Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

MINI Countryman S

Vodan

Öne çıkan mesajlar

Vodan selam,

Sana önerim all4 alman. 0,3km/s 0-100' ünden ödün versende 4 çeker olmasının verdigi zevki alman lazım diye düşünüyorum. Eger imkanın var ise de pepperden chili donanıma geçersin.

all4 un tüketim degerleri ise şu şekilde: Ortalama 25km/s hız ile tüketim 11 litre/100km. 29km/s' ya çıktıgın anda tüketim 10 - 10,3litre/100km ye düşüyor. Senin ortalama süratın ile alakalı olaraktan tüketim degerlerini şehir içi 10-11lt/100km olarak düşünebilirsin. Şehir dışında 8-9lt/100km yakacagını öngörüyorum.

Renk kombinasyonu olarak ne yalan söyliyim ben beyaz siyahı pek yakıştıramıyorum ama bu senin zevkin tabi.

Remarks olarak söyleyebilecegim aracımdan memnunum. 18 jant olmasına ragmen aracın konforu yeterli düzeyde. Ön kaputun yüksekligi sebebi ile paralel parkta hala önü kestiremiyorum ara ara. Ön arka balataların degisimi işçilik ve sensör dahil 400-500 euroya filan çıkar borusan da. ön balataların ömrü 12k km. Arka balataları en az 18k km kullanacagımı öngörüyorum. Sık sık servise girmezsin. r56 ile 2 defa balata degisimi için servise gittim, countryman içinde 1 defa. Mini ile toplam km maceram şuanda 27k km filan.

Son olarak diyecegim araba denen şey mantıga degil duygulara hitap eder. Scirocco bir vw en nihayetinde. Sana giuletta da önerebilirim fakat mini den aldıgın zevki alman zor bence.

Bunun haricinde ne zaman ne sormak istersen buralardayım.
Sosyal ağlarda paylaş

Spiegel said:

mininin o fiyat araliginda baska rakibi yok, belki honda crv ama ona da degmez hic degisik tarz bir arac degil. mininin bir tarzi var. yani baktiriyor kendine. all4 da guzel bir arac, hem crossover hem de s oldugu icin kuvvetli bir arac, seni yolda birakmaz kolay kolay. bence 89 bin 90 bin e alabiliyorsan al all4 u ama kesin seritli al kaput uzerinde ve de sunroof ekran vesaire olsun icinde.

1 o ekran yani mini boost ne kadar bilio msn?

Adamda sınırsız bütçe var sanki.

Ekran yersiz. Şerit i sonradan da alabilirsin. Adam siparişle gelen arabayı alacak. Özel sipariş vermeyecek.
Sosyal ağlarda paylaş

miniyi 2 turlama şansım oldu (4x2) öyle şehiriçi bi kaç tur attık, normalde de 1 seneye yakın süredir cx60 kullanıyoruz ofiste. bizdeki cx 135bin fiyatlı fakat ben kullanım olarak miniye aşık oldum volvoya kıyasla. çok ayrı keyifli araçlar kesinlikle, yani gidip crv ile kesinlikle kıyaslayamazsın.

fistanın dediği gibi bu bütçe de çok ortada kalıyor fakat bu kararsızlığa en iyi joker bu araç bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Scirocconun ici sahiden cok vasat, ha scirocco ha s2000 bir ekran var fazladan =P
Ama disi guzel fena degil de o da eskidi artik gore gore.

Mini al vodan, hic dusunme. Ha illa countryman mi olsun diosun, mini cooper jcw de alabilirsin daha asagi hatta fiyati, ama illa crossover diosan ayri.

Bir de bence arabanin icinde ne oldugu cok onemli, sen vaktini geciriosun. Bu yuzden gerekirse 4x2 al ama ekran olsun, cunku trafikte sikistin mi o 4x4 un sana bi faydasi olmaz ama ekran sayesinde kendini oyalayabilirsin hele tv fln varsa yeme yaninda yat. Tabi yola dikkat :)

Ha hem all4 hem visual boostla alabiliosan o en iyisi zaten.

Bu mini roadsterle, rocketman ne oldu bi bilgisi olan var mi bu arada, ha bir de su mini cooper sd dizel 143 hp 2.0lt olan modeli tr ye ne zaman geliyor?
Sosyal ağlarda paylaş

Spiegel said:

Bu mini roadsterle, rocketman ne oldu bi bilgisi olan var mi bu arada, ha bir de su mini cooper sd dizel 143 hp 2.0lt olan modeli tr ye ne zaman geliyor?

Mini coupe nin geçen ay satış danışmanları için egitimi vardı. Bu ay içerisinde satışı başlar herhadle. Roadster için 2012 sonu deniyor.

Rocketman belirsiz.
Sosyal ağlarda paylaş

Gönül tümü olsun ister ama bence ya ALL4 ya Chili paket almam mümkün olabilir. Aslında bütçeme en uygun olan 4x2 Pepper paket fakat almışken biraz daha sıkmak iyidir diye düşünüyorum işte.

Peki konuyu şöyle sürdürelim, ALL4 Pepper mı yoksa 4x2 Chili mi?

Bana sanki ALL4 Pepper daha değerli gibi geliyor, Chili paket'in sundukları karşılığında 7 bin TL biraz fazla görünmekte gözüme.
Sosyal ağlarda paylaş

Yanlış anlaşılmasın Chili pakette de ekran yok. Dahil olanlar sadece şunlar:

- Deri/Kumaş döşeme
- 18" Turbo Fan olarak tabir edilen jant
- Katlanır Dış Aynalar
- Bi-Xenon farlar

Ekran almak isterseniz onu ekletmeniz gerekiyor ki tahminim 4 bin lira falandır.
Sosyal ağlarda paylaş

hmm bixenon cidden inanılmaz önemli bi parça, hele ki 80klık bi araç alırken.

onun sonradan takılabilitesini bi ögren bence.
deri tamamen fuzuli, jant alınır zaten.

bu arada 4 çeker olunca o jantlar da 4 cekere uyumlu hale gelecektir, baska bir jant olabilir, ordan da fiyat farkı geliyo olabilir.

bence 4 çeker.
jantla xenon eklenebilir
Sosyal ağlarda paylaş

duz mini desen direk kiz arabasi derdim ama

country man gercekten iyi,

s versiyonuda iyi kaciyor

scirocco falan ayni sinifta degil. 4*4 e gelince 50 senede bir isine yarayan birsey istanbulda, arkadan onden 4 ten her tip arac kullaniyorum ben surekli, anlami yok ben soyliyim sana 4*4 un istanbulda

eger cok ole iyi kacmaya falan kafa yormuyorsan bende s versiyonu bile fazla para
Sosyal ağlarda paylaş

4 ceker cok isine yaramiycak. S versiyonu al bence oteki 122 hp kesmez o kasayi. Chili paket al bari madem ekran alamiosun en azindan bi xenon jant sunroof fln olsun. Ekrani da bence ektra borca gir al bak pisman olmazsin. 2500 tl dir maks o ekran 36 ay ya da 48 ay kredi alacaksan 2500 tl 3500 tl olur aylik 100 tl bile fark yaratmiyor. Sen bilirsin tabi.

@prozzak: sagol bilgiler icin. Rocketmani cok merak ediyorum ama 2015 i bulur ortaya cikip gelmesi en assa. Beklenmez o kadar...
Sosyal ağlarda paylaş

Fiyat aldın mı hiç Red?

Kosifler'i de merak ediyorum ben de bi bakmayı düşünüyorum almadan önce. Bir de bu Kosifler ile Borusan'ın olayı nedir? Ben Borusan ana distribütör, Kosifler'de distribütör ama biraz daha yancı gibi düşünüyordum. Ancak sanırım Kosifler'de Borusan'ın bir bayisi falanmış heralde?

Dün tekrar görüştüm, 2.000 EUR indirim devam ediyormuş. Borusan Avcılar müdürlerin onayıyla verebiliyoruz dedi 4x2 için. Bence 4x2'yi itelemeye çalıştığı için böyle çünkü mini.com.tr'de tam olarak şu yazıyor: "MINI Countryman. ÖTV artışına yabancı 4x4".

Ek olarak telefonda görüştüğüm satış temsilcisi, yine kampanyalar olacaktır mutlaka yıl sonuna yaklaştığımız için dedi. Kur da bir kaç gündür düşme eğiliminde gibi, örneğin 1500-2000 TL kadar aşağı geldi fiyat.

Aralık ayı gibi alacağım sanırım bir yaramazlık olmazsa.

@prozzak, bu balatalarla ilgili konu nedir abicim? 12K km bana çok erken gibi geldi, normal bişey mi bu? Benim Astra'nın balataları ben 60 bin km'de değiştirdim ilk kez. Manuel/Otomatik araç için fren kullanımını eş değer tutamayız tabiki fakat 12K km'de bir 500 euro balata değişimi iyi giriyormuş..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...