Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

öldürücek beni bu boyun ağrısı(tutuğu)

Suark

Öne çıkan mesajlar

abi benimde boynumun sol tarafında hiç geçmeyen bir kırtlama var. sürekli ama ne zaman başımı sola doğru yatırsam kıt sesi geliyo. küme baş ağrısı hastalığı ile uğraşıyorum ve her ağrı başladığında o solda kıtlayan yerden doğru başlıyo ağrı. yıllarca boyundan falan dediler saçma salak doktorlar bendede sıkıntı haline dönüştü sürekli boynumu sağa sola yatırıp masaj mahiyetinde iş yapmaktan sürekli geçmeyen bir kırtlama var. hiç bir şekilde çözülebilmiş değil. bıktım gerzek doktorlardanda. fizikçiye gidiyorum bu benim işim değil diyo, baş boyun cerrahına gidiyorum bu benim işim değil diyo. yıllarca migren tedavisi gördüm sonradan migren olmadığımı öğrendim falan. türk doktorları kadar gerzeği yoktur heralde ya.
Sosyal ağlarda paylaş

varsa bile bulması zor olur sdfsbvda
annem son iki senede 15 farklı doktora gitmiştir, aşırı boyun ve bel ağrıları yüzünden. gece uykusundan uyandırıyodu ve 4-5 gün kitleniyodu kadın direk. hepsi de kullandığını bilmesine rağmen kardeşim on senedir tiroid ilacı kullanıyosun gel bi kontrol edelim demedi. anca sonuncusu akıl etti de geç oldu biraz. kalça kemiği ve c1-c5 omurları komple ileri seviye kemik erimesi. böyle hardcore kalsiyum&demir ilaçları falan verdi doktor (haftada bir alınan kalsiyum mu olur lan?). tabi tiroidi de ilerlediği için onun dozu da iki katına çıktı vs. olan kemiklere oldu arada.

bu da tiroid için ilaç kullananların kulağına küpe olsun, kemik erimesi yapabiliyor (on sene önce ilaca başlatan ve devam ettiren doktorların hiçbiri bunu da söylemedi tabii ki) sdlkvm
Sosyal ağlarda paylaş

@PrudenT

kemik erimesini yapan tiroid ilacı değil bir yanlışlık olmasın, çünkü zaten tiroid ilacı diye bişey yok, o kendisi zaten tiroid hormonu sentetik.

olay şu ki Hashimoto gibi tiroid hastalıkları olanlarda (ki aslında bağışıklık sistemi hastalığı bunlar) insanların tüm kan değerleri bozulabiliyor zilyon tane hastalık (psikolojiden kronik yorgunluktan kemik erimesine kadar) ilaç kullanımına ragmen ilerleyeibliyor, devamlı kan değerlerini-demir kalsiyum vs yi, tüm hormonları cinsiyet hormonlarını vs yani komple hepsini 6 ayda bir kontrol ettirip ona göre önlemler almak gerekiyor. doktorların çoğu bunu sallamaz o yüzden doktora ısrar edin yada kendiniz bu önlemleri alın.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...