Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gaming Laptop önerisi olan

Spiegel

Öne çıkan mesajlar

ocak şubat gibi gaming laptop almayı düşünüyorum, benim laptopum artık kastırıyor oyunları kendisi 3.5 senelik bir laptop olduğundan hoş gerçi aldığımda özellikler çok iyiydi zamanına göre; hala da çoğu oyunu çalıştırıyor ama kastırıyor tabi fps çok düşük oluyor özellikle son çıkan oyunlarda.

şimdi yeni bir gaming laptop almayı düşünüyorum. oyun desktopta oynanır demeyin, katılıyorum ama desktopu koyucak ne yerim var ne de yanımda taşıyabilirim bu yüzden laptop şart.

şimdi 3500 4000 tl yi geçmeden 2500-4000 arası diyelim, alabileceğim en iyi laptop hangisidir gaming için, ve şu an mevcut her oyunu full min 60-70 fps ile oynatacak, 2-3 yıl da tekrar laptop almama gerek duydurmayacak birşey olmasını istiyorum.

aklımdakiler asus rog g73 ya da g74, msi gt serisi son çıkan modellerinden, alienware m17x ya da bulabilirsem m18x.

tabi bu laptopların 0 fiyatları 5000 tl civarı tr de biliyorum ama ikinci el de alabilirim o yüzden 3500-4000 arası bulabilirim diye düşünüyorum.

bunlar dışında gaming için özellikle yapılmış laptop öneriniz varsa açığım ya da bu saydıklarımı nerden temin edebilirim uygun bir şekilde bilgiye de açığım.

sadece öneri verirken şunları göz önünde bulundurun: ram 12 gb istiyorum hatta 16 olsa daha iyi. işlemci 4 çekirdek 2.0 ghz istiyorum , ekran kartı da hd6870 ya da gtx560m , 580m olsa daha iyi ama tabi ki =)

evet şimdiden teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

fiyat olarakta 3000i geçmemeni öneririm.

ben şöyle düşünüyorum;

2500-3000 arasındaki fiyat aralığındaki laptopların ömrü 2yıl civarıdır.

eğer 2-2buçuk yılda laptop değiştiren biriysen fiyat aralığı 2,5-3k arasında olmalı.

yok 4k lık bilgisayar alırsan zaten 3yıl sonra yine onu da değiştirmen gerekecek.

[hr]
MONSTER

30 Gün Sonra Teslim

Intel® Core™ i7-2720QM 4-Cores; 6MB L3; 2.20GHz > 3.30GHz;

2GB GDDR5 AMD Radeon Mobility HD6970M; 256-Bit;

15.6" Full HD ( 1920 x 1080 ) Parlak LED Ekran

30 Gün Sıfır Pixel Hatası Garantisi

8GB; 2x 4GB; DDR3-1600; PC-12800; Kingston HyperX KIT; CL9;

500GB Seagate® 7200RPM 16MB ST9500420AS

8x Multi DVD +-RW/-RAM WRITER; Dual Layer; Tray Load; SATA
+
Türkçe Klavye (TR)
Ücretsiz İşletim Sistemi " Linux "
2-in-1; 802.11b/g/n WLAN and Bluetooth™ v3.0 Module; Half Mini-Card PCIe Adapter
2.0 MP Kamera
Parmak İzi Okuyucusu
Internal Bluetooth™ v3.0
Notebook Çantası
fiyat: 3000 kdv dahil
Sosyal ağlarda paylaş

şunu alcaksın sen.
http://www.monsternotebook.com.tr/customize/customize.aspx?id=376143&secenek=&secenek2=&adet=1&lang=tr-TR

monsterim var benim de bi tane. ve aşırı derecede seyehat halindeyim. tahmin edebileceğin gibi taşıması işkence ama otellerde filan bi assasin creed skyrim filan oynamak iyi geliyo insana :D

bulabileceğin en ucuz en sağlam makineler monsterda. bakma başkasına boşuna :D
Sosyal ağlarda paylaş

5800 lük nabtın sen ya..
hiç ayar yapmadan aldım ben misler gibi oynuyorum oyunlarımı.

zaten işin esprisi ekran kartı sadece... yok raid kurmuşsun rami 32gb yapmışsın filan bunlar laptopa gereksiz bence. son oyunları çok rahat üst grafiklerde oynatıyor mu oynatıyor, daha ötesini laptopda aramamak lazım.
arayacak olan da 8k lık versiyonlara baksın mesela :D
Sosyal ağlarda paylaş

KillJoy said:

nasıl bi laptop istiosun ki sen?
3k yı geçmesin ya 2 yıl sonra yenilersin.

ilk mesajda yazdım işte 16 gb ram gtx580m ekran kartı 4 çekirdek 2.0 ghz min fln. öyle olunca da fiyat uçup gitti monsterda mesela 5800 tl oldu fiyat işte =)

asus g73 ya da g74 alıcam sanırım, dell xps de bakabilirim. nerden takip edebilirim türkiye için bir internet sitesi var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Abi gaming laptop dedigimiz 17inch alienware ise onu alcagina masaustu al daha iyi, pc kasasiyla arasinda bi agirlik farki yoktur heralde o aletin arkadasimdaki 17inch modeli boyle idi en azindan. Zaten 1 yilda fani da portlemis,pili de sarj olmuyo dogru duzgun.Sayisali kazanmadikca bence boyle bi showa gerek yok
Sosyal ağlarda paylaş

bi mobilitteleri de yok onların
5-7 kg arasında değişiyorlar

hani yatarken bacağıma koyayım oynayım diyemiyorsun. kalkmıyor alet zaten.

gaming laptop alıp masaya koyuyorsun, okula götüreyim desen 10 kere 15kere götürüyorsun sonra başlarım böyle aşkın ızdırabına diyorsun götürmüyorsun.

ha işin gereği çok dolaşman gerekiyordur farklı şehirlerde otellerde vs kalman gerekiyorudr, oyun oynamayı da seviyorsundur o zaman bir çözüm olabilir

ama yerleşik hayatı olan insan için son derece gereksiz görüyorum gaming laptopları
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

bi mobilitteleri de yok onların
5-7 kg arasında değişiyorlar

hani yatarken bacağıma koyayım oynayım diyemiyorsun. kalkmıyor alet zaten.

gaming laptop alıp masaya koyuyorsun, okula götüreyim desen 10 kere 15kere götürüyorsun sonra başlarım böyle aşkın ızdırabına diyorsun götürmüyorsun.

ha işin gereği çok dolaşman gerekiyordur farklı şehirlerde otellerde vs kalman gerekiyorudr, oyun oynamayı da seviyorsundur o zaman bir çözüm olabilir

ama yerleşik hayatı olan insan için son derece gereksiz görüyorum gaming laptopları

Araban olacak arti ikinci bir sarj, oylede nefis ki o zaman :)

Ac evde oyna koltugunda ozel, sonra git ofisinde oyna ohhh.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...