Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rakamlarla Türkiye'nin 8 Yılı

Lord_Argos

Öne çıkan mesajlar

Raze said:

yeni başlık açmayayım dedim, en güncel ekonomi temalı başlığa atladım.

bana birazda fazla abartıyor gibi geldi, daha iyi anlayan birileri yorumlar herhal

Ankara's "Economic Miracle" Collapses

Markets have already anticipated a sudden turnaround in the Turkish economy. The Turkish lira (TRY) fell by a quarter between November 2010 and September 2011, making it the world's worst performing emerging market currency.[3] The stock market has fallen in dollar terms by 40 percent, making Turkey the worst performer after Egypt among all the markets in the MSCI Tradable Index during 2011. (See Graph 1 for Turkey vs. emerging markets.) And most analysts now expect that the cyclical slowdown will uncover deep deficiencies in Turkey's labor force and infrastructure, leading to a prolonged structural slump rather than a passing recession.

Bu makaleyi bir başka başlığa koymuştum ben de 1-2 hafta önce.

Çok keskin, güzel şekilde anlatmış örneklerle tezlerle göstermiş de, ülkede beynini kafasından çıkartıp sırf fanatizmle akp propogandasının peşine takılan bazılarının anlaması zor hakikaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Deniz abimiz höt demiş

Deniz Gökçe

Ülkemize alenen 'abanan' yaygın bir dış lobi ve propaganda yağmuru, Merkez Bankası'nın politikalarına takmış durumda. Devamlı 'Faiz artırılmalı', 'Politikalar yanlış' diyorlar. Kredi ve cari denge yavaş tempoda toparlanınca memnun oluyorlar. Ne yaptığımızı bir türlü anlayamıyorlar...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...