Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Google vs Pirates

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Red said:

öbür türlü korsanın bitmesi zor ya.insanı kısıtlıyor cunku.her filmi diziyi müziği dinlemek izlemek herkesin hakkı bi şekilde.

http://weknowmemes.com/wp-content/uploads/2011/09/epic-jackie-chan-template.png

evet. ucakla ucmak da herkesin hakki, ucak biletleri bedava olsun.

herkes ferrariye de binebilmeli, italyanlar amme hizmeti yapsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Ren said:

[düzmantık]bu x oyununu kıran ve insanlara dağıtan adamların bu işten çıkarı ne? bir çıkarları yoksa neden yapıyorlar?[/düzmantık]

çünkü öncelikle o adamlar zaten kafası çalışan adamlar ve doğrudan bu işten olmasa da bilgisayar aracılığıyla başka işlerde para kazanabiliyorlar.

Ayrıca bu elemanları finanse eden ensesi kalın kişiler var.
Sosyal ağlarda paylaş

olay ondan çok
yapılabilirlik ile alakalı

şu gün uçmanın korsan kullanmak kadar risksiz illegal bir yöntemi olsaydı insanlar o yöntemi de kullanacaklardı

veya ferrari çalmak kaçak winrar yüklemek gibi bir olgu olsaydı koşa koşa götürürdüm galeriden bir ferrari.

imkanın varsa yaparsın yoksa yapamazsın, o imkanın elinden alınmasını da kimse istemez zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

olay ondan çok
yapılabilirlik ile alakalı

şu gün uçmanın korsan kullanmak kadar risksiz illegal bir yöntemi olsaydı insanlar o yöntemi de kullanacaklardı

veya ferrari çalmak kaçak winrar yüklemek gibi bir olgu olsaydı koşa koşa götürürdüm galeriden bir ferrari.

imkanın varsa yaparsın yoksa yapamazsın, o imkanın elinden alınmasını da kimse istemez zaten.

yani evet.ayrıca uçağa binemeyen trene otobuse biner.alternatifi var.ferrari ise dünyada ztn binenleri belli arabalar :).e arabada herkesin bütçesine uygunu olan birşey.ferrari olması şart değil

film dizi müzik daha ayrı bi olay.sonuçta bu sektorün ekmeiğini yiyen ztn yiyor herturlu.

ama tüketim konsunda fakirleri düşünen bir sistem olsa korsanın bu kadar önplanda olcagını sanmıyorum.

steamin oyun camiasına getirdiği tarzda birşey şart o yuzden.

misal ülkemize her şarkıcı sanatçı ölböm sötömödök diye aglamasını biliyorlar.onlara 15 lira hoş gelebilirde.ben 1 tane şarkı için gidip cdye 15 lira vermem :)
Sosyal ağlarda paylaş

herkes ferrariye binsin uçakla uçsun örneği biraz olmamış gibi.

misal yazılımın amacı belli, müziğin ve filmin de. bunlara erişmenin tek yolu direk ürünü satın almak. ama a şehrinden b şehrine ulaşmanın tek yolu uçak ay da ferrari değil. eğer öyle olsaydı onlara da korsan bi çözüm üretirdi insanlar belki.

daha sağlıklı örneklerle tartışalım konuyu sdf.
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

ama tüketim konsunda fakirleri düşünen bir sistem olsa korsanın bu kadar önplanda olcagını sanmıyorum.

olayin fakirlikle hic alakasi yok. acgozlulukle alakasi var. hani paran yok, dinledigin 10 sarkidan 1ine de mi paran yetmiyor? tanesi 1.5 lira lan.

gecin bu fakir ajitasyonunu. supermarketlerin kapisinda kamera olmasa yapilan hirsizliktan hicbir farki yok bunun.
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

Mum_Chamber said:

bir yonetmenin gise gelirinden baska nesi var sukru. acikla pls.

gisenin korsani yok iste, saf gelir o. yonetmenin gelirini de studyo oduyo zaten, yonetmenin derdi degil o.

yonetmenler maasli eleman degil pls. belli bir gelir + royalty aliyorlar. gelirin buyuk bolumu de royalty oluyor genelde. sektorde calisan herkes royalty aliyor. az arastir pls sukru.
Sosyal ağlarda paylaş

Mum_Chamber said:

Red said:

olayin fakirlikle hic alakasi yok. acgozlulukle alakasi var. hani paran yok, dinledigin 10 sarkidan 1ine de mi paran yetmiyor? tanesi 1.5 lira lan.

gecin bu fakir ajitasyonunu. supermarketlerin kapisinda kamera olmasa yapilan hirsizliktan hicbir farki yok bunun.
şu benzetme ne kadar talihsiz bir benzetme yahu

şarkıcının evinden cdsini çalmıyorum müzik dinlemek için

en fazla ders notu satan fotokopicide notların fotoğrafını çekip kaçmak denilebilir
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Bu arada müzik ve film için çok iyi şeyler var. MOG, Rdio, Spotify, Netflix, Amazon Instant Video, Hulu...

MOG'da ne istersen dinleyebiliyorsun, 15m filan şarkılık arşivleri var, Netflix zaten belli. Onlarda yoksa aradığın Amazon Instant Video'da bir sinema bileti parasına 3 film izliyorsun, 7digital'de bir sıgara fiyatına bir albüm alıyorsun.

Amerikan ip gerek bunlar için ama günümüzde VPN zaten bir ihtiyaç bence; sırf bunlar için değil, alış-veriş, public wireless ve devlet sansürü için de. Ek bir masraf değil benim için yani. Zaten var olan VPN'yi kullanırken keşfetmiştim bunların hepsini.

MOG+Netflix+Hulu=12.97$. Böyle bir şey varken param yok diye gelmeyin, Pati'nin ekonomik durumu iyi kötü belli.
Sosyal ağlarda paylaş

Mum_Chamber said:

aquila said:

Mum_Chamber said:

bir yonetmenin gise gelirinden baska nesi var sukru. acikla pls.

gisenin korsani yok iste, saf gelir o. yonetmenin gelirini de studyo oduyo zaten, yonetmenin derdi degil o.

yonetmenler maasli eleman degil pls. belli bir gelir + royalty aliyorlar. gelirin buyuk bolumu de royalty oluyor genelde. sektorde calisan herkes royalty aliyor. az arastir pls sukru.

bana ne abi yonetmenin kazandigi paradan, neticede film sinemada para kazanabiliyo, korsan daha sonra dvd zart zurt cikinca etkiliyo, cogu yazilimda yok oyle bisey.
Sosyal ağlarda paylaş

patinin ekonomik durumuyla konuyu daraltmamak lazım.

senin o 12 dolar dediğin parayla kimisi 1 gün ailesinin karnını doyurmaya çalışıyor. napsın adam ölsün mü? e hadi öldü diyelim, o zaman bu alt tabakanın yaptığı işleri kimler yapacak?

eğer korsanı gerçekten engelleselerdi insanlar mağaza falan yağmalardı bence.
bu korsan muhabbetiyle kontrol edebiliyorlar bir şekilde.
şimdi korsan var diye zarar eden bir şirket var mı? ben duymadım varsa lütfen söyleyin. korsana rağmen herkes kazanmaya devam ediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

aynen ya.hırsızlık falan yok

biraz akıllı olsalar bide böyle incepşın bluray satın al 1 doalr gibi bi sistem.paralarına para demezler

ztn şarkıcısı oyuncusu kamyon kamyon para kazanıyorlar

justin bieber gibileri milyon dolarlar kazanıyor.

e bizim ülkemizde hele herşeye 2 kat fiyat biçiliyor.düşün yurtdışından 100 liraya gelen oyunları 180 liraya satıyorlar

gerge senin dediğin sistemler güzle belki ama.ben böyle steam gibi bi sistem olsun isterdim.misal filmlerim dizilerim olacak.istediğimde izlicem.öyle site üzerinden falan pek sarmıyor beni
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Ayda 12 dolar harcayamayan birinin zaten bunları kullanacak bilgisayar+hızlı internet ikilisi de yoktur. Eğer 20 liraya çok diyip de günde bir paket sıgara içiyor, ekran kartına yılda 500 lira veriyor ya da McDonalds gibi yerlerde yemek yiyorsa her türlü haksız ama.

Bir öğün yemek parası bu herhangi bir AVM'de.
Sosyal ağlarda paylaş

mog,spotify gibi yerlere para vermenin gruba değil, sadece firmalara katkısı oluyor.

korsan tü kakadır diyip, tanıtıma ve reklama yaptığı katkığı göz önüne almıyorsunuz. bu yüzden mainstream ürünler az kazanabilir -zaten firmaların tek dertleri bu- ama yine kazanan ufak müzisyenler, ufak firmalar
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Yine de para vermem diyorsanız rahatlığı karşılıyor.

Dün telefonda bir arkadaşım Lunatic Soul diye bit grup buldum, dinliyorum demişti mesela. Korsan kullanıyor olsaydım bir yazar ya da aklımda tutmaya çalışır ama sonunda %80 unutur ya da indirmezdim. Ama MOG sağolsun daha telefonu kapatmadan dinlemeye başladım. Çok sevdim, favorim olsun dedim, bu seferde program "bak bunu sevdiysen Richard Barbieri'nin bu şarkısını da seversin" dedi, onu da epey beğendim.

Sırf bu deneyim bile korsana yüzümü dönmeme yeter. Ayda 4.99$ MOG.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Flassh said:

mog,spotify gibi yerlere para vermenin gruba değil, sadece firmalara katkısı oluyor.

Müzisyenler de royalty alıyor. Ama şarkı başı aldıkları için gözüme az görünüyor, vermesem de olur diyorsan ben bilmem. Spotify gibi servislerin tanıtıma yaptığı katkı korsanı yukarda anlattığım gibi bariz bir şekilde geçebilir. Üstelik korsan kullanan belki yılda 3-4 albüm alacakken MOG'da durum öyle değil.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...