Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İran için geri sayım başladı

Tatar Ramazan

Öne çıkan mesajlar

Ya adamlar modernizasyon yapmıyor default kullanıyor diyorsun. Adamlar hem kendilerine özel model ürettiriyor hem de havadan havaya füze modernizasyonu yapmışlar. Hem araştır öğren falan diyorsun hem de daha en teme şeyden haberin yokomuş gibi konuşuyorsun. TÜrk hava kuvvetleri modern bir kuvvet olabilir, ama israil hem modernizasyon olarak hem de sayı olarak daha üstün gözüküyor bariz bir şekilde.

F-16 VS F-15 meselesine girmiyorum bile.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

Ya adamlar modernizasyon yapmıyor default kullanıyor diyorsun. Adamlar hem kendilerine özel model ürettiriyor hem de havadan havaya füze modernizasyonu yapmışlar. Hem araştır öğren falan diyorsun hem de daha en teme şeyden haberin yokomuş gibi konuşuyorsun. TÜrk hava kuvvetleri modern bir kuvvet olabilir, ama israil hem modernizasyon olarak hem de sayı olarak daha üstün gözüküyor bariz bir şekilde.

F-16 VS F-5 meselesine girmiyorum bile.

Ben tam anlatamamışım galiba, İsrail'in elinde müthiş bi hava gücü yok derken kötüler demedim ama muhtemel kafa kafayadır hava kuvvetlerindeki uçak sayımız,gücümüz.

Yalnız işte bu F-35 muhabbeti belirleyici olur hava kuvveti olayında İsrail F-35 teslimatlarını aldığı gün dersin bizden bariz üstünler diye ama o zamana kadar denk sayılırız İsrail ile, F-35 muhabbeti de baya iyiydi bizim hatta Tai Türkiye'de üreticekti lockheed lisansıyla ama iptal oldu anlaşmalar...

Neyse konuyla çok alakasız bişeyi tartışıyoruz...
Sosyal ağlarda paylaş

fantezi yapmaya gerek yok, :P takır takır saydırır:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/5/54/US_Navy_030303-N-3235P-503_A_topside_view_of_the_forward_MK-41_Vertical_Launching_System_%28VLS%29_aboard_the_guided_missile_cruiser_USS_San_Jacinto_%28CG_56%29.jpg/1280px-US_Navy_030303-N-3235P-503_A_topside_view_of_the_forward_MK-41_Vertical_Launching_System_%28VLS%29_aboard_the_guided_missile_cruiser_USS_San_Jacinto_%28CG_56%29.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

eh u.s. navy olunca söz konusu denizaltıları tek geçerim ya. Adamları yeryüzünden silsen deniz altından dünyayı 2ye bölecek kadar silah güçleri kalıyor yine.

Şaka maka türkiyede de denizden denize füze botlar var da onların kapasiteleri ve becerileriyle ilgili bir rapor falan görmedim hiç.
Sosyal ağlarda paylaş

gerçi eski bir bilgi...

Deniz Kuvvetleri
- 4 Barbaros (Meko tipi) firkateyn, 4 Yavuz (MEKO) firkateyn, 8 Gaziantep (Oliver Perry sınıfı) firkateyn, 4 Tepe (Knox sınıfı) firkateyn, 6 Burak (d'Orves sınıfı) firkateyn olmak üzere toplam 26 firkateyn,

- 8 Doğan sınıfı, 4 Kılıç, 2 Yıldız, 8 Kartal sınıfı olmak üzere toplam 22 Hücumbot,

- 1 Aydın, 5 Silifke, 6 Karamürsel, 5 Edincik, 4 Foça tipi Mayın Arama Gemisi,

- 6 Atılay (1200), 4 Preveze (1400), 4 Gür (1400) tipi toplam 14 denizaltı.

- 9 C-235 Deniz Keşif Uçağı

- 14 AB-212 Deniz Helikopteri

- 7 S-70B Deniz Taarruz Helikopteri

- Toplam 107 adet sahil muhafaza gemisi

- Toplam 50 çıkarma gemisi ve botu
Sosyal ağlarda paylaş

lol şimdi baktım israilde 6 denizlatı varmış

edit: hatta çok özürdilerim bizim tartiştiğimiz şeyi rakamlarla habertürk vermiş

işte rakamlar:

Nüfus: Türkiye 79 milyon, israil:7.5 milyon
Asker sayısı:Türkiye 650 bin, israil:187 bin
Uçak:Türkiye: 1940, israil:1964
Karaya konuşlu silah: Türkiye: 70 bin, israil:3 bin
Gemi sayısı:Türkiye: 265, israil:65
Denizaltı: Türkiye: 16 , israil:6
Tank: Türkiye:3000, israil: 3600

tabi teknoloji gözardı edilerek sadece rakamlar var.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...