Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

BAKAR MISINIZ? ACİL

idilik

Öne çıkan mesajlar

fare falan da olabilir mi acaba? ne derece etkilidir? sudan içen kediler zehirlenmiş midir? deliricem. int.ten baktım çok kuvvetli zehirse hemen ölürlermiş, ama değilse, ölmeleri (iç organları parçalana parçalana, ağız gözleri yaralar içinde kalıp. özellikle anüs ve bilumum başka organlardan kan gele gele) 1 ayı bile bulabilirmiş. kimin yaptığından eminim. allah belasını versin. ne yazık ki koyarken görmediğim için hiçbir suçlamada bulunamam.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

içtiklerinden emin misin? bunu yapan insan inşallah acı çekerek ölür. onun dışında en iyisi yarın sabahı bekleyip veterinere danışmak yapacak bir şey yok. buarada sokağınızda falan belki bir ihtimal kamera vardır işlek bir cadde üzerindeyseniz

kamera yok ne yazık ki, içiyor kediler gidip gelip. bir de sabahleyin yan apartmanın bodrumunda bir kedi ölüsü bulunmuş. umarım bu olayla bağlantılı değildir.
Sosyal ağlarda paylaş

aslında kameranız varsa bir dahaki sefere suyu koyup kamerayı da koyup kayda almayı deneyin (bilmiyorum kaaç saat gidiyor kamera ama). Hem dava açmakla falan sizin uğraşmanıza gerek hayvan hakları derneğine falan gönderirseniz onlar ilgilenir.

ps: tabi bunu derken müstakil evin önü gibi düşündüm ben ama apartman önünde kamerayı dışarda bırakmak mantıklı olmaz sanırım yine de kamerayı kurmak için olası bir pozisyon varsa (evin penceresi menceresi) diye demiş bulunayım
Sosyal ağlarda paylaş

@ Aket, aynı tabletlerin kahverengisi hamamböcekleri için. bunlar beyaz. tabletler zehir içeriyor zaten. suyun içine atılmış yani zehir tableti .

@Ardeth,evimin penceresi suyu koyduğum yer bakıyor. ama kameram yok. fot. mak.ile çekebilmek için gece gündüz pencerede beklemem gerekir. zaten iyi bir makine değil, gece net çekebileceğimi sanmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Yalnız bizim apartmanda da en üstte kedi besleyen bir aile var. İlk başlarda güzeldi hani tanıyorduk kediyi apartmanın civarında dolanıyordu falan ama sonradan ilgi alanları tüm mahalle kedilerine genişleyince sıkıntı başladı. Otoparkta sürekli kediler, her yerde onların pislikleri bilmem ne. Annemde kedi korkusu var mesela, allahtan çok ciddi boyutlarda değil de yine de görünce falan huzursuz oluyor kadıncağız.

Zehirlemeyi çalışanı anlayabiliyorum resmen bu yukardakileri yaşayınca, sırf biri hayvanları besleyecek diye 100 kişi sıkıntı yaşıyor bazen.
Sosyal ağlarda paylaş

''zehirlemeye çalışanları anlayabilenler'' e, ekşi sözlükten ''yaşar berberoğlu'' başlığını okumalarını öneriyorum.

edit:tabi yazıdan zerre kadar etkilenmeyecek hatta üzerine pişkince espriler yapacak yaşam formlarının olabileceğini tahmin etsem de, konuyu önermekten kendimi alamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de öyle bir sıkıntı yok, sanırım sende de yoktur ama olaya tek taraflı bakmamak gerek.

Çocukken bir yerden fırlayan bir kediden ürkmüş kaymış alnı yarılmış sanırım o yüzden o zamandan kalan bir fobi var.

Şimdi mesela senin her yanında böyle inanılmaz yobaz dindar insanlar olsa, apartmanda da onları besleyen biri olsa ve o besledikçe sağda solda sürekli sayıları artsa mesela? asdfasdfasd

hayatımdaki en kötü benzetmeydi sanırım.

edit: Ulan Yılmaz Özdil entera basıyo diye deliren sözlükçüler bu yaşar berberoğluna laf etmemiş ya işte bu ikiyüzlülüktür :D

2.edit: İdilik kız falan mı? Normalde paticikte böylesi başlıklar açıldığında çoğunluk yardırırdı "ne saçma işler bunlar löl" diye. Bir de zehirin tipini bilmek neyi değiştirecek onu anlamadım. Git suyu değiştir bitsin olay. Atacak adam yine atacaktır. Zehirin tipini bildikten sonra "neyse zararı yokmuş" deyip uğraşmayacak mısın ya da bir dahakine panzehir mi katacaksın suya? Evet belki veterinere gittiğinde ne zehiri olduğunu bilmek işe yarayabilir ama 7/24 suyun başında nöbet te tutamazsın ki:(

bu yazdıklarımdan beni hayvanlardan nefret eden biri olarak algılayacak algısı dar arkadaşlar içinde şunu söyleyeyim, hayvanlarla alıp veremediğim yok. Sadece bazı hayvanseverleri itici buluyorum, onlarda beni itici buluyor :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...