Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Van'da deprem, 6.6

Aket-Atum

Öne çıkan mesajlar

misal izmirde süper yıkıcı bi deprem olsa, halkın çoğunun yıkım karşısında O_O ve depremin oluşu karşısında da O_O gibi bomboş ve şaşkın gözlerle bakacak olması komik değil midir?

lan deprem olacak işte orada.
binalarınız da kartonetten gibi.

neyin şaşkınlığı ki bu şimdi?

van'a da depremden öncesine gitsen zaman makinesi ile, 1hafta öncesine falan. millete sorsan "ya vanda deprem olacak diyorlar" desen. adamlar "yok burada deprem yoktir, alti kayaliktir, bizim evi bizim yegen yapmiştir. temeli çog saglamdir, radyal(!) temeldir" falan diyecek anca.

"he babam he" diyip geçip olaydan sonra "aaa deprem oldiii" diye şaşkınlıkla bakmak mı gerek? nedir anlamıyorum.

abi bu kadar aynı olayı yaşayıp bu kadar, her seferinde, her depremde şaşıran başka hangi milletler var merak ediyorum gerçekten.
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

Van'daki bu olaylar 2-3 bin yıl önce olsaydı Sodom ve Gomorra gibi tarihe geçerdi.

abi 30küsur sene önce oldu bu magnitude da depremler.

ya bilmeden konuşmayın.

bu tip depremler bi anda "aa deprem şurada mı yapayııım" diye olmuyor. tekrarlayan olaylar.

şaşırmanın lüzumu yok.
Sosyal ağlarda paylaş

yooo

siz istanbulda, sonbaharda yağmur yağıyor diye şaşıran insanlara benziyorsunuz sadece.

lan deprem olduğunu binlerce yerbilimci tv'ye çıkıp onbin kere tekrarlıyor, hâlâ ilk günkü gibi şaşırabiliyorsunuz gerçekten.

basın da şaşırıyor buna hem de!

aaaa binalar çöktüüüüüüü.

__
abi cidden şaşırtıcı olmayı geçti bu yahu. alık alık bakmayı bırakın da yönetimlere baskı yapmaya başlayın biraz.

ben çocuktum, aykut barka düzce ve izmit'in fay hatlarının üstünde olduğunu. deprem beklediğini söylüyordu. bilinen bişiydi yani. di mi?

deprem oldu.

millet şaşırdı!
anca şaşırın zaten lan.
Sosyal ağlarda paylaş

yoo tekrarlarla deprem oluyor

oh pardon! kusura bakmayın.. akvaryumda gezen balıkta 5sn, sizlerde hmm 3-4sene falan?

o kadar da olamaması lazım çünkü kütahya'dan sonra da bin tane adam tv'den "baba burası deprem ülkesi. buralarda buralarda tehlike var" demişti.

kütahya depreminden bu yana... 5-6ay geçtiğine göre..

lan sosyolojik bi durum tespiti yaptık işte hep beraber!! 5-6 ay bi süreniz var!
Sosyal ağlarda paylaş

tektonik bilgi ne abi sdfsdfsdf

büyük deprem sonrası bi sürü küçük beklenir zaten. kütahya'da saçma bi şekilde paso sallayıp durdu.

ee 5-6ay önce başladı. 1aydan fazla sürdü gazetelerden takip ettiğiniz kadarı ile.

yo hayır.

sadece "tektonik bilgisi olanlar okuyabilir" ibaresi yoktu üstlerinde bu gazetelerin.
Sosyal ağlarda paylaş

gerçekten ama, "depremle yaşamayı öğrenmeliyiz" denilen bir ülkede halkın depreme şaşırması çok komik yahu.

millet hayatında ilk defa beyaz adam görmüş izole yerli kabilesi gibi karşılıyor bu olayı.

-abi binalar çöküyor
+lan seninkisi de çökecek büyük ihtimalle
-yok abi bizimkinin altı kayaymış
+he tabii
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

orada da artçılar harici farklı küçük sistemlerden meydana gelen depremler oldu yalnız.

Vanla karşılaştırılınca hem sayı hem de büyüklük olarak çok düşük kalıyor mayıs ayı kütahya depremleri totalde. Ha Van depremi çok farklıydı normalde anadolu'da öyle bir sıkıntı yok demiyorum da şuan vanda 5 in üstünde farklı depremler olması olağandışı, söylemeye çalıştığım o. Yoksa Ankarada bile kıçı kırık bir deprem oluyor ve bu depremde ev yıkılıyor yani. Deprem heryerde sdf
Sosyal ağlarda paylaş

abi 7,2den sonra bekle zaten 5civarı.

ha mikro bölgelerde alıp çalışsan bilmediğin bi sürü fay sistemi bulsan 5in üstünde gelen depremlere de şaşırmazsın belki o da ayrı bişi.

misal üstteki harita 85tarihli mi ne, 92de mi ne revizyona girdi.

sonra mta yeniledimi bilmiyorum.

ama benim dediğim milletin deprem olup da bina çökünce yaşadığı "aaa deprem olduuu" şaşkınlığı. "aaa yağmur yağdıııı" gibi bişi.

oluyor işte, neyine şaşırıyorsun ki? niye şaşırıyorsun?
Sosyal ağlarda paylaş

Van'da saat 00.08'de merkez üssü Van Mollakasım olan 5.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Van'da dün Saat 18.47'de merkez üssü Van Gölü olan 4.5 ve dün saat 18.54'te merkez üssü Van Muradiye Kuşçu olan 4.2 büyüklüğünde iki deprem daha meydana gelmişti.

bir de bi yığın 4 küsürler var galiba hiç söylenmiyor bile. adamlar kim bilir nasıl bıkmışlardır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...