Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fetih 1453 (2012)

dusuncelihayvan

Öne çıkan mesajlar

valla ben bazi yerleri begendim, bazilarini begenmedim, bazi yerlerde cidden cok komik buldum, bazilarinda da gozlerim doldu.

bence gidilip izlenilebilinir.. ama cidden komik yerlerde var, cok guzel olmus yerlerde.

o yuzden notr izlemek lazim bir onyargi ile gitmeyin tavsiyem..
Sosyal ağlarda paylaş

valla filmi izlemedim önyargıyı da sevmem ama fragmandan bikaç yorum yapmak istiyorum

bikere padişah dediğin adam kalıplı olur yahu bu senaristler hiç mi topkapı sarayını gezmemişler FSM'nin sırf zırhının kaç kilo olduğunu hiç mi araştırmamışlar bu sübyandan bozma adam nedir yahu hiç oturmamış ki kafadan karaktere..animasyonlar paraya bakar o yüzden ordan yorum yapmak yanlış olur sonuçta bütçesi bi LOTR bütçesi değil..öte yandan filmde bi ruh yok gibi gözüküyor ölümsüzleri 300'ü izlerken komutanın bi gaza getirişi karşısında yürüyün lan arka mahalleye kavgaya gidiyosun gazına geliyosun fragmanda padişah konuşuyor karşıda allahuekber yahu bi bağırda inlesin yer gök..dandik bi filme benziyo ama tam yorumumu izledikten sonra yapıcam tabi 8)
Sosyal ağlarda paylaş

ben geçen gittim ama hiç beğenmedim filmi baya kötüydü bence.olay bütçe felan değil,bütçesine göre baya iyi sahneler vardı ama oyunculuk olsun hikayenin işlenişi olsun yani efektler hariç herşey çok kötüydü.
misal mongol filmide yanılmıyorsam baya düşük bir bütçeyle çekilmesine rağmen baya baya iyiydi

bide o müzikler neydi be abi.amerikan savaş filmlerinden fırlama müzikleri koymaktaki amaç neydi acaba.birileri şu yapımcılara artık nasıl son yapıcaklarını öğretsin.filmin sonu direk baştan savmaydı

kısacası film bok gibi.direk 1453 ü değilde hayatını anlatsalarmış bence daha iyi olurmuş.
Sosyal ağlarda paylaş

filmden yeni geldik,

bence bayada guzel bi filmdi,

tamam bir cok eksigi var, kurguda muzikte vs ama

benzer konudaki troy ile karsilastirildigi zaman ikisi arasinda efekt vs acisindan cokta daglar kadar fark yok.

ben hollywood disindaki ulke sinemalarinda bu capta bi film ciktigini hic gormedim, efektler vs olsun.

cok fazla emek harcanmis ve parasini sonuna kadar hak eden bi film onyargiya falan hic gerek yok.

bi turk filmi olarak fazlasiyla gurur duydum,

tebrikler.
Sosyal ağlarda paylaş

kötü yorumları anlamış değilim.bir hollywood yapımı değil sonuçta ne bekliyordunuz.filmde gereksiz komik sahneler vardi,filmin efektleri gerçekten kötü fakat ben her saniyesini dikkatle izledim hiç kopmadım.yer yer duygulandım öfkelendim kısacası filmi izlerken yaşadım.önyargıyla giderseniz hiçbir filmden tat alamassınız.
Sosyal ağlarda paylaş

patide ozgun yani kisinin tamamen kendisine ait dusuncelerdeki postlari bulmak baya zor zaten

cogu kisi ilk 15 mesajin akisina gore koyun piskolojisi ile hareket ettigi icin basliga bakmadan tu kaka yapmaktan baska careleri yok sdfsdfs

zaten ilk 15 kiside cogu zaman, 99 yilindan kalma
biz marjinaliz, kubricten baska film seyretmeyiz, anime dedinmi
kanimizin icindeki alveorlar durur, of ulen cok entellektueliz
yansimasini yasadiklari icin geriye kalan kurbanlik arkadaslardan beklentimiz yuksek olmamali :D
Sosyal ağlarda paylaş

Thraine_Numeheru said:

kötü yorumları anlamış değilim.bir hollywood yapımı değil sonuçta ne bekliyordunuz.filmde gereksiz komik sahneler vardi,filmin efektleri gerçekten kötü fakat ben her saniyesini dikkatle izledim hiç kopmadım.yer yer duygulandım öfkelendim kısacası filmi izlerken yaşadım.önyargıyla giderseniz hiçbir filmden tat alamassınız.

Sadece Amerikalilar mi guzel film yapabiliyor? Biraz da Alman yapimi filmler seyredin. Sonuc olarak o kadar para harcaniyor ediyor, kiytirik aktorler, dandik animasyonlar... Film bu. Cekilme amaci da zaten belli, 3-5 Cin mali milliyetcinin kalbini oksayip parasini almak hazir din bu kadar somuruluyorken. Onceleri Kara Murat ile oluyordu bu, simdi bununla.
Sosyal ağlarda paylaş

Geçenlerde anneanneme gittim.O mutfağa gittiğinde magazin programında böyle bir heyecanla bir haber verdiler " Şok ! Şok ! Şok ! Fetih 1453 IMDB'den 10 üzerinden 10 puan aldı " bir anda gülme krizim tuttu

Anlamıyorum ben tamam Türklerin yaptığı en adam akıllı iş olabilir kabul ediyorum.Film sektörümüzde bir anda gelişmeyecek böyle geçiş dönemlerine ihtiyacımız var ama abartmaya gerek yok ki bir Cennetin Krallığı değil
Sosyal ağlarda paylaş

reyou said:

patide ozgun yani kisinin tamamen kendisine ait dusuncelerdeki postlari bulmak baya zor zaten

cogu kisi ilk 15 mesajin akisina gore koyun piskolojisi ile hareket ettigi icin basliga bakmadan tu kaka yapmaktan baska careleri yok sdfsdfs

yansimasini yasadiklari icin geriye kalan kurbanlik arkadaslardan beklentimiz yuksek olmamali :D

adam paticik halkindan nefret ediyor
Sosyal ağlarda paylaş

reyou said:

Eee adam patiyi çözmüş :)
Sosyal ağlarda paylaş

film gerçekten çok kaliteli ama

ön planda yapılan konuşmalar ve amerikan filmi varrimsi özel duruşlarlar ve kopuk hikaye gidişi haricinde

evet bütün bunlara rağmen izlenmesi mutlaka gerek bir film türkiye böyle bir filmi daha önce yapmadı uzun sürede bu kadar iyi özel efektli bir film yapılabilceğini sanmıyorum .

savaş ve muharebe sahneleri çoğu holywood filmi halt etmiş .
Sosyal ağlarda paylaş

dün izledim, savaş sahnelerini efektleri falan beğendim.

yönetmen bakımından çok eksi yönü var saymayacağım şimdi. bir de bir kaç tane çok komik gelen sahne var olayın veya oyunculuğun sırıttığı.

genel olarak biz türklere yönelik bir film olmuş, türk filmlerine kıyaslarsak iyi. dışarıdan biri izlerse pek bir şey anlamayabilir, muhtemelen meh der geçer.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...