Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

29 Ekim Yuruyusune gelen var mi ? (Suadiye)

di

Öne çıkan mesajlar

adam amacına ulaşıyor işte, biz burada yürüyoruz siz şurada, saat kaçta vs konuyla alakalı konuşmak yerine aynı polemikleri tekrarlatıyorlar işte bize.

bir süre ciddiye almazsanız kendi iradeleriyle aldıkları kararlar taşıdıkları düşünceleri bulunmayan bu karınca kolonisi bireyler, forum içinde zamanla difüze olacaklardır.
Sosyal ağlarda paylaş

Yav konu değişecek ama kusura bakmayın o vergi konusuna değinmek istiyorum.

İstiyorlarsa gerçekten eğitim için harcamış olsunlar, fark etmez. İsterlerse hatta halka dağıtmış olsunlar yine fark etmez. Son olan deprem o bölgelerin deprem için yeterince hazırlanmadığını ve gerekli önlemler alınmadığını gösteriyor. Önlemleri geçtim deprem sonrası kurtarma çalışmaları bile iyi organize edilmemiş, tamamen hazırlıksız yakalandılar. Devlet o depremde ölen bütün insanların tek sorumlusu çünkü elinde depreme karşı korunmak için harcayabileceği paralar varken gidip onu başka şeylere harcadı.

Üstelik bir de o vergileri kalıcı yaptılar, deprem için topladığın geçici vergileri deprem hazırlığı için harcamıyorsan onları kalıcı yapmak nasıl bir saçmalıktır?
Sosyal ağlarda paylaş

Deprem vergisini yola harcadık, yol vergisini eğitime harcadık eğitim vergisini sağlığa harcadık...

ee neyimiz düzgün?

Devlet orada ölenlerin tek sorumlusu. Hükümetinden muhalefetine kadar herkes sorumlu. Yıllarca basbas bağırdılar memleketin her köşesi feci durumda. Hızlı bir yapılanma süreci lazım. Şimdi şu çıkarılan kararlar yine kağıt üzerinde güzel duruyor.

Devletin bu salak saçma müttehaitlik sistemini bitirmesi gerekiyor. Yoksa daha milyonlarca insan ölür
Sosyal ağlarda paylaş

şakirt bakış açısı

o duble yollarla bize hizmet getirdiler

benim bakış açım

menderes gibi her yere otoyol yapıp,halkı karayolu ulaşımına mahkum bırak,akaryakıt tuketimine teşvik et,sonra akaryakıttan alınan vergiyi 3 e katla,bunla cari acıgı kapatmaya calıs,adı da hizmet olsun,kıcımla güleyim sonra ben de

gel de bunu kafası basmayan "HALKA HIZMET EDIYORLAR" diyen adama anlat,zor,cok zor
Sosyal ağlarda paylaş

abi ben trollüğü anlayamıyorum gerçekten. Yani bu adamın yaptığını anlayamıyorum.

Bir milletin geçmişine, değerlerine, atasına laf atarak, çamur atarak nasıl troll olunabilir, nasıl bir zevk alınabilir bundan?

Ne biliyim bu adam hayatında nasıl biridir hiç mi arkadaşı yok, akşam dışarıya çıkacak, muhabbet edebilecek. Düşünsenize bu adam yanınıza geliyor, halbuki adam sabah akşam milletin değerlerine saydırıp duruyor. Nasıl bir ruh hali lan bu ben korkarım.

Normal bir insan olmak zor olmamalı. Troll olursun milletin beğendiği oyunlara laf eder dizilerine bok atarsın kavga eder durursun ama bu şekilde milleti kızdırmak nedir ya. İstenmediğin bir yerde hala aynı mücadeleyi vermek?

Sözlükte ki trollerde böyle allahtan orada donuz varda artık huzurumu bozamıyorlar. keşke burada da ignore olsa.
Sosyal ağlarda paylaş

dusuncelihayvan bende aynısını senin için düşünüyorum. bir insan halkına karşı nasıl bu kadar umursamaz olabilir, üstelik bide bunun halk kutlaması olması gerekirken sırf kendi kıçı rahatta diye bu kadar düşüncesizlik insanlıkla açıklanamıyor. o yüzden de şimdilik pek kayda değer düşüncelerin bulunmuyor sekiz sayfadır.

ya bide bu kafadaki adamlar sözde milliyetçi değilmi gelde delirme. milletini seven adamın kafası eğlenceye çalışacağı yerde yardıma, işbirliğine çalışır böyle avam takılmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Napolyonn said:

dusuncelihayvan bende aynısını senin için düşünüyorum. bir insan halkına karşı nasıl bu kadar umursamaz olabilir, üstelik bide bunun halk kutlaması olması gerekirken sırf kendi kıçı rahatta diye bu kadar düşüncesizlik insanlıkla açıklanamıyor. o yüzden de şimdilik pek kayda değer düşüncelerin bulunmuyor sekiz sayfadır.

ya bide bu kafadaki adamlar sözde milliyetçi değilmi gelde delirme. milletini seven adamın kafası eğlenceye çalışacağı yerde yardıma, işbirliğine çalışır böyle avam takılmaz.

van için veya 19 ağustos için yaptığın yardım var mı resmi olarak?
Sosyal ağlarda paylaş

Seni bilmem ne yapıyorsun da, ben üzerime düşen görevi van'a çok daha uzak yerlerden yaptım, milletimin devletimin geleceği için de hala uğraşıyorum.

Devleti milleti senden daha çok düşündüğüme eminim. Gölcük depremini yaşamakla kalmadım orada enkaz altından hayat kurtardık. O yüzden bana orada ki halkın dramından bahsetme. Bunu kullanarak cumhuriyete bok atma. Bu şerefsizlik, vicandansızlıktan başka bir şey değildir. İnsanların acılarını sömürmeyin.

Resepsiyon iptal edilebilir. Ben de katılıyorum. Özellikle mütemadiyen şehit verdiğimizden kötü durumlara çok alışkın bir toplum olduk. Bu çok can sıkıcı. Bir televizyon şebeği çıkıp RTE'nin annesi için program iptal ederken, şehitler için etmiyor. Kutlamalar iptal edilebilir, edildi de bu ülkede. Ama yürüyüşler iptal edilemez. Ben acımı içime gömerim, 88 yıldır bana yaşattığı güven, huzur için vatanım adına yürürüm. Atatürk'ümü tekrar sevgiyle anarım. Buna kimse karışamaz.

Ama senin zekan anlamaktan o kadar yoksun ki, öyle hedeflenmişsin ki insanları kızdırmak için, yürüyüş ve kutlamak kelimelerinin farklarını sorgulayamıyorsun.

Ulan bu adamlar ne diyor diyemiyorsun? Çünkü sen ve senin gibiler tekil düşünce yapısına sahipler. Hükümetin icraatlarını sorgulayamadığınız gibi. Bunu kabul görüyorum, çünkü halk olarak malesef çok cahiliz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...