Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Boğaziçi Starbucks İşgali

Aket-Atum

Öne çıkan mesajlar

zeper said:

Bence okulda 1 liraya,çok çok biraz daha para verip 2. küsüra orta kantinde kahve içebilcekken,starbucks' kahveye 6 lira vermek niye, hisar kampüste yemekhane yok,ayrıca devlet ünv içinde en pahallı yemekhanede boun sanırım, hisarüstü zaten çok pahallı bir yer, ev yemeği yapan yer sayısı az gibi bir sürü problem varken,güneyin ortasına starbucksa kiralamak...hımss manasız.ama konunun saptırılıp hapisanedeki öğrencilere getirilmesi biraz daha manasız olmuş.
orta kantin ? orta kantinde artık tost yok panini var.
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada sadece okulda değil, okul çevresinde de yemek yenecek doğru düzgün yer yok. okulda asistan olarak 4. yılım (yaşlandık), yemek yemek için alternatiflerimiz:

- new hall çatısındaki a la carte restoran, mide yakıyor yemeklerdeki yağ.
- kantin - kumpir dışındakiler fazla fast food, artık liseli değiliz.
- urfam - her gün kebapçı olmuyor
- burger house - her gün hamburger de olmuyor
- wonderland - inanılmaz pahalı

bi de ofise söyleme alternatifi var. böyle bakınca, sadece öğrencinin değil ar.gör.ün, hocanın falan da yemek yiyecek yeri yok. ama öğrencinin ki tamamen dram. hele güneydekinin..
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:
orta kantin ? orta kantinde artık tost yok panini var.

alternatif mekanlar olduğu sürece bence orta kantin boğaziçinin genel öğrenci profiline uygun bir yer. ama tek başına yetmez yazıda söylendiği gibi "çok ucuz" klasmanına girecek yerler de lazım öğrenciler için. orta kantin ancak "pahalı değil" klasmanına girer.
Sosyal ağlarda paylaş

Yemek işine el atıcak bir babayiğit yok mu? Hep subway starbucks falan mı açılıyor etrafına? ilginç yani hani bizim okulda (Bilgi) sutte açıldı starbucks var falan ama kendi yemekhaneside var öğrenci menüleri vs ki fiyatları makul.
Tamam sizinki özel okul helehölö diye girişmeyinde ne bileyim yapılabilir bi boğaz içinde de adam gibi yemek gibi geliyor bana devlet ünisi diye aç kalıp gebersinler mi..
Sosyal ağlarda paylaş

ortakantin...o eski orta kanti değil.Pahallı bence.
büyük sandviç 3.25 lira sadece kaşar domates salatalık.
ayrıca oranın en büyük dez avantajı, kart geçmiyor..NAKİT varsa var yoksa yok.

ve evet fizban haklı, yiyecek hiçbir şey yok hisarüstü çevresinde o saydığı 4 yer haricinde(ben bir de okaliptusa gidiyorum arada ki orası da son 3 ayda menünün yenilenmesiyle,fiyatları arttırdı)

öğrenciyim,güneydeyim, açım!=)
Sosyal ağlarda paylaş

okul çevresinde ucuza yemek yenen tek yer yemekhane. ama okula geldiğim günden beri hergün her öğün istisnasız pilav çıkaran yanına da nohut ya da türlü gibi 10 gram etli yemek veren bir yer. 10 gram et dediğim de hayvanın atardamarı çıkmışlığı var. neler yediğimi düşünmek bile istemiyorum.

yemekhane kötü, ama alternatifler de kötü. en iyisi nh çatı gibi duruyor ama orada duran adam kafasına göre para alıyor, buna çok rahatsız oluyorum. üstelik öğrenci saatinde gelmeye dikkat etmeme rağmen.
urfama üç defa gittim, üç defa mide ağrısından geberdim ishal oldum. aklıma geldikçe kötü oluyorum.
okaliptus geçen seneye kadar çok iyiydi ama fiyatları arttırıp yemekleri azalttılar. kalite olarak da kötü.

okulun ancak daha fazla destek olup yemekhane kalitesini arttırmasıyla olur, yoksa kantin açacaklarsa kuzey kantinden farkı olmaz. 3 liraya sağlıklı yemek zaten mümkün değil en fazla ayvalık yenir. hatta alın starbucksını kapattık yerine kuzey kantine benzer kantin açtık derlerse hiçbirşey değişmemiş olur. bu sefer öğrenciler dediklerini gerçekleştirdiği için okul haklı durumda olur

protesto etmek için starbucks açılmasını niye beklediler diye sorarım sadece. bu sorun daha önceden de vardı. okulda yememek için meyveyle gittiğim günler çok oluyor. yemekhaneden yerken de bitiremiyorum yemeği bu ne biçim yemek diye.

protestoları bu sebeplerden güzel ama starbucksı işgal ettik zenginleri yurdumdan kovdum havaları çok saçma. iş yapmazsa zarar ederse zaten kendiliğinden kapanır orası sevabına çalışmıyorlar. ama yemek yiyecek yer yok konusunda haklılar ve protestolarını yemekhaneye çevirmeliler
Sosyal ağlarda paylaş

yuh demek istedim Don kişotu görünce=)..hehe orayı hepimiz severiz canım=) ama ama ama işte çoğunluğa hitap etmesi önemli olan ki ben de hergn oraya o parayı bayılmam, ızgara köfte 14.50 mü neydi...

@Ardeth;
yanii nasıl diyim, sabah kahvaltıyı çoğu zaman orda ediyorum, 2 ufak(bildiğin ufak avuç içi boyutunda ki öoğu insan onla doymaz eminim) sandviçe 3.50 lira verdim artı çay 750= 4.250...
bu aynı yemekhanenin 2.250 olmasını pahallı bulmak gibi.
aslında ucuz ama hergün ordan yemeye kalksan öprenci bütçesine zarar.
gene de tabi orta kantinden de olmak istemem şimdi=)
Sosyal ağlarda paylaş

codename_curse said:

protesto etmek için starbucks açılmasını niye beklediler diye sorarım sadece. bu sorun daha önceden de vardı. okulda yememek için meyveyle gittiğim günler çok oluyor. yemekhaneden yerken de bitiremiyorum yemeği bu ne biçim yemek diye.

Daha önce çok protesto ettiler, hatta aynı şekilde evden getirdikleri yemekle gelerek yemekhaneyi de işgal ettiler. Yemekhane ihalesini kazananlar da hep pis tüccar ya, yeni ihale yapılmadan önce ki hafta falan böyle bir sürü çeşitli bol et içeren yemekler yapıyolar sonra da anket dağıtıyorlar yemekhaneyi beğendiniz mi diye hahaha salaklar. en az iki kere oldu bu

fizban said:

nh çatıdaki adamın farklı fiyat uygulaması gerçekten efsane. yalnız urfam'da zehirlenme hic duymamıstım. kötüymüs. okaliptus'u da denemedim hiç..

Gerçekten aynı yemeği 4 milyona da yemişliğim var 6 milyona da ortalamada 5 diye kabul ediyorum dolayısıyla. Ama NHnin çatısı bir alternatif değil çünkü pahalı (açıkçası yemeklerinden o kadar şikayetçi değilim ben hatta ortalama üstünde bence). Okaliptusa bir kere gittim arkadaşımın yemeğinin içinden yüzük çıktı.
Sosyal ağlarda paylaş

zeper said:

@Ardeth;
yanii nasıl diyim, sabah kahvaltıyı çoğu zaman orda ediyorum, 2 ufak(bildiğin ufak avuç içi boyutunda ki öoğu insan onla doymaz eminim) sandviçe 3.50 lira verdim artı çay 750= 4.250...
bu aynı yemekhanenin 2.250 olmasını pahallı bulmak gibi.
aslında ucuz ama hergün ordan yemeye kalksan öprenci bütçesine zarar.
gene de tabi orta kantinden de olmak istemem şimdi=)

sanki o mini sandiviçler 1tl miydi neydi arttırmışlardır belki. Şahsen tabi 1tlye kaşarlı tost daha doyurucu ama ben o sandiviçi 10 kere tercih ederim. Çayın da fiyatının artması kötü olmuş. Zira devletin verdiği burslarla geçinmeye çalışan pek çok öğrenci için bir kaç yiyecek içecek de yapılan azcık bir fiyat artışının bile aylık 50tlye kadar etkisi olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Daha önce de protesto olmuştur ama bu ne ya cidden? Starbucks işgal edip çav bella çav bella hohoho söylemek tam şebeklik.

Protesto dediğin biraz yaptırım gücü olur, fedakarlık gerektirir. İyi organize olursun anlaşırsın mesela her ayın belli günleri buralardan alışveriş etmemeye çağırırsın insanları. Daha başka şeyler de yaparsın hayal gücüne kalmış artık ama böyle olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

Daha önce çok protesto ettiler, hatta aynı şekilde evden getirdikleri yemekle gelerek yemekhaneyi de işgal ettiler. Yemekhane ihalesini kazananlar da hep pis tüccar ya, yeni ihale yapılmadan önce ki hafta falan böyle bir sürü çeşitli bol et içeren yemekler yapıyolar sonra da anket dağıtıyorlar yemekhaneyi beğendiniz mi diye hahaha salaklar. en az iki kere oldu bu

ben okula girmeden önce fiyatın 4 küsür liradan çekilmesini sağladılar diye duydum ama onun dışıda protesto olduysa ben görmemişim duymamışım. yemekhaneye yaz döneminden sonra okul açılmadan önce gitmiştim, yemekler çok efsaneydi. ben bu kadar güzel bir patlıcan yemeği yediğimi hatırlamıyorum. şerefsizler kendi yaptıklarını kendileri yiyor o zamanlarda.

yemekhane protestolarının ses getirmediğini düşünürsek starbucksı işgal etmeleri iyi olmuş. medyaya bile yansıdı sonuçta. birşeyler çıkmasını umuyoruz
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...