Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bu doviz niye artti bu aralar ?

di

Öne çıkan mesajlar

çünkü 6 aydır filan kriz beklentisi var ayı gibi. 6 aydır yatırımcılar paralarını dolara yuroya yene franga çekiyor o yüzden de artıyor. kriz beklentisi sürekli olduğu için trendi de sürekli yükselişte oldu. avrupa birliği ve euro bölgesindeki sorunlar bitmeden düşüş olmaz. abd de çinle dolar yarışının ortasında kalınca tahvil alımı yapmakta zorlanıyor şuanda. temkinli yaklaşıyolar tahvil alımına. önümüzdeki 3 4 ay daha düşmez döviz.
Sosyal ağlarda paylaş

karamürselidelihamdi said:

yatırım yapmak istiyorsan altın al hemen

altın aslında şu sırala mantıklı ama zaten şuanda çok üst seviyeleri zorluyo, çok zor altının çıkması. doları kontrol altına alamıyor abd ama altını kontrol altında tutar. zaten çin de altının çok yükselmesini istemiyor, o yüzden altın şuanda sakat
Sosyal ağlarda paylaş

Alım gücün azalıyor abi, ülkende üretimi yapılan mallar bile dışsal maliyetleri yüzünden pahalanıyor. Onu geçtim, borsa düşüyor, TL'ye olan güven azalıyor, yatırımcılar 4 kere düşünüyor.

İthalat bağımlısı ve döviz borçlu bir ülkede dövizin aşırı değerlenmesi nasıl iyi olur zaten bilmiyorum.

Ha dövizin vardır, dövizle çalışıyorsundur vs. tatlı gelir o zaman. Türkiye'de olsam belki bana da tatlı gelirdi dövizim var diye de, şimdi o döviz biterse 2.5'tan alcam euro'yu en iyi ihtimalle.
Sosyal ağlarda paylaş

fede said:

karamürselidelihamdi said:

yatırım yapmak istiyorsan altın al hemen

altın aslında şu sırala mantıklı ama zaten şuanda çok üst seviyeleri zorluyo, çok zor altının çıkması. doları kontrol altına alamıyor abd ama altını kontrol altında tutar. zaten çin de altının çok yükselmesini istemiyor, o yüzden altın şuanda sakat

Altin 2 gun önce inise gecti. Dunde cakildi baya. Suan mantikli altin almak netekim gram fiyati 94 liraydi. Suan artiyo 95.5 lira oldu. 100'e kadar yolu var. Paraniz varsa girisin, herturlu kardasiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...