Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Half-Life 2 ön-siparişi yarın Steam üzerinden başlıyor!

LathspeLL

Öne çıkan mesajlar

Evet yarın Steam üzerinden satış başlıyor:

Half-Life 2 Steam Offers

STEAM OFFERINGS

1. "Bronze" -- $49.95
-- Half-Life 2*
-- Counter-Strike: Source
*(To be made available upon product's release.)

2. "Silver" -- $59.95
-- Half-Life 2*
-- Half-Life 1: Source*
-- Day of Defeat: Source*
-- Valve's back catalog currently available on Steam *(To be made available upon products' release.)

3. "Gold" -- $89.95
-- Half-Life 2*
-- Half-Life 1: Source*
-- Day of Defeat: Source*
-- Valve's back catalog currently available on Steam
-- Complete Half-Life 2 Strategy Guide from Prima Games
-- 3 different Half-Life 2 posters
-- Half-Life Collector's box
-- Half-Life 2 hat
-- Half-Life 2 postcard
-- Half-Life 2 stickers
-- Half-Life 2 Soundtrack CD
-- Chance to win a trip to Valve! (1 trip offered for every 5000 Gold packages purchased).
*(To be made available upon products' release.)

Görüldüğü üzere fiyatlandırma böyle. Üstelik bunlar Steam üzerinden satılacak olan versiyonun fiyatları. VALVe inanılmaz miktarda para kazanacağa benziyor.[signature][hline]LathspeLL
Taurelilomea-tumbalemorna Tumbaletaurea Lomeanor
Sosyal ağlarda paylaş

ortada cd yok, kılavuz yok, box yok ve 50$.. ve kendin çekiyorsun elektrik yakıp.. eh yani.. madem şirkete yük binmiyor sürüyle cd ve döküman basımı, bunların depo maliyeti, retailer'larla kırışılacak ücret falan filan, bu acayip bir rakam. zaten collector's edition'a şapka mapka koyup işletim sistemi fiyatına satıyorlar, sanırım şu koşullarda gelmiş geçmiş en pahalı oyun..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

Pahalılık konusunda hak veriyorum. Ama oyunda şuana kadar gelmiş geçmiş en iyi oyun. (PC Zone'un yalancısıyım :))

PC Zone: %97 verdi ve not olarak şunu düştü:
"Alın, eğlenin, tadını çıkarın, çünkü oyunlar bir daha hiç bir zaman bu kadar iyi olmayabilir."[signature][hline]LathspeLL
Sosyal ağlarda paylaş

yani verilmez demiyorum, kendim de verebilirim cidden öyleyse :) ama oyunlar birbirinden daha iyi oldukça fiyatları artacaksa half-life 5'te filan bilgisayar fiyatına olur oyun, hatta oyunu alana yanında bilgisayar verirler.. :horace:

mesela doom 3 sanıyorum en pahalıydı 54.95$ ile ama kutusu, cd'si vs vardı. bu ise oem'den de öte bişi, kendin yüklüyorsun net'ten ve aynı fiyata yani. kendin elektrik yakıyorsun kendin cd'ye yazıyorsun üstüne. bari cs: source'un dahil olmadığı bir sürümü de 35$'a filan satsalardı, zaten hl ile o kadar alakasız bir modun oyunun bütün mp özelliğini teşkil etmesini aklım almıyor. "yok kardeşim" deyip singleplayer sunsalardı ya.. hatta komik gelebilir belki ama hl'ye hakaret olarak görüyorum ben bunu..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

Steam offerings diyor başlık olarak dikkat ettiysen, yani Steam üzerinden satılanlarda indirmek zorundasın netten ama kutuluları da çıkacak elbet.[signature][hline]Silphatos Iceheart
Synthetic Intelligent Lifeform Programmed for Harm/Android Trained for Observation and Sabotage
(a.k.a : Grynn , Botanika)
-Est Sularus oth Mithas-
Sosyal ağlarda paylaş

Gold'u sipariş ettiğinizde Collector's Edition Box geliyor. Bunun ne anlama geldiğini anlamadım ben şahsen.

Valve Gold paketteki içeriğin sadece ABD'ye değil bütün dünya genelinde dağıtılacağını söyledi. Onun içinden DVD çıkmıyor ama kutusu çıkıyor :).

Bende ATi kuponu var, Kupon sahipleri direk olarak Bronze'a sahip oluyorlar. İsteyen üst pakete upgrade yapabiliyor. Upgrade yapınca kupon 50 dolar yerine geçiyor. Bende Gold'a upgrade yapmayı planlıyorum ama ayrıntılar belli olunca.

PC Zone (UK) %97'lik skor'u şuana kadar 2 oyuna vermiş. Birincisi Half-Life 1 diğeri Half-Life 2.

Fiyatlar konusuna gelirsek geçen sene VALVe "Steam üzerinden satılan versiyonlar kutu versiyonlarına göre ucuz olacak" demişti. Ama görüyoruzki biraz açlar :). Belkide fiyatların böyle olmasını Vivendi zorlamış olabilir. Biliyorsunuz ki iki firma hala davalı bu konuda.

Bu arada oyunun kutulu versiyonunu sipariş edecekseniz bir siteden İngiliz sitelerini seçin. Çünkü oyunun UK versiyonu DVD olarak gelecek, US versiyonu ise 6 CD olarak.[signature][hline]LathspeLL
Sosyal ağlarda paylaş

HL2'yi Esen elektronik getirecek. Türkiye Distrübitör'leri onlar bildiğim kadarıyla. Ama ben Esen'den almak istemiyorum, o yüzden hem Gold paketini alıcam hemde Collector's Edition paketini getirticem :P[signature][hline]LathspeLL
Sosyal ağlarda paylaş

büyük ihtimalle box fiyatı da 50$ olur. hatta aradan bikaç hafta geçsin, amazonda boxlar daha bile ucuz olur. mmorpg'leri online alırsan (CoH, L2 gibi) 50$ veriyosun. amasondan alırsan 30$. dükkandan alırsan yine 50$. yani sen parayı oyuna veriyosun, cd'ye ve kutuya değil. steam olayını yapmalarının nedeni hem cd key'leri online verify etmek, hem de box alma imkanı olmayanlara ve hl2 kuponu olanlara kolaylık sağlamak. eğer steamden download olayını yapmasalardı ATi kuponu olanlar (ben de dahilim) shippingdi hede hödöydü uğraşıcaktı.

steam olayı çok iyi olmuş.

e hadi bu çook yakında çıkacağına işarettir. may the source be with you.[signature][hline]Cherish your life while you're still around

[Bu mesaj mayfer tarafından 07 Ekim 2004 17:55 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

abi gold da collector'dan farklı olarak ot,yün,kıl falan var :)

Yok T-shirt yok şapka yok 5000 tane de bir abd sansı ( bence adamlar türkiye'ye onları ayırıp ayırıp gonderirler o tur sansı gelmesin diye ya da hiç getirmezler o gold u )

collector's gelirse de op de basının ustune koy[signature][hline]What we do in life,echoes in eternity.
Sosyal ağlarda paylaş

hl2 çıkmadı fakat pre-load durumu var. dosyaları encrypted şekilde bilgisayarınıza indiriyosunuz, hl2 çıktıktan sonra bu dosyaları de-crypt edecek steam. yani hl2'nin çıktığı gün bandwith'e tecavüz durumu olmasın diye pre-load yaptılar. hl2 dosyaları hazır, sadece distribütör olan vivendi oyunun çıkışını bekletiyo.

ben indirdim herşeyi. toplam 3.5 GB oldu. oyun 6 cd olduğuna göre heralde biraz daha indircez.[signature][hline]Cherish your life while you're still around
Sosyal ağlarda paylaş

gabe newell (valve'da yetkili) steam dosyalarının kopyalanmasının legal olduğunu söyledi. yani hl2 çıktıktan sonra oyun dükkanlarında steam dosyalarını dvd olarak bulmanız mümkün. oyun dükkanlarında olmasa bile download edenler bi iyilik yapıp çekerler eminim.[signature][hline]Cherish your life while you're still around
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...