiç uyarmana gerek yok, gerçek hayatta da saçmasapan konuşan 'kallavi' amcalar/abiler böyle havalara girince onların da ağzının payını veriyorum uzun zamandır.

tiksinilecek birşey varsa o da senin her diktatör öldüğünde gelip burada avukatlığını yapman. insan biraz olsun sakınır, ne yazdığına dikkat eder. kimyongil'in topuklusuna mı laf etmişiz? insan biraz okur, araştırır bilgisi yoksa bile. ama sen ki "afrika'dan daha açız, iran/çin'den daha sansürcüyüz, kaddafi öldürülünce insanlığımdan utandım" gibi eşsiz cevherlerin sahibisin, belki de çok şey bekliyorum senden.

"bozuk saat bile günde iki kere doğruyu gösterir" denir ya, sen ne zaman doğru birşey söyleyeceksin acaba.
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

B)-
ben zaten senin gibi adamları muhatap kabul etmiyorum ama senin gibi adamlar gelip sataşıyorlar-sataşıyorsunuz.
ağzınızın payını veriyorum, kuduruyorsunuz, bu sefer işi terbiyesizliğe vuruyorsunuz, sizin kadar olmasa da biraz ben de terbiye sınırını zorluyorum, çıldırıyorsunuz.

sen ne dedin ya da ne dediğini sanıyorsun ki sana söyleyecek sözüm olmasın?
gezmediğin yerler, tanımadığın insanlar, bilmediğin rejimler hakkında forum köşelerinde atıp tutup salladığını yüzüne vuruyorum; rahatsız oluyorsun. neden rahatsız oluyorsun, bak başka kimsenin umrunda değil. Ben uyarı görevimi yapıyorum, yarın bir gün cemiyet içerisinde buraya yazdığın şeyleri söylersin, ortamda da kallavi abiler olur, amcalar olur; sana iki laf ederler gençliğin gider, kendine güvenin kaybolur, insan içine çıkamazsın.

Bütün bu taktikler-taktikleriniz artık çok hem de çok bayatladı.
Konu başlığı belli.
Adam ölmüş, işin komiği sevmem de adamı.
Ama beni rahatsız eden, tiksindiren adamı sadece batı basının yazdığı kadar bilip(ki yazılan,çizilenlerin gazetecilikle falan ilgisi yok, tamamen gizli servis uydurması haberler; herif 1,55 mymiş de topuklu ayakkabı giyermiş, 1 kez evlenmiş de en az 3 kadınla birlikte olmuşmuş, ..k gibi para harcarmış, vsde vs)de arkasından ağlayan, üzülen insanları aşağılayan, horgören ve "ya arkadaşlar yapmayın, adam ölmüş, biraz saygı" diyenlere "gidin Hitler'e de ağlayın, Kaddafi'ye de ağlayın" diyen insanların varlığı. Sen de onlardan birisin.

Bu kadar netim seninle ilgili, daha benimle laf yarışına girmene falan gerek yok. Çünkü sen doğan gereği benim ak dediğime kara diyeceksin. Senin ak dediğin de ne yazık ki kap kara olacak benim için.

Hee...Senin gibi adamlarla yazışırken, tartışırken arada yancılık yapıp hele bir de senin gibi adamlara yalakalık yapan adamlar ise en zavallı insanlar. Sen ve senin gibilerin bari bir duruşunuz var, doğrudan "ölünün arkasından sevinirim" diyebilen bir adamsın-adamsınız. Bu da bir duruştur. Ama yancıların duruşu yok.

Hadi ben kaçar.

http://students.cis.uab.edu/makg42/tldr.gif
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

Sam said:

despotların şahı bir diktatörün ölümüne sevinenlere saygısız demen, tepki görünce bir de hala üste çıkmaya çalışman.

Bir insanın ölümüne sevinmek enteresan.

Bana Sivas'ı hatırlattı. Hani şöyle 37 kişiyi cayır cayır yakan binlerce kişi geçip saatlerce seyrettiler ya. Hani dediler ya birbirlerine, "ne güzel de yanıyor, Allah'ın ateşi bu." diye birbirlerine anlattılar, tvlar da çekti ya bunları.

Bir insanın ölümüne sevinmek.

bak bunu da yeni gördüm, editle eklemişsin.

o 37 kişiyi kimyongil'le aynı potaya koyarak en büyük hakareti onlara sen etmişsin, adeta bir kere daha öldürmüşsün. bir de üstüne basa basa yazıyor işe bak sen.

inanılmaz cidden, ne yazsam kifayetsiz kalır bu kadarına.
Sosyal ağlarda paylaş

hmm bak ama sam çetintaş bi konuda haklı;

düşüncelerin-fikirlerin değişken olduğu bi dünyada yaşıyoruz; dolayısı ile yapılanlara kesin bir dille yanlış veya doğru dememiz, çok anlamlı değil. Yani bugün sen yanlış dersin, yarın doğru derler vs.
Bu durumda, şu an bize yanlış gelen hareketleri olmuş olabilir, ama sonuçta o da insan diye düşünüp belki bi amacı vardı ya da belkide hepimiz gibi egosuna yenik düşüp bişiler yaptı; belki birileirne zarar verdi bu forumda duran herkesin farkında olarak veya olmayarak yaptığı gibi;
o yüzden iyiki ölmüş oh lol whats the loot gibi yorumlardan kaçınmak lazım.

Ha ben de sevmiyorum adamı o ayrı, ve sadece rusyadan destek alıyor çakma komünist diye destekleyenler varsa onlara aşk olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

yoo, yanlış her zaman yanlış. dün de söylense öyle, yarın da söylense öyle. sen de söylesen öyle, ben de söylesem öyle.

kuzey kore'nin şimdiki ve geçmişteki halini, kimyongil'in yediği haltları forumda sayısız kere işledik. hiç onları görmemiş insan gene elinin altında internet var, istediği kaynakları gezip gene bilgi edinebilir.

ve yani öyle bir ifade kullanmışsın ki suark, duyan da sanacak ki kimyongil yaşlı teyzenin ziline basıp kaçtı, "olur öyle hatalar büyütmemek lazım" diyecek. adamı birazcık tanıyan insan "şu forumda kimler neler yapmadı ki gibi birşey demez.

şu forum birleşse de bütün hayatları boyunca örgüt kurup çalışsalar, kimyongil kadar insanlara ve insanlığa zarar veremez aramızdan birileri bir ülkenin başına diktatör olarak filan geçemezse.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...