Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

29 Ekim Yuruyusune gelen var mi ? (Suadiye)

di

Öne çıkan mesajlar

milli yas mı? peki akp heyeti ve apo gül'ün bugün katıldığı 2 3 düğün ne iş peki?

all turkey/akp = milli yas mı?

aayrıca törenlerde geçitlerde de türlü eğlenceler komiklikler şakalar ya da halaylar falan cekilmiyor. hem atatürkü anma hem de cumhuriyet bayramı kutlanıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Napolyonn said:

adı üstünde kutlama ülke olarak yapılır. bi tarafta evi yıkılmış insanlar varken öbür tarafta birileri kutlama yapmaz.

Kutlama diyince insanlar eğleniyor mu sanki? Böyle bir laf eden adam ya hayatında cumhuriyet bayramı törenine katılmamıştır yada art niyetlidir. İnsanların saygı duruşunda bulunup marş okumasıyla ulusal yasın en ufak bir alakası yok.
Sosyal ağlarda paylaş

akıl tutulmasımı yaşıyosun anlam veremiyorum. 29 ekim devlet nezdinde kutlamadır ve her ne kadar bizde genel olarak devletin sıkıcı törenlerinden ibaret olsa da içerik olarak eğlenilir, coşulur. ancak ülkenin sınırları içerisinde eğer bir felaket söz konusuysa bugün eğlenilmez çünkü orasıda ülkenin içindeki bi yer.
Sosyal ağlarda paylaş

Napolyonn said:

adı üstünde kutlama ülke olarak yapılır. bi tarafta evi yıkılmış insanlar varken öbür tarafta birileri kutlama yapmaz.

tamam evi yıkılan, orda perişan olan insanlara karşı saygımız var eyvalla ama bi yandan da cumhuriyet diye bişi var, ataturk var, ataturkun bayram ilan ettiği bir gün var.

bugünlere, o sınırlara falan atatürk sayesinde gelindi... anlatabildmmi
Sosyal ağlarda paylaş

Napolyonn said:

akıl tutulmasımı yaşıyosun anlam veremiyorum. 29 ekim devlet nezdinde kutlamadır ve her ne kadar bizde genel olarak devletin sıkıcı törenlerinden ibaret olsa da içerik olarak eğlenilir, coşulur. ancak ülkenin sınırları içerisinde eğer bir felaket söz konusuysa bugün eğlenilmez çünkü orasıda ülkenin içindeki bi yer.

başbakan'ın düğüne gitmesi peki saygısızlık ve terbiyesizlik midir? bayramlar bile iptal edilmiş öyle bir yasın içindeyiz ki düşün yani ama düğüne gidiyor
Sosyal ağlarda paylaş

ben geliyorum. fakat suadiye'den değil de zara'nın oralardan katılabilirim yürüyüşe. kozyatağın'dan yürüyerek gelicem çünkü, o kadar geriye yürür müyüm bilmiyorum. paticik diye bağırırım, duyan gelir toplaşırız. zamanında iki-üç konserde bağırmıştım, tuncayla falan tanışmıştık adam yanımda belirivermişti sdf.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...